Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2560 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tarak-Sac Fircasi temizligi

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı

Tarak-Sac Fircasi temizligi

Selam arkadaslar,
    Gecen seneydi galiba, 1 Euroluk seyler satan bir dükkandan sac fircasi temizligi icin asagida fotografini verecegim böyle bir sey satin almistim, hakikaten süper bir sey, killari vs. tertemiz cekip cikartiyor.
    Son zamanlarda maalesef sapindan cikti kullanilamaz hale geldi ama ebayde daha iyisi oldugunu tahmin ettigim bunu buldum, bu tür sorunu olanlara tavsiye ederim.

http://www.ebay.de/itm/Burstenreinig...0AAOSwmfhX5W2Y

Benim önceden aldigim böyle bir seydi ama uzun zaman gitmedi, bu tahta sapli olani umarim daha dayaniklidir ve cekici igneleri de daha yogun ve genis oldugundan daha iyi gibi görünüyor.

Eskisi

Yeni alacagim ve denemek istedigim ise bu:
    Deneme eger kisa zamanda kötü sonuclanirsa burada yazarim, firmayi tanimiyorum, kalitesi nedir bilemiyorum.

Isi saglama almak icin mal geldiginde su gösterdigim kisma yapistirici döküp 2 gün kadar bekletecegim, sanirim yerinden cikma sorunu ortadan kesin kalkacaktir.

Umarim bir sorununuza cözüm getirebilmisimdir.

S&S
    mxm
    Konu mxm tarafından (26 Mart 2017 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    o bahsettigin yere schuhe kleber mi döktün ustam?

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Patex mi kasdettin? Bence Patex yumusak kalir, daha cok sekunden kleber veya zwei kompenent bir sey düsünmüstüm.

Mal henüz gelmedi zaten.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    senin dediklerinde olurda sekunden kleber metali ne kadar tutar? 2 kompenent olabilir.

ben genelde ayakkabi yapistiricisi kullaniyorum ismi patex heralde senin dedigin gibi.ama tam randiman alinmasi icin,,kuruma islemi en az bir hafta olmasi lazim,,günler gectikcede daha cok yakaliyor ve sertlesiyor. benim tecrübem.

Tecrübeli Üye Mister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    860
    140 mesaja 328 teşekkür aldı
    heizkleber olmazmi?

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Hocam o aletnen uğraşacağına tarak ve fırçaları ılık sulu bir kabın içinde 10 dakika beklet. Anlatımı altta.

Fırçaları koyabileceğimiz bir kabın içerisine Ilık sabunlu su ekleyip fırçaları içine atin. Fırçaları bir bire sürterek temizleyin. Sonra yaklaşık 10 dakika su içresinde bekletin. Bol suda durulayın ve kurutmak için hava alan bir bölgede bırakın.

Kepekli saçlara sahip kişilerin fırça ve taraklarına çok daha fazla önem vermesi gerekir. Fırçanın kılları kepek yüzünden kirlendiyse sirkeli suda bekletmek gerekir. Yaklaşık 10 dakika kadar sirkeli suyun içerisinde bekletip yıkayınız.

Fırçanın kılları sertleştirmek için şaplı suyun içerisinde yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Şaplı su yumuşayan fırça kıllarını yeniden sertleştirecektir. Fırçayı Şaplı suyun içine koymadan önce tahtadan ya da plastikten yapılmış olan sap kısımlarını vazelin sürerek koruyunuz. Şap fırçanın tahta veya plastik kısımlarına zarar verebilir.

Fırça kılları naylondan yapılmadıysa şampuanlı su ile yıkabilirsiniz. Tarak veya fırça en az 15 günde bir temizlenmesi gerekir.

9. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin dediklerinde olurda sekunden kleber metali ne kadar tutar? 2 kompenent olabilir.

ben genelde ayakkabi yapistiricisi kullaniyorum ismi patex heralde senin dedigin gibi.ama tam randiman alinmasi icin,,kuruma islemi en az bir hafta olmasi lazim,,günler gectikcede daha cok yakaliyor ve sertlesiyor. benim tecrübem.
    Evet aynen Patex cok zaman istiyor o yüzden onu devre disi birakmistim.

Alıntı Mister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    heizkleber olmazmi?
    O bu ise pek uygun degil gibime geliyor, dibe kadar akmasi ve o kismin dolmasi gerekiyor.

Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o aletnen uğraşacağına tarak ve fırçaları ılık sulu bir kabın içinde 10 dakika beklet. Anlatımı altta.
    .
    Bizim evde tek erkek benim, sen sanirim kadinlarin uzun saclariyla tarandiklari fircayi pek kullanmadin hocam, sinir eden bir sey. Benim yaptigim bunu iki üc günde bir kullanmak ve saclari cekip almak yoksa uzun saclar fircada kaliyor. Zaten devamli yapinca firca daima temiz kaliyor, öyle sicak suya falan gerek yok, eskiden öyle yapardim ve bikmistim ama bu zavazingo hakikaten süper bir olay.

Diger yandan, fircanin yapistirilmis kisminin zarar görmesine de yol acabiliyor sicak su vs. , yani fircanin o kismi zamanla kopup geliyor.

Not: bir kac gün sonra gelecekmis, April yaziyor zannetmistim, mart mis.
    Konu mxm tarafından (27 Mart 2017 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

11. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Geldi ama o resimdeki kisim o kadar ufak ki yapistirici dökmek imkansiza yakin. Vazgectim, zaten tahta oldugundan iyice SIKistirilmis gibi görünüyor.

Kil cikartmasi ise digerinden daha iyi. Genis oldugundan fazla ugrastirmiyor. Gerci öbürü de isimi görüyordu. Daha önce kullanmamis olanlar tavsiyem, alin deneyin böyle bir sey. 1 Euroluk seyler satan dükkanlarda da var.

13. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Ben fircalari firmaya götürüp basincli hava tabancasiyla temizliyorum.

15. *05300 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)