Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2564 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stuttgart -> Istanbul 13.04.2017

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    44
    6 mesaja 19 teşekkür aldı

Stuttgart -> Istanbul 13.04.2017

Selamünaleyküm arkadaslar,

ben gecen hafta araba götürdüm Vatana. Belki burdaki arkadaslara yardimci olabilirim yol hakkinda onun icin size
    araba seyhatimi anlatmak istedim.

Öncelikle 13.04.2017 Persembe aksam Saat 23.00 gibi yola ciktik.

Güzergah Almanya, Avusturya, Slovenya, Hirvat; Sirbistan, Bulgar üzeri gecti.

Öncelikle A8 otobandan Salzburg a giderken (2 Köprü calismasi var sene sonuna kadar) baya bi dur kalk bizi oyaladi.
    Stuttgart -> Salzburg 400km'yi 6 saatta anca gecebildik.

Bizde gece ciktik yol ferah olur diye ama nafile.

Sonra Avusturya da Karawanken Tunnel e varmadam yol tamamen Iptal oldu, orada da 1 saatimizi aldi tünele girene kadar.
    Zaten Sabah 5e geliyordu ben direksiyonu biraktim ne oldugunuda bilmiyorum ama tünele girer iken uyandim yine.

Tünel den sonra Slovenya yi da sorunsuz gecirdikten sonra Hirvata girmek üzere yol boyu bütün Arnavutlar Isvicre den yola düsmüs kapiya
    geldigimizde TAM 10 KM yol doluydu.
    Biz Arnavutlara giciklik olsun diye yavas calistiklarini düsündük.
    Allah tan tlf da Internet vardi ve Stau da durdugumuz yere 500m ileride cikis vardi. Ana sinir kapisina 3 km yan tarafta baska bir kapi olunca ordan gectik yoksa bi 8 Saat daha beklerdik.

Sirba gelince bi 1,5 saatimizde orda gecti siniri gecene kadar. Sirb kapisinda Türkmüsünüz diye sorunca evet derken adam pasaportlari verdi hic sorun cikarmadi.

Belki bilmeyen arkadaslar icin; Belgrad ta artik Cevre yolu bitmis. bazi yerler iki seritli ama cogu yer daha gidis gelisli.
    Zaten Belgrada girerken NiS diye yaziyor. Artik Sehir merkezine girmeye gerek yok.

Belgradi gectikten sonra yol zaten belli sorunsuz sinira kadar sürebiliyorsunuz. Bazi yerlerde 60a düsen Bölgelerde veya Tünnel gecidi varsa Polise dikkat etmeniz lazim bazen durup kontrol ediyorlar.

Bulgara geldigimizde 4 araba vardi önümüzde. Nedense orda da kimse kontrol etmedi Bagaji. Pasaporta baktiktan sonra sorunsuz gectik.
    Bulgarda artik Sofya ya girer iken Istanbul Sivilingrad levhasi asili.
    Eskisi gibi sakli degil, ve orda da Cevre yolu bitmis.
    cok az bir mesfe var bozuk olan yoksa gerisi 3 seritli otoban. Sofyayi gectikten sonra zaten hic bir köye rastlamadan otoban direk
    Kapikuleye götürüyor. Hicbir Polis denk gelmedi.
    Kapikule de 5 araba anca vardi heryer bostu
    Araba götürüp 2 sene birakmak isteyenler Kapikulede Pasaport kontrolünde haber vermesi lazim kayit'a gecmesi icin.

Yardimci olabilmis isem ne mutlu bana...

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)