Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2557 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Schwerbehinderten Prozente icin bilgi gerek , 50% geldi az fazlasi icin ne gerek??

Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    7 mesaja 11 teşekkür aldı

Schwerbehinderten Prozente icin bilgi gerek , 50% geldi az fazlasi icin ne gerek??

Selam dostlar, sizleri rahatsiz etmek istiyorum. sorunum su: Bana versorgungsamt mektup yolladi orda bana GDB 50 % uygun görmüsler. ve Bana 50% az geldi gibime geliyor hic olmazsa 60 % olsa isi olurdu dusunuyorum.
    Sikayetlerim su
    1. Diabetis( igne vuruyorum, Gözlerden rahatsizim her ay igne vuruyorlar gözlerime, ve sinirler de hiss kaybi var ayaklarda Polyneuropartie)
    2. Tansiyon Yüksek düsüremiyorlar
    3. Piskologik sorunlarim var antidepressiva kullaniyorum tam 1 senedir. KRankim yeni bitti 10ay, kura gittim,ama halen tedavi görüyorum.
    4. obezite türkce kiloluyum

Size 50% yeterlimi yoksa basvurayimi gene VDK da üyeyim ve auvkat sigortam var . Sizden bilgi rica ediyorum.

Selam sopeli

2. Sponsor Reklam
    Üye melih1998 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    27
    21 mesaja 37 teşekkür aldı
    Kardes anladigim kadar sorunun büyük.Bu 50% emekli olmak gibi sansin yok,tahminim versorgunst amt sana bu belgeyi gönderene kadar bayagi uzamistir,bence hic ugrasmadan verschlesterung antrag ver sonra vdk ve diger yöntemlerle hakkini almayi dene derim,ben böyle yaparak aldim.tabiki karar senin,Büyük gecmis olsun selamlar...

4. 3 kişi melih1998 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı sopeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar, sizleri rahatsiz etmek istiyorum. sorunum su: Bana versorgungsamt mektup yolladi orda bana GDB 50 % uygun görmüsler. ve Bana 50% az geldi gibime geliyor hic olmazsa 60 % olsa isi olurdu dusunuyorum.
    Sikayetlerim su
    1. Diabetis( igne vuruyorum, Gözlerden rahatsizim her ay igne vuruyorlar gözlerime, ve sinirler de hiss kaybi var ayaklarda Polyneuropartie)
    3. Piskologik sorunlarim var antidepressiva kullaniyorum tam 1 senedir. KRankim yeni bitti 10ay, kura gittim,ama halen tedavi görüyorum.

Size 50% yeterlimi yoksa basvurayimi gene VDK da üyeyim ve auvkat sigortam var . Sizden bilgi rica ediyorum.

Selam sopeli
    Gelen karara itiraz etme hakkın var . ilk önce belirtilen süre içersinde karara itiraz et bu sırada VDK dan da yardım alabilirsin

eğer verilen karar eskiyse ve bu süre geçen süre zamanında durumunda kötüleşme var ise Verschlechterungsantrag yaparsın

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Sikayetlerim su

Selam sopeli
    pflegegrad yani eski adiyla pflegestufen varmi?

8. yadikar üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Sikayetlerim su

Selam sopeli

sopeli,bu tür islerinde avukattan önce VDK'ya üyeyim diyorsun VDK ile diolog kurarak sonuclandir daha iyi sonuclar alirsin,dumunuda degisiklik olmasi halinde her 6 ayda bir talep hakkin var.

10. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Benim fikrimce hic telas etmeden alti ay bekle (hem daha inandirici olur) sonra tekrar (Verschliemerungsantrag) ver. Zaten yüzde 50/60 arasinda fazla önemli bir fark yok.Eger tekrar müracaat ettiginde belki hakkinda daha makul düsünen bir memura rast gelirse yüzde 70 bile verebilir.Allah sifalar versin.

12. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Karddesim.

Bende kendi kararimca sana benim izledigim yoldan bahsedeyim.

Birincisi bende VDK üye idim . Bana uygulamalari vede yardimlarini begenmedigim icin hemen cikisimi verdim.

