Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2582 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle askerlik hakkinda

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

Dövizle askerlik hakkinda

selam arkadaslar oglum icin dövizle askerlige basvuru yapacam, resimde görüldügü sekilde 24.01. tarihi itibariyle ise baslama görünüyor konsolosluk burda 24 gün icin sorun yaparmi ayrica. 2017 senesi icin verlauf vermediler her sene sonunda isveren sigortaya orasida rentenkasseye bilgileri geciyor denildi. yani aylik olarak alma sansimda yok. bir yil daha beklememmi gerekiyor bilgisi olan arkadas varmi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Alıntı Geister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar oglum icin dövizle askerlige basvuru yapacam, resimde görüldügü sekilde 24.01. tarihi itibariyle ise baslama görünüyor konsolosluk burda 24 gün icin sorun yaparmi ayrica. 2017 senesi icin verlauf vermediler her sene sonunda isveren sigortaya orasida rentenkasseye bilgileri geciyor denildi. yani aylik olarak alma sansimda yok. bir yil daha beklememmi gerekiyor bilgisi olan arkadas varmi?
    hocam aceleye gerek yok ..Oğlunun yaşı kaç daha ?

aslında 3 sene değil toplam 1095 gün çalışmıs olması gerek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Hocam seneye beklemesinde herhangi bir sakinca yok kesinlikle. yasida genc müsait. Yola cikmisiz oluyorsa yapalim olmuyorsa bir sene beklerizki sorun degil.
    Ama benzer durupda olupda acelesi olan arkadasimizda olabilir böyle bir durumda oluyormu olmuyormu bunun cevabini ariyoruz.
    dediginiz dogru 1095 gün ama renteversicherung verlaufda aylar yaziyor günler yazmiyor ise baslama haric...

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    2014 senesi 314 gün
    2015 senesi 365 gün
    2016 senedi de 366 gün

Toplam 1073 gün görünüyor bu hesaptan Türkiyedeki günleri çıkar (eğer Türkiye ye izine gitmişse )

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    neden mavi kartli olanlarada bu imkani tanimazlar hayret ediyorum,,,mavi kartlilar icinde cikarsalar ölürlermi.tas atip kollarimi yorulacak.

mavi kartlilar alman vatandasi olmazki diye biri cikip demez insallah,,o kismi bizde biliyoruz yane

ben mecliste millet vekili olsam,,madem normal vatandaslar bu haktan faydalaniyor,,neden mavi kartli vatandaslarimizda faydalanmasin,,normalinde onlarda bizim vatandasimiz

mesela örnegin cikacak yasaya,,,ARZU EDEN mavi kartli vatandaslarimizda askerlik islemlerinden faydalanabilir,MECBUR DEGIL ,,diye bir kanun cikarsalar,,tahminime göre bir cok kisi basvurabilir.

1 kisi bile bas vurmus olsa 1000 lira 1000 liradir.devlet icin.

bilmiyorum yanlismi düsünüyorum arkadaslar ?

7. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    14 mesaja 34 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden mavi kartli olanlarada bu imkani tanimazlar hayret ediyorum,,,mavi kartlilar icinde cikarsalar ölürlermi.tas atip kollarimi yorulacak.

mavi kartlilar alman vatandasi olmazki diye biri cikip demez insallah,,o kismi bizde biliyoruz yane

ben mecliste millet vekili olsam,,madem normal vatandaslar bu haktan faydalaniyor,,neden mavi kartli vatandaslarimizda faydalanmasin,,normalinde onlarda bizim vatandasimiz

mesela örnegin cikacak yasaya,,,ARZU EDEN mavi kartli vatandaslarimizda askerlik islemlerinden faydalanabilir,MECBUR DEGIL ,,diye bir kanun cikarsalar,,tahminime göre bir cok kisi basvurabilir.

Böyle yasa ciktigi ilk gün konsolosluk a giderim ben sahsen.

9. ferhat52 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298

Arkadaşım mavi kartlı olan kişinin askerlik yapmasınsa zaten gerek yok ki ..Anayasada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanın askerlik görevini yapma mecburiyeti yok o yüzden mavi kartlılara niye geçerli olsun ..
    Tekrar TC Vatandaşı olanlar bu kanundan yararlanabiliyor

Unutmaki bir çok mavi kartı alan askerlik parası 5110 € yu

ödememek için vatandaşlıktan çıktı..

Mavi kartlılara bir sürü imkan tanıyor zaten ..emeklilik dahil

hiç bir ülke kendi vatandaşı olmayana bu kadar hak tanımaz
    Konu hOrOz tarafından (27 Mart 2017 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir.

