Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2532 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba almak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı

Post Araba almak

Selam,

mobile.de sayfasinda bir araba begendim ve sahibi aradiktan sonra arabaya baktim ve ardindan araba kapali oldugu icin kirmizi plaka ile deneme sürdüm.
    Arabada herhangi bir kusur bulamadim, temiz, bakimli ve herseyi ile kagitli ispatli belgeli. Birinci el ve ayriyetten kazasiz yani "Unfallfrei". KM-Durumunda herhangi bir yavsaklik olacagini tahmin etmiyorum, cünkü eksiksiz "Scheckheftini" bana gösterdi. Bunun sahte olacaginida tahmin etmiyorum cünkü yazilar ve damgalar eski gözüküyor.
    Fiyattada satici ile anlasmaya vardim. Yani hersey yolunda gözüküyor.

Ama.....

ne zaman araba alsam illaki bir sorun cikiyor, ve iste burdada sorun var. Satici malesef benim gibi yabanci, yani alman degil ve ben yabancilardan ne araba alirim nede satarim. fakat arabanin kendisi ve fiyati gercekten uygun.
    Dedigine göre araba esinin babasina aitmis. Eside sözde almanmis, dolaysiyla kayinbabasida alman. Bana kayinbabasinin yazili satisi icin "Vollmacht" ini gösterdi. Arabanin bütün kagitlari ve evraklari eksiksiz ve tam. Arabanin kagit ile motor üzerindeki sase numarasida ayni. Ayriyetten bana kendisinin pasaportunuda gösterdi. Pazartesi teslim alma sartiyla 50 euro vorkasse vererek ön anlasma yaptik. Yukarda yazdigim gibi hersey iyi gözüküyor.

Fakat simdi kafamdaki sorulari size yazayim. Umarim icimi rahatlatirsiniz:

Almancasi "polizeiliche Anmeldebescheinigung"unu göstermedi. Ondan bunu göstermesini istedim yanimda yok diye kisa kesti.
    Arabanin kendisi ve fiyati cok cazip. Nerden baksan mobile.de sayfasinda buna benzer arabalarin hepsi hemen hemen 1000 euro belki daha fazla pahali. Neden bu kadar ucuz diye kendi kendime soruyor duruyorum.
    bana oturma belgesini göstermemesi icime süphe düsürdü. pazartesi arabayi alirsam onu bana illaki göstereceksin yoksa almam dedim.

Acaba diyorum, bu araba calintimi???

Calintiyi veya herhangi bir yavsakligi anlamak icin ne gibi yöntemler var? ben bunu nasil anlarim?

Dedigim gibi, arabanin kagitlari ve sase numarasi ve diger bütün evraklar hatasiz, kusursuz mevcut.

Simdi benim yerimde olsaydiniz ne yapardiniz?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Hocam ben 3.5 sene önce Mobile.de de bir araba beğendim araba Düsseldorf ta Lübnan lı bir sattıcı daydı

gittim baktım beğendim, tamam alıyorum dedim

satıcı küçük bir problem olduğunu arabanın kağıtlarının bankada olduğunu taşındıkları için

arabanın kağıtlarının banka dan Posta ile gönderildiğini fakat adres yanlış olduğu icin ellerine geçmediğini söyledi

neyse bende 500€ kaopro verdim eve geri döndüm aradan 2-3 gün geçmesine rağmen kağıtlar gelmedi

Adam Lübnan lı olduğü için benimde içime bir kuşku düştü acaba dolandırıcılarmıydı diye

4 gün sonra bana telefon etti kagıtların eline geçtiğini satışı yapabiliriz diye

hatta geldi Düsseldorf Bahnhof tan beni almaya geldi

söyleyeceğım madem kağıtlar hepsi tamam daha niye süphe duyuyorsun

ilk defa araba satışında birisinden Anmeldebestätigung istendiğini duydum..

araba çalıntı olsa kağitları nereden bulacaklar adam niye açık saçık ortalıkta arabayı satsın

4. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    1.cisi yapicagin tek birsey var icindeki tüm sorunlari halletmenin yolu , plaka cikarttigin yere kafa kagadini göster ve ben bu arabayi alicam ama icimi kusku düstü bakarmisiniz calintimi alles ok mi diye sana 2 dakkada sak diye söylerler !!!

2.cisi km v.s v.s orginalmi diye 100 € bile degil sok bir checkup yaptir hersey ordada ciksin ve kafandaki tüm sorunlar ortadan kalsin !!!

hatta ben en son arabami satarken alici sizin orda yakinda dekra warmi dedi 100 km uzakdan geldigini söyledi ve sabah erkenden gelip dekraya götürelim dedi ok kein problem dedim , geldi ve 85 € ödedi soktu checkup alles ok dediler ve satin aldi , arabasina güvenen cik cik etmez kabul eder kisaca

ve ve senin bu calinti olayina gelince adamlar bundan yillar önce plaka cikan kafa kagadi olan binayi soyup ordaki bos kafa kagadi ve belgeleri calip dünya kadar calinti araba sattilar , kendileri bilgisayardan bilgilerini yazarak mühürleyerek , olmuycak birsey degil yani

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    @horoz

Adam ile yazili anlasma yaparsak resmi belgeye dayanarak satici kisminda isim ve adresi yazilacak. ama bu resmi belge olmazsa satici istedigi ismi yazabilir , isterse hans müller yazar, sonra cik isin icinden.

