Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2532 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tüketici haklari hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 5 teşekkür aldı

tüketici haklari hakkinda bilgi lazim

Almanyada wertheim village de levis outlet magzasindan kazak aldik parayi ödedikden sonra koyacak posetimiz kalmadi diyerek kazagi elimize tutusturdular.Bes dakika sonra kazagi geri vermek istedigimde para iadesi yapamayiz para miktari kadar magzamizdan baska mal alin veya hediye karti verelim dediler.Bu sekildeki uygulama kanuna uygunmu ben parayi geri alabilirmiyim.Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Rechnungsbeleg varsa mecbur ödemeleri lazım. Kendi sayfalarında bunu buldum:

WHEN YOU SHOP AT LEVIS.COM
    ARTIKEL ZURÜCKGEBEN
    Wir hoffen, dass Dir Deine Bestellung von Levi's gefällt. Falls nicht, nehmen wir sie gern innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurück.

Eine Rückgabe kann auf drei verschiedene Arten erfolgen:

- Artikel müssen innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurückgegeben werden, um eine Gutschrift zu erhalten.
    - Das Rückgabeblatt des originalen Lieferscheins muss der Sendung beigefügt werden. Du solltest Dir eine Kopie davon machen.
    - Versand- und Verpackungskosten sowie andere zusätzliche Kosten werden nicht erstattet.
    - Falls einer der gelieferten Artikel bei der Lieferung erhebliche Schäden aufweist, bitte kontaktiere das verantwortliche Versandunternehmen oder unseren Kundendienst unter 00800 53847 501.
    Rückgaben für Artikel aus einem Store:

Zurzeit können Artikel, die in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder Warenhaus gekauft wurden, nicht online zurückgegeben werden. Artikel, die auf Levi.com gekauft wurden, können nicht in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder einem Warenhaus zurückgegeben werden. Wir arbeiten daran und hoffen, dies in Zukunft ermöglichen zu können.

BESCHÄDIGTE WAREN
    Falls einer der von Dir bestellten Artikel beschädigt ist, kontaktiere bitte unseren Kundendienst sofort nach Erhalt der Bestellung. Wir schicken Dir dann einen Ersatz (vorausgesetzt, Du kontaktierst uns, bevor der Artikel ausverkauft ist). Unseren Kundendienst erreichst Du unter 00800 53847 501.

Falls Du den Artikel lieber zurückgeben möchtest, rufe uns bitte an. So können wir sicherstellen, dass Du nicht für den Rückversand zahlen musst.

Kontaktiere bitte unseren Kundendienst, falls ein Artikel innerhalb von 14 Tagen Produktions- oder Materialfehler aufweist. Unser Team wird Dir bei der Rückgabe weiterhelfen. Dies gilt nur für Fehler bei normalem Gebrauch und nicht für Schäden durch Zweckentfremdung, Unfall oder wenn Du es Dir anders überlegt hast.

Beim Kontaktieren unseres Kundendiensts solltest Du deine Bestellungsnummer zur Hand haben. Die Bestellungsnummer wird Dir nach dem Anmelden auf Deinem Levi.com-Konto angezeigt. Bitte gib unserem Kundendienst eine genaue Beschreibung des Fehlers.

GUTSCHRIFTEN
    Die Gutschrift auf Dein Konto sollte innerhalb von 8 Werktagen erfolgen. Wie lange es dauert, bis eine Gutschrift auf Deinem Konto erscheint, hängt von der betreffenden Bank ab und kann nicht von uns beeinflusst werden. Mehr Informationen dazu erhältst Du bei Deiner Bank. Für die Rückgabe von Artikeln ohne die dazugehörigen Belege erhältst Du keine Gutschrift, gegebenenfalls erhältst Du stattdessen einen Gutschein.

4. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Elinizde Beleg yokmu?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    allah allah, daha da bunu bilmeyen insanlar var.

levis.com = INTERNET -> en az 14 gün Wiederrufsrecht var.

Dükkandan alirsan, parayi ödedikten sonra öyle begenmedim geri vermek istiyorum diye hakkin yok.

dükkan ister geri alir, ister almaz. ister parayi nakit verir, ister gutschein, ister cikolata olarak verir.

anlayin bunu yavas yavas ya.

7. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah allah, daha da bunu bilmeyen insanlar var.

levis.com = INTERNET -> en az 14 gün Wiederrufsrecht var.