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    hOrOz ustam sen benim yazdiklarimi tersten mi okuyorsun ??? yoksa benmi ne demek istedigimi anlatamiyorum cözemedim i$i ???

ben özellikle yaziyorum-----> (mavi kartlilar alman vatandasi olmazki,, diye biri cikip demez insallah,,o kismi bizde biliyoruz yane)

sende kalkip yinede aciklama yapiyorsun,,,mavi kartlilar ülkeyi kötüleyip vatandasliktan cikan kisikler degilki,,,karsilikli anlasmali yapilan bir islem.

nerdeyse mavi kartli olanlari vatan haini ilan ediceksin,,,bu yaklasimin hic hosuma gitmedigini belirtmek isterim.

senin düsüncene göre,,,böyle bir imkanin yapilmamasi ugrasilmamasi,,,ülkenin paraya ihtiyaci yok,,ödemek isteyenlerinde paralari cebinde kalsin.iyi kalsin ne diyeyimki daha

saygilarimla

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    hocam Mavi Kartlılar zaten askerlikten muaf başka bir ülkenin vatandaşını nasıl ve hangi gerekçe ile askere alacaksın veya bedel ödettireceksin ?

O zaman Almanya da Türkleri askere alırdı
    Konu hOrOz tarafından (27 Mart 2017 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    ya hOrOz ustam güzel ustam,,

senden ricam 6 numarali mesajimi birkez daha okurmusun bir zahmet,,bak orda ne demek istedigim iyi anlasilsin diye bazi KELIMELERI büyük yazdim özellikle.

belki dikkatinden kacmis olabilir !!! ben zorlama ile ilgili bir kelime veyahutta cümle yazdigimi göremedim.(yani devlet tarafindan bir zorlama)
    Konu MEGAbond tarafından (28 Mart 2017 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: bir iki yerde HARF hatasi

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı Geister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben senin ne yapmak istedigini pek anlayamadim kusura bakma.
    Askerlik uzattirmak istiyorsan is verenin verecegi arbeitzbescheinigungal arkerligi uzatabilirsin.Askerlik Parasini yatirmak istiyorsan yine bir arbeirbescheinigun yeterli,Konsoloslugun aradigi, Okuldan sonra asakerlik yapacak olan kisinin kendi sosyalsigortasi acilmis olmasi,yani sosyalsigorta acilmissa ister calissin,ister arbeitlos olsun askerlik parasini yatirilmasina hak kazaniyor.

Benim iki oglum var,her ikisi Almanya dogumlu burada olullarini bitirdiler,büyü meslek yapti issiz 30 yasini gecik,onun askerlik parasini hemen yatirdik,ikinci oglum Studieren yapiyor,bugüne kadar calismisligi yok sosyalsigortada acilmadigi icin onun parasini yatiramiyorum,bekliyorum herhangi bir yerde ise basladiginda hemen askerlik parasini yatiracam.
    Bu bilgileri Köln Konsoloslugundan kendim aldim.
    KOnu iyi anlasilmasi icin biraz uzun oldu.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam Mavi Kartlılar zaten askerlikten muaf başka bir ülkenin vatandaşını nasıl ve hangi gerekçe ile askere alacaksın veya bedel ödettireceksin ?

O zaman Almanya da Türkleri askere alırdı
    Horaz arkadasimiz seni dogru anlamis,Türkiye yabanci bir vatandasi askerlige alamaz diyor,Almanlar icinde ayni sey gecerli,yalniz almanyada,Alman vatandasi olan kisi yirmi yasini gecmemisse askerlige aliniyor.
    Bizim insanlarimiz biraz fazla uyanik bu bakimdan,bir cogu 25-30 yasindan sonra alman vatandasi oldular,bu sekilde burdada askerlikten yirtilarsimdi bu yazima bir cok kisi alinacak.

ya hOrOz ustam güzel ustam,,

senden ricam 6 numarali mesajimi birkez daha okurmusun bir zahmet,,bak orda ne demek istedigim iyi anlasilasin diye bazi KELIMERI büyük yazdim özellikle.

belki dikkatinden kacmis olabilir !!! ben zorlama ile ilgili bir kelime veyahutta cümle yazdigimi göremedim.(yani devlet tarafindan bir zorlama)

Arkadasim senin ne demek istedigini bende Horoz arkadasimiz gibi anladim,senin dedigini hangi milletvekili?hangi hakkla bir baska ülke vatandasi icin öneri versin bu cok gülünc olur.

