Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3164 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ucak kalkmadi o gün ne imkanlarim var ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    7 mesaja 8 teşekkür aldı

ucak 8 saat gecikmeli kalkti

selam alaykum arkadaslar, yazin türkiye ye giderken ucak 8 saat gecikmeli kalkti nedeni ise bavullarin karismasi sirket (germanwings) duydugum kadariyla bi hak talep ediliyormus bunu internet de yapan sirketlerde varmis ,güvenilir bi internet adresi verebilirmisiniz bu isi yapan saygilar !!

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Biraz gec kalmadinmi ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    87
    101 mesaja 182 teşekkür aldı
    Selam . Bildigim kadariyla 3 ay icinde basvurmak gerekiyor. Niye bukadar gec kaldiniz? Tabiiki 25-30% geri almak mümkündü.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    3 saati gecen gecikmelerde tazminat hakki dogar, tazminat hesaplanmasi ucus mesafeleriyle alakalidir bilete ödenen parayla alakali degildir.
    https://www.flightright.de/fluggesel...en/germanwings buradan sorgulaniyor.

6. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    sagolun arkadaslar hemen flightright e auftrag verdim ,iyi sansimin oldugunu söylediler!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bu tazminat meselesi otobüsler içinde oluyormu.? Biz daha once 40 kişilik grupla otobüs kiraladık otobüs yolda bozuldu diğer otobüs gelene kadar yaklaşık 8 saat yolda bekledik. Bu gibi durumlarda da tazminat alma hakkı olurmu aceba.?

Yeni Üye esmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Gec degil zaten 3 sene öncesine dönük haklari bile talep ediyorlar, benimde yazin ucagim 5 Saat gec kalkmisti gelince bu internet sayfasini bulup vekaletname verdim 1,5 ay zarfinda parami aldim. Ilk etapta kendim Ucak sirketine e-mail gönderdim cevap bile vermediler, bu kurulus Saglam tavsiye ederim.

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben de gecen sene mayis ayinda ucmustum, Flugnummer ticket fln hersey var fakat tam hatirlamiyorum kacta uctugumuzu, ilk ucus saat 8.00de olacakti ve olmadi ardindan - dogru hatirliyosam - 11de uctuk ve 13.30 - 14 arasi varmistim, emin degilsem ne yazmaliyim zamana? Sorun cikabilirmi?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben de gecen sene mayis ayinda ucmustum, Flugnummer ticket fln hersey var fakat tam hatirlamiyorum kacta uctugumuzu, ilk ucus saat 8.00de olacakti ve olmadi ardindan - dogru hatirliyosam - 11de uctuk ve 13.30 - 14 arasi varmistim, emin degilsem ne yazmaliyim zamana? Sorun cikabilirmi?
    o önemli degil bildigim kadariyla flugnummer dan kalkis ve inis saatini buluyorlar

12. COOLBOY__ üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 5 teşekkür aldı

24 Saat Gecikmeli kalkti Sunexpres ucagi !!!!

Selam Arkadaslar ,
    12.07.2017 Saat 21:00 Düsseldorf-Samsun Sunexpres ucagi 24 saat sonra 13.07.2017 Saat 21:40 da ancak ucabildi !!!!!

Simdi sizlere sorum bizim bu gecikmeden dolayi olan haklarimiz ve nerelere mürecat etmemiz gerekiyor ?

Simdiden yardimlariniz icin tesekürler Arkadaslar .....

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Alıntı servo1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar ,
    12.07.2017 Saat 21:00 Düsseldorf-Samsun Sunexpres ucagi 24 saat sonra 13.07.2017 Saat 21:40 da ancak ucabildi !!!!!

Simdi sizlere sorum bizim bu gecikmeden dolayi olan haklarimiz ve nerelere mürecat etmemiz gerekiyor ?

Simdiden yardimlariniz icin tesekürler Arkadaslar .....
    Merhaba gecmis olsun,
    avrupa birliginden baska bir ülkeye ucacagin icin, avrupa birliginin kurallari gecerli olur, ucak sirketi cok önemli bir sebeb olmaksizin gecikme yaptiysa
    sana tazminat ödemesi gerekir, senin ucusun icin bilet basi 400€ tazminat bedeli tutar.

Yukarida yazildi ayriyetten 3sene önce kendimde kullandim, flightright.de sayfasini kesinlikle tavsiye ederim,
    sirket cok professionel ve sadece bu tazminat üzerine calisiyor,
    yapman gereken sayfaya girip ucus ile yerleri doldurmak eger tazminat hakkin varsa sana gelen vekaleti imzalayip yollamak aldigin paradan 30% komisyon aliyorlar,
    tazminat alamazsan hicbir ücret ödemiyorsun.

15. metzeman üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    ben ozamanlar buradan http://www.flightright.de/ yapdim hersey cok basiti sadece hangi ucak ,ucak nummarasi verdim 2-3ay icinde parami yolladilar herkeze tavsiye ederim.

ucak en gec 3saate kalkmasa haklariniz var.