Dükkandan alirsan, parayi ödedikten sonra öyle begenmedim geri vermek istiyorum diye hakkin yok.

dükkan ister geri alir, ister almaz. ister parayi nakit verir, ister gutschein, ister cikolata olarak verir.

anlayin bunu yavas yavas ya.
    Kesinlikle dogru.. Internetten alinan ürünlerde enaz 14 gün iade hakkin var. Ohne Grund.

Ama bir is yerinden , bakarak, görerek , mali eline alarak ürün satin aldiysan dükkanin , aldigin magazanin kapisindan ciktigin anda keinlikle geri verme hakkin yok..Buna ragmen cogu magazalar müsteri kaybetmemek icin aus kulanz olarak geri iade konusunda sorun cikartmiyorlar.. Ama kanunen almak zorunda degiller..Avukata da gitsen, mahkemeye de ciksan bu sonuc degismez.

9. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    arkadaslar
    Online shop veya katalog dan mal aldiginiz zaman geri verme sansiniz var ama magazadan alirsaniz yok

Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rechnungsbeleg varsa mecbur ödemeleri lazım. Kendi sayfalarında bunu buldum:

WHEN YOU SHOP AT LEVIS.COM
    ARTIKEL ZURÜCKGEBEN
    Wir hoffen, dass Dir Deine Bestellung von Levi's gefällt. Falls nicht, nehmen wir sie gern innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurück.

Eine Rückgabe kann auf drei verschiedene Arten erfolgen:

- Artikel müssen innerhalb von 28 Tagen nach dem Kauf zurückgegeben werden, um eine Gutschrift zu erhalten.
    - Das Rückgabeblatt des originalen Lieferscheins muss der Sendung beigefügt werden. Du solltest Dir eine Kopie davon machen.
    - Versand- und Verpackungskosten sowie andere zusätzliche Kosten werden nicht erstattet.
    - Falls einer der gelieferten Artikel bei der Lieferung erhebliche Schäden aufweist, bitte kontaktiere das verantwortliche Versandunternehmen oder unseren Kundendienst unter 00800 53847 501.
    Rückgaben für Artikel aus einem Store:

Zurzeit können Artikel, die in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder Warenhaus gekauft wurden, nicht online zurückgegeben werden. Artikel, die auf Levi.com gekauft wurden, können nicht in einem Levi's® Store, einem Levi's® Outlet Store oder einem Warenhaus zurückgegeben werden. Wir arbeiten daran und hoffen, dies in Zukunft ermöglichen zu können.

BESCHÄDIGTE WAREN
    Falls einer der von Dir bestellten Artikel beschädigt ist, kontaktiere bitte unseren Kundendienst sofort nach Erhalt der Bestellung. Wir schicken Dir dann einen Ersatz (vorausgesetzt, Du kontaktierst uns, bevor der Artikel ausverkauft ist). Unseren Kundendienst erreichst Du unter 00800 53847 501.

Falls Du den Artikel lieber zurückgeben möchtest, rufe uns bitte an. So können wir sicherstellen, dass Du nicht für den Rückversand zahlen musst.

Kontaktiere bitte unseren Kundendienst, falls ein Artikel innerhalb von 14 Tagen Produktions- oder Materialfehler aufweist. Unser Team wird Dir bei der Rückgabe weiterhelfen. Dies gilt nur für Fehler bei normalem Gebrauch und nicht für Schäden durch Zweckentfremdung, Unfall oder wenn Du es Dir anders überlegt hast.

Beim Kontaktieren unseres Kundendiensts solltest Du deine Bestellungsnummer zur Hand haben. Die Bestellungsnummer wird Dir nach dem Anmelden auf Deinem Levi.com-Konto angezeigt. Bitte gib unserem Kundendienst eine genaue Beschreibung des Fehlers.

GUTSCHRIFTEN
    Die Gutschrift auf Dein Konto sollte innerhalb von 8 Werktagen erfolgen. Wie lange es dauert, bis eine Gutschrift auf Deinem Konto erscheint, hängt von der betreffenden Bank ab und kann nicht von uns beeinflusst werden. Mehr Informationen dazu erhältst Du bei Deiner Bank. Für die Rückgabe von Artikeln ohne die dazugehörigen Belege erhältst Du keine Gutschrift, gegebenenfalls erhältst Du stattdessen einen Gutschein.
    malatya arkadasim
    bu sadece Online alisveris icin gecerli

magazadan alirsan geri verme hakin yok
    Konu Memoli1976x tarafından (24 Nisan 2017 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi Paparazi39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    benim yasin 41 ve bende bilmiyordum,ne yani simdi kasada parayi verdim ve giysiyi elime aldim vede ayni dakika vazgectim dedigimde parami geri alamiyacakmiyim.Böyle kanun olabilir ama bence cok ama cok sacma