Birincisi Ben Sakatlik icin basvuruda bulundum..
    2 Gelen bildiriye duruma göre Itirazda bulundum. Birinci Basvurumda yüzde 30 Vermislerdi.
    3 Basvurumda . Türkiyede durumu belirten bir Rapor aldim oradada ban % 40 vermislerdi. Bununla hasataligimda degisiklik olmustur diye basvurdum. Bana hemen % 40 Onayladilar. Bende gelen Mektuba göre prosüdür geregi itirazda bulundum. Bilir kisiye yolladilar. Oda Oda az buldu, velasi %40 dann %50 Cikardi. Ben razi geldim kabul ettim.
    4 Alti ay sonra tekrardan basvuruda bulundum. Ret geldi, Itiraz ettim Münstere gitti. oradanda ret geldi. Bende Gelen Mektubun son pragrafinda belirtenene göre Düsseldorf Sozialgerichte basvrudum . P:K:H bir Avukat talebiyle.
    Bu durumda Mahkeme hem Davanin kazanirligina bakiyor ona göre isteninlen yardimi onayliyor. Ve Yazismalardan sonuc alinmaz ise. Ozaman ben ikinizide dinlemiyor, ben Tarafsiz olan bir üst Bilirkisiye ve Birde Alt bilirkisi belirtmek süretiyle Gutachten yaptiriyor. Yani Bilirkisinin Fikrine basvuruluyor.
    Onlarda kararlarini Mahkemeye bildiriyor. benim %50 oldu yüzde % 60 böyle bir iki basvurdaha yaptim
    Ilk Önce %70 Daha sonra %70 dede yükseltmek istemediler . Gene dava söz konusu oldu ve yüzde %80 de suan. Her ikisindede bilir kisi Raporlari var. birde Bende tanima göre hastaligimin en yüksek olani verilmekte yüzdelik olarak.
    Örnek verecek olursak. %10 el. %40 Bel. % 30 Seker hastaligindan.% 40 Yürüme engelliginden. Daha cogaltila bilinir . Ben biraz ölcüleri abartili yazmis olabilirim. Sadece demek istedigim bunlari alt alta ekleyerek toplasak %100 geciyor. Yani yanlis algiya kapilmayalim. Hastaliklarin En yüksek yüzdelisi ve Kanaat bildiren kisinin vermis oldugu yüzdelik Diger hastaliklara göre bakilarak Yüzdeligin yetersiz kanisina vararak artiriyor.

Gelen mektublara yazi yazabiliyor iseniz Davalarinizi kendinizin takip etmesi olaylarin daha hizli gelisip sonuclanmasi anlamina geliyor. Avukat olunca Mektub ilk önce Mahkemey , Mahkemeden Senin Avukatina, Ordanda Sana , Sen Randevu alacaksin orda gerekli iitrazlar yazilacak. Ve Mahkemeye . Mahkeme, Karsi tarafa derken Aylar gececek.
    Ben bugün geldi yarin Üc Nusra ile Mahkemenin kapisindaydim.

Bazi Arkadaslarimizin bilgisine . Hep söyle bir yanilgi var , Yüzdeligi alinca Emekli olma sansi doguyor. Böyle birsey yok arkadaslar.
    2005 Deki Emeklilik kasasinin bavuru ret Formunda aynenn söyle bir ibare yer aliyordu.
    Bedensel Rahatsizliginiz olabilir .Ama bu degildirki siz Calisamaz durumdasiniz. Parmaklariniz bile calissa bununla Bir is yapma imkaniz var. Yani Klaveyle .
    Bu durumda size biz isbulma zorunlulugumuz yok .Bu sorumluluk ise Is ve Isci bulma kurumunun sorunu. Böyle bir is imkani varmi yokmu onlar bakmakla yükümlü. Ve RET.
    Insallah aciklamak istedigim konu anlasilmistir vede Yardimci olmusumdur.
    Gecmis olsun dilekleriyle . Saygilarimi Arz ederim.

14. 4 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    slm dostlar cevaplariniz icin tessekur ederim, söyle diyeyim benim ilk Antragim daha yeni basvurdum ve onaylandi. benim gayem emeklilik degil. benim gayem issizim ama arbeitsamt yoluyla schwerbehindert olan isyerine girmek. yani ilk Antrag verdim bana direkt 50 verdiler. sorum su 60 alma sansim var nedeni de sekerden baya rahatsizim ve piskoloji sorunum var.

saygilar sopeli

PS:: Pflege stufe diye bir sey yok kardesim. sükür su an kendi isimi kendim yapabiliyorum. ve VDK dan termin almaya calisiyorum . MEktup 1 hafta oldu geldi 3 hafta var daha itiraz icin. Ev doktoru diyorki yeter fazla gerek yok.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    slm dostlar cevaplariniz icin tessekur ederim, söyle diyeyim benim ilk Antragim daha yeni basvurdum ve onaylandi. benim gayem emeklilik degil. benim gayem issizim ama arbeitsamt yoluyla schwerbehindert olan isyerine girmek. yani ilk Antrag verdim bana direkt 50 verdiler. sorum su 60 alma sansim var nedeni de sekerden baya rahatsizim ve piskoloji sorunum var.

saygilar sopeli

PS:: Pflege stufe diye bir sey yok kardesim. sükür su an kendi isimi kendim yapabiliyorum. ve VDK dan termin almaya calisiyorum . MEktup 1 hafta oldu geldi 3 hafta var daha itiraz icin. Ev doktoru diyorki yeter fazla gerek yok.
    Sevgili Kardesim.