17. player6767 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    8 mesaja 14 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar bende bu sene VTours üzerinden Tatile gittim ve bende bu sene cok problem yasadim.
    Ilk önce iki tane Torun var diye extra Direktflug almistim,ucusa yarim gün kala telefon geldi baska sirket ve Istanbul üzeri aktarmali
    gidecgimizi söylediler ve Storno yapmam icin yarim saat mühlet verdiler,tabiiki mecburen kabul ettik cünki bu kadar az zamnda baska Alternatif bulamadim.
    Iste rezillik bundan sonra basladi ilk etapta Berlinden 2 saat gecikmeli kalktik,istanbula indikten sonra ic hat ucagimiza yetisebilmek icin kosarak
    ic hatlara vardik ve birde ne görelim Antalya ucumuz 5 saat rötar yapmis neyse ne yapalim beklemye basladik,bes saat sonra hic bir kipirdama yok millet isyana basladi neyse tekrar 1 saat sonra Onur Airden birileri geldi ve iceri alindik ,ucaga bindikten sonra yaklasik 1 saatte ucagin icnde bekledik ve nihayetinde toplam yaklasik 8 saat gecikme ile Antalyaya vardik.
    Bir gün önce yaklasik 22 yerine sonraki sabah 7 de Otele vardik.
    Simdi Check 24 üzere VTourdan aldigimiz icin,Check 24 VTours ve Onur Air e havale etti,ikisine de 5 gn öce ayri ayri Mailler attim ama hic bir kipirdama yok ne Vtours nede Onur Air cevap veriyor,bana simdi icimizdeki Arkadaslardan kim yardimci olabilir,tesekkürler.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    Alıntı Abi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bende bu sene VTours üzerinden Tatile gittim ve bende bu sene cok problem yasadim.
    Ilk önce iki tane Torun var diye extra Direktflug almistim,ucusa yarim gün kala telefon geldi baska sirket ve Istanbul üzeri aktarmali
    gidecgimizi söylediler ve Storno yapmam icin yarim saat mühlet verdiler,tabiiki mecburen kabul ettik cünki bu kadar az zamnda baska Alternatif bulamadim.
    Iste rezillik bundan sonra basladi ilk etapta Berlinden 2 saat gecikmeli kalktik,istanbula indikten sonra ic hat ucagimiza yetisebilmek icin kosarak
    ic hatlara vardik ve birde ne görelim Antalya ucumuz 5 saat rötar yapmis neyse ne yapalim beklemye basladik,bes saat sonra hic bir kipirdama yok millet isyana basladi neyse tekrar 1 saat sonra Onur Airden birileri geldi ve iceri alindik ,ucaga bindikten sonra yaklasik 1 saatte ucagin icnde bekledik ve nihayetinde toplam yaklasik 8 saat gecikme ile Antalyaya vardik.
    Bir gün önce yaklasik 22 yerine sonraki sabah 7 de Otele vardik.
    Simdi Check 24 üzere VTourdan aldigimiz icin,Check 24 VTours ve Onur Air e havale etti,ikisine de 5 gn öce ayri ayri Mailler attim ama hic bir kipirdama yok ne Vtours nede Onur Air cevap veriyor,bana simdi icimizdeki Arkadaslardan kim yardimci olabilir,tesekkürler.

Not Bu Flight Right yardim edemiyor su cevap geliyor.

Dieser Flug ist nicht anspruchsberechtigt

Kein Anspruch
    Leider ist für diesen Flug die EU-Fluggastrechte-Verordnung nicht anwendbar, da der Abflugort der maßgeblichen Flugstrecke außerhalb der EU liegt und auch die ausführende Fluggesellschaft nicht als EU-Fluggesellschaft registriert i

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Bu firmalar sana % desini ödüyor paranın büyük bölümü kendi ceplerine gidiyor..

Türkiye'de ki uçuşlar geçerli değil

21. hOrOz üyemize teşekkür edenler:
    Abi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    Simdi Ucakgecikmeleri.com diye bir sayfa buldum ,ayni bu Flight right gibi calisiyorlar Türkiyede oraya yazdim bakalim bir sey cikarmi.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Onur Air sadece Nitelikli bilet alanlara rötar yapınca saat başı 50tl ödüyor ama bileti alırken Nitelikli bileti olması gerek 3.49tl extra bir ücret

Onur Air internet sayfasında yolcu hakları bölümünü oku 2.bolum enteresan

Daha bu olay Türkiye de tam kanunlaşmadı biliyorum geçenlerde bir yerde teklif sunuldu yaziyordu
    Konu hOrOz tarafından (22 Ağustos 2017 Saat 01:21 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Ben ozamanlar yapdim ucuz türkiye icindi para aldim kanun mu degismisde eu recht diyor bunlar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ozamanlar yapdim ucuz türkiye icindi para aldim kanun mu degismisde eu recht diyor bunlar
    bu yönetmelikler EU ülkesinden kalkan veya gelen uçaklar için geçerli

arkadaş Türkiye iç hatlardan bahsediyor.. EU yasaları Türkiye yi bağlamaz

şimdi buldum Türkiye de böyle bir yasanın çıkması planlanıyor

daha şu anda taslak olarak görüşülüyor

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017...-lira-tazminat
    Konu hOrOz tarafından (22 Ağustos 2017 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

26. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı

Uçak iptal oldu Antalyada kaldık.

Arkadaşlar biz tatil için Berlinden Antalyaya THY dan bilet aldık uçmamıza bir gün kala bir mail geldi Sunexpres ile uçacağımız söylendi herneyse Antalyaya uçtuk tatilimizi yaptık geri döneceğimiz den bir gün önce bir mail de Sunexpres den aldık oda dönüşümüzün Corendon ile olacağını yazıyor herneyse dün havaalanına gittik önce 4 saat rötar olacığı yazdı 4 saat bekledik bu sefer uçak bozuldu bu gece Antalyada kalacaksınız ve yarın sabah 09.00 uçacağız dendi ve bizi bir hotele yerleştirdiler şimdi saat 09.00 oldu bir hala bir haber yok çoluk çocuk perişan olduk tatil burnumuzdan geldi şimdi benim bilmek istediğim döndüğümüzde en azından çektiğimiz eziyeti karşılığı olarak bizim bu uçak şirketinden maddi bir şey talep etme hakkımız varmı ve bunu nasıl yapabiliriz.
    Konu yadikar tarafından (10 Eylül 2017 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)