Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2603 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Sahibi değişti, beni çıkarabilirmi???

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba Burclu, sana ben yazmisdim ama tekrar yazayim ve genel olarak da yazayim...

suan almanyada bi kanun isliyor bi de gercek hayat var. Örnek olarak bi konu aciliyor. cogu kisi avukata git yada gerichtsurteillari kopyalayip buraya sunuyorlar ama bu böyle maalesef kolay degil.

gelelim senin durumuna. onda sana kesin net yazdim su an almanyada ister isyeri olsun ister ev konusu olsun adamlar herseyi yapa biliyor lar örnek leride cok. ben kendim 10 sene ayni daiere de kiraci olarak oturdum ve biz de cikmak zorundayiz. avukatini iyi sec ve avukatlardada dikkat et bunlar kendi aralarinda konusuyorlar ! uzun lafin kisasi senin kündigungsschutz olsa da kanunen cikaramassa bile bir yolunu bulup seni cikartir.

örnek: birsey bozulnca tamir yapmaz vs vs sende mietminderung yaparsin ama senin de isine yaramaz.
    örnek: Renovierung yaparkan boru patlatir..... vs
    yani adam seni biktirir ve sen cikmak zorunda kalirsin !

benim sana tavsiyem acil yeni bir daiere bak ve benim gibi hatta yapip da bekleme sonra cok zor duruma düsebilirsin. o nun icin simdi zamanin varken simdiden yeni bir yer bakin. avukata, mietschutzverein bakip ve güvenip de bu ise girme. avukata yada mietschutzvereina gidersen o zaman süreyi biraz uzata bilirsin. bizim ile yaklasik 1 sene urasdi lar. ev sahibini konus en gec ne zaman cikman lazim ve anlasmaya bak. bizim kaldigimiz yerde bizim ev sahibi basdan bizim ile anlasiyordu, birden fikrini degistirdi ve bizi cikarmak istedi. oturdugumuz yerin en iyi avukatina gittim o da yardimci olamada. tekrar yaziyorum basini hic yorma. ev sahibi cikarmak istiyorsa bir yol bulur. en son ihtimal sana abfindung da vere bilir. bize verecek di ama sonra hersey den vazgecti.

bol sans dilerim
    Konu Osmanbey34 tarafından (15 Mayıs 2017 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)