Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2585 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tüketici haklari hakkinda bilgi lazim

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Arkadaslar, 6 sene textil üzerine bir magaza calistirmis birisi olarak sunu diyebilirim ki, maalesef müsterilerin cogu iyi niyeti suistimal ediyorlar.. Cogu kimse kulaktan dolma bilgilerle magazadan aldigi ürünlere 14 gün geri iade hakki var zannediyor ve aldigi elbiseyi bir gün dügünde, kina da , sünnette veya böyle özel bir günde giyerek birkac gün icinde geri getiriyor. Geri getirdiginde elbisede basta sigara olmak üzere, parfüm, yemek, ter kokusu ve hertürlü leke oluyor buna ragmen israr ediyorlar ben bu elbiseyi begenmedim, dar geldi, kocam begenmedi, rengi uymadi gibi binbir türlü bahane uyduruyorlar.
    Ben is yerimi ilk actigimda iyi niyetimden dolayi hep geri aliyor ve para iadesi veya en azindan degistirme yapiyordum , ama baktim ki o kadar cok suistimal ediliyor ki bu konu, bir seneden sonra müsteri dükkanin kapisindan ciktigi anda is bitmistir benim icin. Avukata degil nereye giderse gitsin hicbir sonuc alamaz..

Cünkü mesela cuma günü deneyerek görerek, elleyerek aldigi bir elbise nasil oluyorda pazartesi olmamaya basliyor??? Elbisenin fermuarini yirtanimi ararsin, kahve dökenimi, cocuk kusmuguyla geri getirenimi ararsin... malesef saymakla bitmez..

Hülasa, magazada geri iade hakki YOK. Internette ise hicbir sebep göstertmeksizin 14 gün icinde aldigin bir ürünü iade edebilirsin.. Almanya da kanun bu sekilde..

2. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)