Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam Mavi Kartlılar zaten askerlikten muaf başka bir ülkenin vatandaşını nasıl ve hangi gerekçe ile askere alacaksın veya bedel ödettireceksin ?

O zaman Almanya da Türkleri askere alırdı
Horaz arkadasimiz seni dogru anlamis,Türkiye yabanci bir vatandasi askerlige alamaz diyor,Almanlar icinde ayni sey gecerli,yalniz almanyada,Alman vatandasi olan kisi yirmi yasini gecmemisse askerlige aliniyor.
Bizim insanlarimiz biraz fazla uyanik bu bakimdan,bir cogu 25-30 yasindan sonra alman vatandasi oldular,bu sekilde burdada askerlikten yirtilarsimdi bu yazima bir cok kisi alinacak.

Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ya hOrOz ustam güzel ustam,,

senden ricam 6 numarali mesajimi birkez daha okurmusun bir zahmet,,bak orda ne demek istedigim iyi anlasilasin diye bazi KELIMERI büyük yazdim özellikle.

belki dikkatinden kacmis olabilir !!! ben zorlama ile ilgili bir kelime veyahutta cümle yazdigimi göremedim.(yani devlet tarafindan bir zorlama)

Arkadasim senin ne demek istedigini bende Horoz arkadasimiz gibi anladim,senin dedigini hangi milletvekili?hangi hakkla bir baska ülke vatandasi icin öneri versin bu cok gülünc olur.

Yalniz sen almanvatandasi isen? parada yatirmak istiyorsan?git yatir, sana kimse neden Para yatiriyorsun diye sormaz.Ben 96 yilinda askerdeyken bir sürü almanvatandasi olan vatandaslarimiz vardi,ben onlara sordugumda peki neden geliyorsunuz diye,severek isteyerek geldiklerini söylediler saygi duydum.

PS:Bende sizleri yanlis anladiysam konuyu baska yerlere tasidiysam özür dilerim.