Yalniz sen almanvatandasi isen? parada yatirmak istiyorsan?git yatir, sana kimse neden Para yatiriyorsun diye sormaz.Ben 96 yilinda askerdeyken bir sürü almanvatandasi olan vatandaslarimiz vardi,ben onlara sordugumda peki neden geliyorsunuz diye,severek isteyerek geldiklerini söylediler saygi duydum.

PS:Bende sizleri yanlis anladiysam konuyu baska yerlere tasidiysam özür dilerim.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Ben seni anlıyorum Mavi Kartlılar sen gönüllü olarak para yatırsınlar demek istiyorsun... bunun mümküniyatı yok ... başka bir ülkenin vatandaşı (soy olarak Türk olsalarda) olarak hiç bir kanuni ve hukuki dayanağın yok..

İleride yeniden vatandaşlığa geçerlerse o zamam yapabilirler

.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Benim kastim MEGAbond arkadasimiz isterse gider Türkiye Zirahat Bankasi TSK hesabina bagis olarak yapabilir,bunun herhangi bir milletten olmasi sorun olmaz.
    Yardimin hic bir nedeni sorulmaz yeterki yardimlasma olsun.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    tamam da konsolosluk 1095 gün prim sayisi istiyor calismis olman gerekiyor diyor, senin deyimine göre 30 yasina kadar birtek gün bile ise gitmis olmasin 30 yasindan sonra ise baslagidi gunb gidip basvurup 1000 euro verip askerligi yapabilir diyorsun 1095 günü doldurmadan dogrumu anlamisim ?

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben senin ne yapmak istedigini pek anlayamadim kusura bakma.
    Askerlik uzattirmak istiyorsan is verenin verecegi arbeitzbescheinigungal arkerligi uzatabilirsin.Askerlik Parasini yatirmak istiyorsan yine bir arbeirbescheinigun yeterli,Konsoloslugun aradigi, Okuldan sonra asakerlik yapacak olan kisinin kendi sosyalsigortasi acilmis olmasi,yani sosyalsigorta acilmissa ister calissin,ister arbeitlos olsun askerlik parasini yatirilmasina hak kazaniyor.

Benim iki oglum var,her ikisi Almanya dogumlu burada olullarini bitirdiler,büyü meslek yapti issiz 30 yasini gecik,onun askerlik parasini hemen yatirdik,ikinci oglum Studieren yapiyor,bugüne kadar calismisligi yok sosyalsigortada acilmadigi icin onun parasini yatiramiyorum,bekliyorum herhangi bir yerde ise basladiginda hemen askerlik parasini yatiracam.
    Bu bilgileri Köln Konsoloslugundan kendim aldim.
    KOnu iyi anlasilmasi icin biraz uzun oldu.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da konsolosluk 1095 gün prim sayisi istiyor calismis olman gerekiyor diyor, senin deyimine göre 30 yasina kadar birtek gün bile ise gitmis olmasin 30 yasindan sonra ise baslagidi gunb gidip basvurup 1000 euro verip askerligi yapabilir diyorsun 1095 günü doldurmadan dogrumu anlamisim ?
    Konuyu tam okumamisin,benim oglum almanya dogumlu, okulu burda okudu,mesleginide yapti,arada bir calisti,yalniz 1095gün diye bir sey sormadilar,parayida yatirirken issizdi,bu yeni kanun ciktiginda bizde hemen askerlik parasini yatirdik.

Senin anladigin gibi ise gitsin yada gitmesin yazmadim,yanlis anlasilma olmasin bu konuda.Konuyu acan arkadasimiz gibi anlamadim rentebescheit neden istemisler yada götürmek istiyor,sanirim oda konulari yanlis anlamistir.

Ettiği Teşekkür
    849
    tamam da abi siz cocugun evraklari arasinda ne götürdünüz konsolosluga giderken

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    tamam da abi siz cocugun evraklari arasinda ne götürdünüz konsolosluga giderken
    Gerekli olan resim nufus pasaport ve issizlik belgesi arbeitsamtan,baskada bir sey gerekmiyor.

Ettiği Teşekkür
    849
    sigorta gecmisini istemedilermi sizden
    Konu fuk_18 tarafından (27 Mart 2017 Saat 23:18 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    siforta gecmisini istemedilermi sizden
    yok hayir istemediler öyle bir sey,daha önce yazdiklarimin haricinde istenilmedi,söyledim ya konu acan arkadasimiz neden versicherung verlauf pesinde anlamis degilim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)