Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2550 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Heizkostenabrechnung Ista veya tachem veya Excel (Heizungszähler)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Heizkostenabrechnung Ista veya tachem veya Excel (Heizungszähler)

Selam arkadaslar,

size bu Heizkostenabrechnung konusunda sorum olucak. Benim Evim 3 daireli, her dairede 5 tane kalöfer var. Yani toplam olarak 15 tane kalöför var ve hepisinde Heizungszähler var. Bunlari okutmam icin Firmaya haber vermem lazimmis. Bu konuda fazla bilgim yok evi yeni aldigim icin.

Hanki sirketi tercih edersiniz Ista'ya mi Tachem'i ? Yeni Heizungszähler almayi düsünüyorum, sizce aliyim mi, kiraliyim mi ? Ve bu Sirket'ler okumak icin kac para talep ediyor ?

Az önce internet'de okudum bunu Excel'de yapabiliyor musum, ne kadar Dogru acaba ?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Arkadas Heizung konusu Firma isi.
    Söyle ki kendi hesabin bir problem olsa gecersiz.Kiraciyla problem olsa ben bu kadar yakmadim derse kanun mahkemede sen haksiz cikarsin.
    Onun icin kalorifer sicak su Firmaya vermek dogru olur.
    Firmaya ver.masrafini da zaten kiraci ödeyecek.
    Saatleri kirala pesin alma.10 senelik kiralaniyor.
    Steuer den de sen absetzen yapiyorsun.
    Her Firma kendi aletlerini takiyor.olani da cikarir atar.Cünkü kendi sorumlu.
    Normal masraflari da Nebenkosten ler güzel programlar var onlari kendin yapabilirsin.
    Grundsteuer Müll ... Fiatlari belli.
    Kanun boyutu Mietvertrag da birsey anlasmaya varilmadiysa qm üzeri hesap olur.
    Onun icindir ki Mietvertrag detayli düsün acik kapi birakma.Kiraci vey is bittikten sonra sikinti olabiliyor.
    Herseyi yazili yap.
    En yüksek kira bedelini rechtschutz yap.Sikinti olursa 1 seneden önce cikaramazsin.Kira bedeli Nebenkosten Avukat parasi cok pahaliya gelir.
    Kira Warmmiete mesela 800€ X 12 ay =Avukatlar 9600 € üzerinden alacagi parayi hesap eder.
    + Mahkeme masrafi sen hakli olsan da önce sen ödeyeceksin.bütün masrafi.
    belli tarih tayin edilir.cikmasa da esyasini sen depolamak zorundasin cöp de olsa atamazsin.
    Konu murat39 tarafından (06 Ağustos 2017 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    excel filan karistirma arkadasim benim basim yillardir belada bu is yuzunden git sirkete ver ne sis yansin ne kebap uc kurus icin tantanayi goze aliyorsan sorun yok kendin yap.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)