Eger vermis oldugum bilgide.-
    1- Gelen Mektuba Itraz. Itirazini degerlendireceklerdir. Bazen itirazi yaptigin yer degerlendiriyor. Bunu Kabul etme . Bir Üst makam Olan Merci . Benimki Münster verwaltunguna gidiyordu. Onlarin vermis oldugu degerlendirme sonuc bildirisidir.

2- Bu Gelen bildiride (Bescheid´de) Söyle bir Ibare yer alir. Bir Ay icerisinde örnek Sehir. Düsseldorf Sosyal Mahkemesine basvuru vede Dava Acma hakkiniz var. Vermis oldugumuz. Sakaktlik derecesini yeterli görmüyorsaniz.

3- Dava aciltiktan sonra Gerekli itirazlarini yaparsin. Örnek vermis oldugun gibi Seker hastaligindan .Hayatini zorlastigini vede Yeterli derece Insanlar ve Is hayatina dönme Zorluklari cektigini. Ve Hatta artik kendi isini kendinin yerine getiremedigini. Kendini Ise yaramaz biri olarak gördügünü Vs. bildirirsen ozaman Mahkeme degerlendirmeye alir ve Bilir kisiye gönderir.

Ordanda ya %50 Kalir Senin Bekledigin %60 Degilde daha fazlasida cikabilir.

Doktorun demis yeterli diye. Aslinda birazda onun Uyumlulugu vede Fikride önemli.

- Bana bilir kisi söyle bir soru yöneltti. Sen neden Bu yüzdelgi almaya calisiyorsun. Bazilari geri vermek icin ugrasiyor. Adamin bu Kisimda dogruluk payi var . Neden derseniz . Bir is yerine basvurda bulundugunuzda bunu bildirmek zorundasiniz. Egerki sonradan calisir vaziyette Saktlik raporu düzenlendi isi ozaman gerekmiyor bildirme. Diger durumda sorgusuz isten cikariliyorsunz.

Gelelim senin Sakatlar icin bir Is yerine girmek istedigini belirtiyorsun.
    -Integrationsämter - Teilhabe behinderter Menschen
    -Ablauf der beruflichen Rehabilitation.

Gibi Kuruluslarda 3 Aydan olmamak sartiyla .12 Aya kadar seni bir is yerine göderiyorlar. Onlardan herhangi bir Ücret almiyorsun. Suandaki aldigin Ücreti Arbeitsamt karsiliyor. Hatta karsi tarafin sana yapacagi Masaraflarida.
    Bu süreler icerisinde egerki seni isyeri begenirse ozman Seni Oraya aliyor. Yoksa baska bir isyerine yönlendiriyorsun. Aslinda böyle yerler Sahtekarlik üzerine kurulmus.

- Bende Emeklilik Kasasina karsi kazandigim davadan sonra böyle bir Kurulusa yönledirildim. Yabancilari pek yerlestirmemek yanlilar. Sozial bir yardimlasma kurumunda calismak istedim. Ikincisede , Bilgisayar Sitemi Üzerine. Onlarda bir Önceki Meslegime yakin yenleri önerdiler. Bende Ozaman aradaki farkin ne oldugunu ayni Meslegime devam etsem avatajli olacagini , Bunada hayir olamaz ayni meslege geri dönemezsiniz deyip kesip atiyorlar.

- Bir yer beni Denem teslerden yazili ve Elbecerilerini iceren bir Programla Test ettiler. Sonuc . Hastaliktan dolayi Teylikie baska bireylere arz ettiginden Meslek egitimi veremiyeceklerini yazili LVA bildirmisler. Onlardan. Ben istesemde istesememde Zorunlu Emekli ettiler. Ret etsem ben Zararli cikiyordum. Neyse Konu dagitmayim.
    Korkma kardesim Ver Mahkemeye. En Kötü ihtimal bir Ret cevabi alirsin. Ben belirttigim davalara bes kurus para ödemedim.

Bazen bana söyle soruyorlar. Evkirasi icin basvursam bana verirlermi? Emeklilik icin ayni soru. Sakatlik icin ayni. Ve sonuna söyle ekliyor, kendi Fikrine göre vermezler.

Nerden biliyorsun kardesim . Sen basvurdunmu yok? Gerekceler yeterli gelmiyormus gibi bir algi. Baska Arkadaslardan aligim bilgilere göre. Herkesin durumu ayni olmayabilir. Sonucta ayni cikacak bir Kaide yok.
    Basvurunu Sen yap En kötü ihtimal Ret olsun. Birak bu karari onlar vesin sen verme.

