Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2560 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle askerlik hakkinda

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    1095 gün diyor eger isi var sa isveren tarafindan calisma günlerini belirten isi yoksa bir insanin job center den yada arbeitsamtan yardim aldigina dair kagdi götürüyor, o zaman hic calismamis bir insanda bu hakdan yararlanabilir burdaki 1095 gun denmesinin amaci nedir onu anlamadim
    Konu fuk_18 tarafından (28 Mart 2017 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    hOrOz ve tr-22 ustalarim,,sizlere cevaben bir seyler yazayim mi yazmiyayim mi diye,,,elim klavyeye gitti geldi gitti geldi..ama olsun ortayi bulana kadar bir daha deniyeyim dedim,,,bunuda beceremezsem,,anlicamki sitenin en önde giden beceriksizi benim affiniza siginarak.

1= ben mavi kartli bir vatandasin,bedelli askerligi yapabilirmi yapamazmi diye bir soru sormadim.su anki durum itibariyle,kanunen olmiyacagini bende biliyorum.

2= hayir hasenat olayina girmissiniz,,,ben hayir yapmak istiyorumda demedim,haa parasi cok olan yapmak isteyen TSK ya yardim yapabilir.buna kimse birsey demez.diyemezde.

3= tr-22 ustam, bazi kurnazlar,alman vatandasligina gecip,askerlikten veyahutta parasindan yirttilar.diye tespitte bulunmus,,evet dogrudur,,ama ek olarak,,,o zamanlarda gücü olmayip,,durumu belli bir sene idare edebilmek icin,,,alman vatandasligina gecmis olanlar olamazmi !!! kurnazin niyeti hicbir sekilde bu askerlik olayina bulasmamaksa,,,o zaten kurnazliktan da öteye geciyor.(herhangi bir yorum yapmak istemiyorum kurnazin ileriki evrelerini anliyan anladi.)

4= bedelli askerligin 1000 euro'ya düsmesiyle,,,bircok insan ödenebilir bir meblag oldugu icin,,,colugunu cocugunu kendisini yazdirarak,,,ceplerindeki 1000 euro lari Türkiyeye yolladilar,,,eger böyle bir kanun cikmasaydi,,,o 1000 euro lar vatandaslarin cebinde bir sekilde eriyip gidecekti.bir kismi kurnazliktan bir kismida mecburiyetten alman vatandasligina bir an önce gecmek icin can aticaklardi.,,sonuc ne olacakti=etrafta askerlik olayinin icinden cikamayan,,mavi kartli bir sürü alman vatandasi.ülke ekonomisine bir katki varmi ? yok.

5= cikan yeni torba kanununun bu askerlik olayinda getirilen 1000 euroluk aksiyonun ülkeye finansiyel yönden faydasi varmi? bence var.

6= ben millet vekillerinin yerine olsam,,,ya bu mavi kartli alman vatandaslarinin ne amacla bu yola yöneldiklerini biliyoruz.adam gercekten askerlikten tamamen kacicaksa,,ona askerligi yaptiracak veyahutta ödettirecek degiliz,,cünki adam alman vatandasi,,yapacak birsey yok,,,ama biz biliyoruzki bunlarin icinde o 1000 euro yu ödeyebilecek ve ödemek isteyecek,,vatandaslarimiz olabilir,,gelin biz millet vekilleri olarak, bu mavi kartli kardaslarimizada bir güzellik yapalim.isteyen arzu eden mavi kartlilarda bu aksiyondan faydalanabilir.(mecbur edemez adam cünki alman vatandasi)

7= biz millet vekilleride,gelin mavi kartli olanlar icinde $öyle ek bir kanun cikartalim,, veyahutta cikmis olan kanunun yanina bu paragrafida ekliyelim.

8= ek kanun $öyle der= 1000 euro luk bedelli askerlikten,ARZU EDEN,,ISTEYEN mavi kartli yurttaslarimizda faydalabilir.1000 euro luk meblagi ilgili bankaya yatiranlara,TIPKI diger vatandaslara oldugu gibi,devlet güvencesinde TEZKERE yollanacaktir.bu TEZKERE,, mavi kartli vatandaslar,tekrar cifte vatandas olduklarinda,,veyahutta alman vatandasligini birakip tekrar TÜRK vatandasliga gectiklerinde.devlet güvencesinde,Askerlik muafiyetleri olacaktir.

9= diyelimki böyle bir ek kanun cikti,sonuc ??? sonucuda yazmicam yoruldum

hakkinizi helal edin güzel insanlar.

saygilarimla

Üye
    Nereden
    regensburg
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    selam bir arkadas 41 yasinda oda yeni bedelli askerlikten yararlanabilirmi ? (1000) euro

saygilar

Üye kafkaskartali76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamlar kolay gelsin acaba bi sorum olacakdi sizin dediginiz sadece burda doganlar icinmi yoksa almanya sonradan gelenler icindemi gecerli? Bilginiz varsa cevap verseniz cok büyük iyiliginiz dokunmus olur kolay gelsin iyi forumlar.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben senin ne yapmak istedigini pek anlayamadim kusura bakma.
    Askerlik uzattirmak istiyorsan is verenin verecegi arbeitzbescheinigungal arkerligi uzatabilirsin.Askerlik Parasini yatirmak istiyorsan yine bir arbeirbescheinigun yeterli,Konsoloslugun aradigi, Okuldan sonra asakerlik yapacak olan kisinin kendi sosyalsigortasi acilmis olmasi,yani sosyalsigorta acilmissa ister calissin,ister arbeitlos olsun askerlik parasini yatirilmasina hak kazaniyor.

