Sayin Degerli Özbeceriksizler üyleri.

Asagidaki Resimlerde görüldügü gibi . Ev Sahibi Kira artimina gidiyor.

Bastan belirtmek istiyorum. Ben genellikle Hakli olan kira artislarina karsi degilim. Kanunun belirttigi ölcülerde kalmak sarti ile, Hakki olan kira artisi yapma vede yükseltme hakkina sahiblerdir.

Ben Netten bir arastirma yaptim bunlarin belirttigi kira ayarlama fiyatlarina ulasamadim. Benim buldugum Kaltmitemi warm mitemi pek anlamayadim. )Birde yeni evmi yoksa 1963 ve evin Özellikleri bire bir uyuyormu anlasilmiyor. 6,57€ ve 12.€ gibi

Sizler den arzum bilgisi olan arkadaslardan yardimci olmaniz .

Belirtmek istedigim diger bir Konu ise Ev Daha önceden baska birine aitti. Evin Asansörlü oldugu icin ona göre bir Kira bedeli belirleyerek bizim tarafimizdan kiralandi.
Simdi ise Yeni Ev sahibi Ev Kirasi Mukavelemizde böyle bir antlasma oldugu halde Extradan Asansör parasi taleb etmek istiyor. bu uygulama yeni. Halbuki evin degerine vede yapisan vede icerigine göre bir Kira beldeli 1988 den beri ödemekteyim.
Mikrofonlu Konusma cihazi gibi . Evimde böyle bir Konusma cihazi bulunmamakta.
Böyle bir uygulama var ise Hangi Ev Kira sözlesmesinin Maddesine göre Taleb hakki doguyor. Ve Alacagi Meblada Kanunlar tarafindan nasil belirleniyor.
Bir baska Konu ise Evin özelligi icerisinde PVC pencerlerin olmasida baz alinarak kira artisinda degerlendiriliyor.
24 Sene önce Takildi ve Pencereler Olumsuz hava sartlarinda Buharlasma yapiyor. Bu yazinda yagmurlu havalarda olusuyor.
Biz buna isaat sektöründe Soguk havayla sicagin carpistiginda olusan nemlesme diyoruz. Ben Evi isitma sistemimde bir degisiklige gitmedim hep ayni ayarda isitma yaptigimdan burdan kaynaklanacagini tahmin etmiyorum. Disaridaki hava nekadar soguk artinca- Evi Isitsanizda birsey fark etmiyor. Nemlenme olusuyor .

Bir Lastikler eskimis. Iki Rüzgarli havalarda rüzgarin iceriye vurdugu Cerceve kenarlarindan cok acik belli oluyor. Camin kenarlarindaki Lastiklerde artik görevini yapmiyor.
Camin Cercevesindeki lastikleri kendisinin benzeri olmayan bir lastikle degistirdiler. Degisen bir sey yok . Icerdeki havanin disariya sizdigini vede bu sebebten olusan Tomurcuklar Cerceve kenarlarinda gözle görülüyor.
Lafin özü burda kirada hala belirttigim esikligi gidermediklerinden dolayi. Kira artisinin tespitinin dogru olmadigi itirazinda buluna bilirmiyim.
Egerki Konu hakkinda baska soruya ihtiyac duyulursa . Sorulara cevab vermeye calisacagim.
Hayirlisiyla diyor cevablariniz bekliyorum.
Saygilarimla.