P.S Dokturlarinda Taktik oyunlarina gelme. Bunlar farkli farkli uygulamalar vede Testler.
    Saygilarimla.

17. dalga üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    allah razi olsun önerilerin icin sana haber yazarim burda. ayin 13de terminim var VDK da ve durumu anlatacam.

Üye Starterbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    137
    12 mesaja 25 teşekkür aldı
    Vdk falan hepsi boş kardesim adam gibi bir avukata git, ugrasma, çünkü bunlarla ugrasacak kadar dermanın varsa hiç bir sey tutturamazsin, avukata git

20. Starterbox üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Bu tür davalara kaldigimiz sehirlerde hangi Avukatlar bakiyor??
    Konu Acemibiri tarafından (12 Mayıs 2018 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tür davalara kaldigimiz sehirlerde hangi Avukatlar bakiyor??
    Anwalt für Sozialrecht.

23. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    tesekkürler

Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    17 mesaja 34 teşekkür aldı
    Buradan Hangi Hastaliga ne kadar derece veriyorlar bakabilirsiniz.
    http://www.bmas.de/SharedDocs/Downlo...ublicationFile

Seker icin söyle yaziyor:

Typ I durch Diät und alleinige Insulinbehandlung
    – gut einstellbar . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40
    – schwer einstellbar (häufig bei Kindern), auch gelegentliche,
    ausgeprägte Hypoglykämien . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 50
    Typ II durch Diät allein (ohne blutzuckerregulierende Medikation)
    oder durch Diät
    – und Kohlenhydratresorptionsverzögerer oder Biguanide
    (d.h. orale Antidiabetika, die allein nicht zur Hypoglykämie
    führen) ausreichend einstellbar . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10
    – und orale Antidiabetika mit insulinotroper (insulinsekretorischer)
    Wirkung (auch bei zusätzlicher Gabe anderer oraler Antidiabetika)
    ausreichend einstellbar . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20
    – und orale Antidiabetika und ergänzende oder alleinige
    Insulinbehandlung ausreichend einstellbar . . . . . . . . . . . . . . 30
    Häufige, ausgeprägte Hypoglykämien sowie Organkomplikationen sind
    ihren Auswirkungen entsprechend zusätzlich zu bewerten.

26. 2 kişi RealMidway üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    Iste herzaman o Tabelaya göre vermiyorlar sorun orda!!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    17 mesaja 34 teşekkür aldı
    Bu Tabelaya göre hemen vermezler, ama bu Tabela senin icin bir Yönlendirmedir. Bana 40% veriyorlardi, Gutauchten Tabelasinda böyle yaziyor dedim ama 40% de direttiler, bende Mahkemeye verdim. Mahkeme icin günde en az 3 Kere Insulin Ignesini yaptigimi Ispar ettim (Bir Liste yapin ve son 6 Aydir Saat kacta Igne vurdugunuzu, kac Miktar Insulin yaptiginizi ve Kan degerinizin kac oldugunu yazin, ve bunun icinde olan Düsük Kan degerinizide yazin, bu onlara yetiyor) Bu Sekilde bana 50% verdiler.

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    Alıntı RealMidway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Tabelaya göre hemen vermezler, ama bu Tabela senin icin bir Yönlendirmedir. Bana 40% veriyorlardi, Gutauchten Tabelasinda böyle yaziyor dedim ama 40% de direttiler, bende Mahkemeye verdim. Mahkeme icin günde en az 3 Kere Insulin Ignesini yaptigimi Ispar ettim (Bir Liste yapin ve son 6 Aydir Saat kacta Igne vurdugunuzu, kac Miktar Insulin yaptiginizi ve Kan degerinizin kac oldugunu yazin, ve bunun icinde olan Düsük Kan degerinizide yazin, bu onlara yetiyor) Bu Sekilde bana 50% verdiler.
    Toplam Mahkeme falan filan ne kadar sürdü?
    Banada Entzündlich rheumatische Erkraunkung der Wirbelsule,degenerative Veränderungen,Wirbelgleiten =30%
    F32.1 Mittelgradige depressive Episode =30%
    Toplam 40% verdiler.
    Bende Avukat ile devam edecegim.Ama Avukat Rechtschutzun ödemesi icin benim önce Widerspruch vermemi, widersprucha abgelehnt gelirse Klage yapabilecegimizi ve Rechtschutzun davayi kabul edecegini söyledi.
    Klage yaklasik ne kadar sürer??

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    40 fazla çıkmaz. F32.2 bulman lazım.

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    GdB tabelasinda (F32.1) Mittelgradige depressive Episode icin 50 - 70 arasi görülüyor.
    Neden 30 veriyorlar anlamiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)