@volkan

km-durumundan süphem yok. ben ikna oldum original km diye. cünkü araba gercekten cok Temiz ve herhangi bir durumu yok km´de sahtekarlik olsun diye. ( Scheckheft, Koltugun ve direksiyonun eskimemesi vesaire...)

Kafa kagidi ile ne demek istedin? Su "Fahrzeugschein" in ilk siradaki numaralarimi? yani bu numara sayesinde plaka cikaran sirketler aninda calinti olup olmadigini bilirlermi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    Ve tahmin ettigim sonunda cikti.

Araba saticisini telefonla aradim ve bana bir zahmet "Fahrzeugschein" in kopyasini yolla dedim. Sigortayi bildirip Bilgi sahibi olmak icin diye gerekcemi gösterdim. Adam yollamamak icin bir-iki gerekceler gösterdi ama ben israr edince satisdan vazgectigini ve satmak istemedigini söyledi. Anlasildi dedim ve öylece konu kapandi.

Siz siz olun ve araba alinca asiri dikkat edin. Hepinize kolay gelsin.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    aklima Eniştenin araba hikayesi geldi

bir tane Mercedes Cabrio alır 10-15 sene önce

arabayı açtırıyor 2.3 sene kullanıyor bir gün giderken polis durduruyor kağıtları filan kontrol ediyor

bu araba çalıntı diyor ... sanırım bir arabacıdan ucuza almış galiba (Avusturya olması gerek )

neyse Polis arabaya el koyuyor . Mahkemeler falan filan bir sonuç çıkmıyor .. arabayı geri alıyor fakat bu sefer de Finanzamt 19% Mwst istiyor

araba 10-15 senedir garajda duruyor ... arabayı açtıramıyorlar .. Finanzamt parayı öderseniz açtırabilirsiniz diyor

onlarda fazla uğraşmak istemiyorlar
    Konu hOrOz tarafından (23 Nisan 2017 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Benim anlamadigim neden ikidebir 'yavsaklik oldugunu nasil anlariz' diye bi soru sordugun. Adam gibi sorsan olmaz mi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Selam kardes, üzerine alinma ama, ben satici olsaydim, senin davranisdan dolayi arabayi bende sana satmaktan vazgecerdim. Hemde senin satici kadar beklemezdim, ilk kontakt kuruldugunda kesip atardim!
    Ya icindeki süpheyi at, yada alma derdim. Hangi birimiz Anmeldebescheinunung´u hemen istek üzeri gösterbilir? Hele hele kimde bu Anmeldebescheinigung daha duruyor?!

11. Torck üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Usta kusura bakma ama senin problemin pisikolejik

Ben birine araba satcam ve karsi taraf benden fol yok yumurta yok

Kalkip * Polizeiliche Anmeldebescheinigung isteyecek * o adami orda sererdim !!!

Sen öyle birseyi cebinde tasiyormusin ?? Karsi taraftan istiyorsun ??

Hangi Normal insan cebinde o belgeyi tasir. ??

Utanmayarak birde Polizeiliche Führungszeugnis isteseydin

Bende gecenlerde yabancidan araba aldim eski arabami yabanciya sattim

Ne sorun cikti nede baska birsey alan satan herkes memnun

Burdada herkes yabanci neden akil danisiyorsun ?

Burdakilerede güvenme akil danisma git alman sitelerine

Senin mantiginla burdakilerinde sana cevap vermeden acik adreslerini yazmalari gerekmezmi ??

13. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Selam@kardeşim ,
    şimdi ben sizin bu olayda şöyle birşey algılıyorum , Almanlar çok iyi ama yabancılar sahtekar , yani burda sen bizleri yerden yere caliyorsun. Bu olayın bir almanla veya bir yabanciyla alakası yok. Herşey burda insandan kaynaklanıyor , benim başıma da bu araba alım satım büyük olaylar geçti başımda hatta kendisi Alman'di hadi gel burda yak.
    Bakın ne yapıyorsak bizler kendi kendimize yapıyoruz böyle sözlerle.
    Yazık çok yazık çok şey demek isterdim ama saygısızlık olmasın kısa keseyim en iyisi.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Okadar soru isareti varsa niye bir Händlerden almiyorsun? 1.000€ daha ucuz diyorsun, arabanin fiyati nekadar 2.000€ mi 20.000€?

"ne zaman araba alsam illaki bir sorun cikiyor" yazmissin, bu düsündürücü degilmi, acaba nerede hata oluyor diye?

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    @selam arkadasim,
    anmeldebescheinigung bana da ters gelirdi bir satici olarak, ama fahrzeugscheinin kopyasini neden yollamadi, o da biraz tuaf.. aslinda kopya gereksiz, sadece fahrzeugident-nr istemen yeterli..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)