Benim iki oglum var,her ikisi Almanya dogumlu burada olullarini bitirdiler,büyü meslek yapti issiz 30 yasini gecik,onun askerlik parasini hemen yatirdik,ikinci oglum Studieren yapiyor,bugüne kadar calismisligi yok sosyalsigortada acilmadigi icin onun parasini yatiramiyorum,bekliyorum herhangi bir yerde ise basladiginda hemen askerlik parasini yatiracam.
    Bu bilgileri Köln Konsoloslugundan kendim aldim.
    KOnu iyi anlasilmasi icin biraz uzun oldu.
    Selamlar kolay gelsin acaba bi sorum olacakdi sizin dediginiz sadece burda doganlar icinmi yoksa almanya sonradan gelenler icindemi gecerli? Bilginiz varsa cevap verseniz cok büyük iyiliginiz dokunmus olur kolay gelsin iyi forumlar.
    Bu mesajdan Alıntı

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Herkes icin..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı kafkaskartali76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesajdan Alıntı
    Yurtdışında 6 aydan fazla kalan ve 1095 gün çalışmışlığı bulunan ve yurtdışında ikamet eden
    doğumu 1979 sonra olan (1978 liler bu hakkı kaybetti. 1979 lularında sadece yıl sonuna kadar vakti var) her Türk Vatandaşı erkek yararlanabilir

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    abi merakimdan soruyorum peki 1978 den önce dogupda askerligini yapmayan kisiler ne yapacak ?

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında 6 aydan fazla kalan ve 1095 gün çalışmışlığı bulunan ve yurtdışında ikamet eden
    doğumu 1979 sonra olan (1978 liler bu hakkı kaybetti. 1979 lularında sadece yıl sonuna kadar vakti var) her Türk Vatandaşı erkek yararlanabilir

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben zaten 90 dogumluyum 2012 de geldim buraya arada biraz bosluklar oldu suanda iki bucuk yildir ayni isyerindeyim o yuzden gun olayina takildim kaldim bugun konsolosluga gitcem termin yapdim hemen oldu termin orda bakalim ne söylerler yetkili agizdan duymus olurum.tesekkürler cevap icin iyi forumlar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi merakimdan soruyorum peki 1978 den önce dogupda askerligini yapmayan kisiler ne yapacak ?
    Bende bu kadar kolaylığa rağmen vurdum duymaz insanlar vardır diye düşünüyorum
    Bu kişiler bedelli askerlik yasa kapasamından çıkarılacak cezalı duruma düşecek sanırrım 6000€ civari bir ödeme yapmak zourunda kalacaklar

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Evet sayin forum halki bugun gittim konsolosluga. 46 ay gibi bisey varmis bir dedi bi kac ay daha bekle bir dedi 1 sene sonra gelsen daha iyi, sonra ben dedimki malum Türkiye fün gecmiyor yeni yasa ciksin oluru yokmu oluyor dedi ama bilmem dedi dedi durdu sonra islem yapmak icin bankaya yatircam kagitlari verdi( galiba bunlara kalmis bisey cünkü sordu baskasina o dedi yap bisey olmaz beklemesin arkdas) he bide sunu söyledi 38 yasindakilar bu sene son eger öyle tanidiginiz varsa haber edin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    203
    54 mesaja 78 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar.
    Benimde oglan icin randevu aldik konsolosluktan.
    Bu konu hakkinda 1-2 sorum olacakti.

Internet sayfalarininda gerekli evraklarda sunlar yaziyor.

1.
    Bulunduğu yabancı ülkenin resmî makamlarından alınmış ve kendisine yabancı ülkede işçi statüsü sağlayan oturma veya çalışma izin belgesinin aslı (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı ülke kimliği veya pasaportu) ve bir fotokopisi

2.
    Çalıştığı işyerinin işvereni tarafından düzenlenmiş, çalışma tarihlerini ve sürelerini belirten ve fiilen en az toplam 3 yıl (1095 gün) süre ile çalıştığını kanıtlayan belgenin aslı ve bir fotokopisi.

3.
    Umuma mahsus Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun aslı (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı ülke kimliği ya da pasaportu ve T.C. nüfus cüzdanı) ve işlem görmüş sayfaların ikişer adet fotokopisi,

4.
    2 adet vesikalık fotoğraf

1. - Oturma izni dedikleri belediyenin verdigi pasaporttaki niederlassungserlaubnis degilmi?
    2. - Bu isyerinden alinacak Arbeitsbescheinigung
    3. - Pasaportun fotokopisi
    4. - 2x Biyometrik fotograf

2,3 ve 4 zaten anlasiliyor.
    Sadece birinci sikta takildim.
    Ayrica Versicherungsverlauf gereklimi,bunu göremedim hicbir yerde?
    1000€ parayi önceden yatirmamizmi gerekiyor konsolosluga gitmeden önce?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    1. ok
    2. Çalıştığı işyerinin işvereni tarafından düzenlenmiş, çalışma tarihlerini ve sürelerini
    belirten ve fiilen en az toplam 3 yıl (1095 gün) süre ile çalıştığını kanıtlayan belgenin aslı ve bir fotokopisi,

*işyerinden Arbeitsbescheinigung
    *(1095 gün ) bu süreler ancak LVA dan alınan Versicherungslauf dan öğrenebiliniyor

3. ok
    4. ok

Kesinlikle parayı önceden ödeme yapmayın ..
    eğer problem çıkacak olursa geri ödemelerde problem oluyormuş
    Onların vereceği hesaba yatırırsınız

16. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)