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    ben tencere setine 1997 olmasi lazim heralde besbin dm ti birisi yazdi beni cok para diye vaz geciyom dedim ne yapsam etsem kayincoyla konustum oda yazilmis bir okulda hoca vardi dedi kündigung yaz falan dedi bizde hem satana hem fabrikaya yazdik vaz gectik meger 14 günü gecirmiyecekmisin ozaman ögrendim kayincoda yazdi malesef o benden önce yazilmis kabul olmadi o almak zorunda kaldi al giysiyi eve götür bu benim oglana dar geldi de her yere yalaniniz varda bunami yalan uyduramiyorsunuz 14 gün gectiyse mal senin hayirli olsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı hayrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben tencere setine 1997 olmasi lazim heralde besbin dm ti birisi yazdi beni cok para diye vaz geciyom dedim ne yapsam etsem kayincoyla konustum oda yazilmis bir okulda hoca vardi dedi kündigung yaz falan dedi bizde hem satana hem fabrikaya yazdik vaz gectik meger 14 günü gecirmiyecekmisin ozaman ögrendim kayincoda yazdi malesef o benden önce yazilmis kabul olmadi o almak zorunda kaldi al giysiyi eve götür bu benim oglana dar geldi de her yere yalaniniz varda bunami yalan uyduramiyorsunuz 14 gün gectiyse mal senin hayirli olsun
    Adamı iyi bi seye teşvik ediyorsun yalan söyle diyerek. Şimdi bu adam gerçekten gitse böyle bir yalan söylese sende bu yalana ortaksin. Yalan bu kadar basit miki 3-5 kuruş için ahiretini yakacaksın. Birde herşeye yalan buluyorsunuz demişsin. Sen arkadaşın yalancı olduğunu nerden biliyorsun. Belki bu vatandaş geçici dünya menfaati için hiç yalan söylemeyen biri.
    Lütfen yorum yaparken biraz lafımızı tartalim...!

15. Putkiran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Arkadaslar, 6 sene textil üzerine bir magaza calistirmis birisi olarak sunu diyebilirim ki, maalesef müsterilerin cogu iyi niyeti suistimal ediyorlar.. Cogu kimse kulaktan dolma bilgilerle magazadan aldigi ürünlere 14 gün geri iade hakki var zannediyor ve aldigi elbiseyi bir gün dügünde, kina da , sünnette veya böyle özel bir günde giyerek birkac gün icinde geri getiriyor. Geri getirdiginde elbisede basta sigara olmak üzere, parfüm, yemek, ter kokusu ve hertürlü leke oluyor buna ragmen israr ediyorlar ben bu elbiseyi begenmedim, dar geldi, kocam begenmedi, rengi uymadi gibi binbir türlü bahane uyduruyorlar.
    Ben is yerimi ilk actigimda iyi niyetimden dolayi hep geri aliyor ve para iadesi veya en azindan degistirme yapiyordum , ama baktim ki o kadar cok suistimal ediliyor ki bu konu, bir seneden sonra müsteri dükkanin kapisindan ciktigi anda is bitmistir benim icin. Avukata degil nereye giderse gitsin hicbir sonuc alamaz..

Cünkü mesela cuma günü deneyerek görerek, elleyerek aldigi bir elbise nasil oluyorda pazartesi olmamaya basliyor??? Elbisenin fermuarini yirtanimi ararsin, kahve dökenimi, cocuk kusmuguyla geri getirenimi ararsin... malesef saymakla bitmez..

Hülasa, magazada geri iade hakki YOK. Internette ise hicbir sebep göstertmeksizin 14 gün icinde aldigin bir ürünü iade edebilirsin.. Almanya da kanun bu sekilde..

17. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Üye deniz04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    47
    32 mesaja 77 teşekkür aldı
    Arkadasim sen aldigin kazagi bana yolla cidden alacagim bu ne bicim uslup bir kazak yüzünden forum birbirine giriyor millet sakin ve yardim sever olun hic gerek yok kalp kirmaya kazak icin sözlerimde ciddiyim arkadasim bana pm ile ulas almak istiyorum ..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 5 teşekkür aldı
    Mesele kazak meselesi degil ,yasadigim olayin kanunen gecerliligi varmi onu ögrenmek istemistim.Sagolsun forumdaki arkasaslar bilgileri ve tecrubeleri cercevesinde bilgilerini paylastilar tekrar tesekkür ediyorum.Bunan sonraki alisverislerde kasadan bilgi almadan parasini ödemiyecegim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı cevdetcevil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele kazak meselesi degil ,yasadigim olayin kanunen gecerliligi varmi onu ögrenmek
    istemistim.Sagolsun forumdaki arkasaslar bilgileri ve tecrubeleri cercevesinde bilgilerini paylastilar tekrar tesekkür ediyorum.Bunan sonraki alisverislerde kasadan bilgi almadan parasini ödemiyecegim.
    Deniz 04 arkadaşta zaten kazak tan değil insanların üslubun dan dolayı haklı olarak kızıyor.. bazen başka konular dada denk geliyor. Arkadaş in biri soru soruyor.. alaycı dalga geçer gibi cevap verenler oluyo. Bazen şunlara cevap yazıyım diyom ortam gerilmesin diye vaz geçiyorum. İnsanlar her şeyi bilmek zorunda değilki benim bildiğimi sen bilmezsin seninkini ben, onun için bu board var zaten bildiklerimizi paylaşalım diye..

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    kanunen " cengiz bond" yazdigi gibi bir hakkin yok.

Saturn, media markt vs ürün geri aliyorlar ama bunu Kulanz olarak . Internet üzeri neden 14 yada 30 gün hakkin var ? cünkü ürünü direkt dükkanda gibi test edemediginiz icin.

onun icin ben cogu zaman amazon dan siparis veriyorum. ürün bozulsada hosuma gitmesede problemsiz geri vere biliyorum. Dükkanlar cogu problem cikariyorlar. ve saticilarin yetkisi olmuyor.......

arkadaslar bir birimizi kirmiyalim. bunun yaz ile ilgisi yok. kanunun lar degisiyor..... bu forum ne icin ? bizi bilgilendirmek icin....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    179 mesaja 581 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz iptv, sky, mikay la ilgilenin...ve böyle seyler basiniza geldimi akilli insanlari rahatsiz edin...masallah size.
    Sky iptv yi biliyordum ama mikay i ilk kez duydum
    Konular hakkin da kibarca yazmak varken Insanlari bir dövmedigin kalmis verdigin cevaplar da
    Ne var bunda ki Arkadas sadece bir soru sormus
    "Hayir Arkadasim para gutschein olarak iade edliyor" gibi de cevap verilebilir degil mi mikayci usta

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Bundan birkac sene önce bir elektronik mağazadan Bir cihaz almıştım, eve geldim paketini açtım birde baktımki bana uymuyor işime yaramıcak paketi aynı şekilde kapattım hiçbir pürüz yok.Gittim bana uygun olan bir cihaz baktım yok, adama dedim ben bunu geri vericem tamam dedi paranı geri vermiyoruz gutschein vericez dedi.

Bende dedim nasıl olur 1 saat oldu daha alalı hatta ürünü kullanmış değilim kartondan çıkardım tekrar kartonuna koydum bu kadar.Olmaz dedi illa paranı geri vermeyiz, gutschein vereceksinde senin mağzanda bana uyan bir cihaz yok dedim. Yapacağın birşey yok dedi çıktı benimle daha önce düzgün ilgilenen adam surat yaptı sanki tınlamazmış gibi. Canım sıkıldı tepemde attı mağaza müşteride dolu ( birsürü elektronik ürünüde buradan almıştım) adama dedim müdürünüz nerede ben onunla konuşucam, ben ileteyim dedi, müdürüne söyle gutschein verecekse o kendi harcasın ona kalsın dedim.Ürünü kiralasam bu kadar kazıklanmazdım dedim ( tabi bunu söylerken bende şalterler atık ses tonu benim fazla yükselmiş bütün mağazadakiler bana bakıyor)

Adam bir telaşla koştu müdürün yanına gitti 2 dakika demedi geldi yanıma tamam parayı verecez dedi Hiçbir otoriter isim yapmış mağaza diğer müşteriler içinde sesini yükselten bir müsteri istemez diger müsteriler yanlış anlayabilirler o yüzden hemen olayı kapatmaya bakar.... ki ben o mağazadan bir sürü eşya aldım ufaklı büyüklü ben onların çok iyi bir müşterisiyim ona göre davranmaları lazımken böyle birşey yapmaya çalıştılar.. İlk defa gitmişsindir oraya olabilir o zaman almayabilir adam haklıdır..

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    adamlar sana KULANZ yapmislar. Ama cengiz Bond un yazdigi gibi kanunen bi hak yok.... Saturn, media vs geri aliyorlar müsteri kaybetmek istemiyorlar.

- cok ürün almisin yada az bu farketmez
    - 1 saat icinde yada 10 gün icinde geri vermisin bu da fark etmiyor !

terk fark eden olay internet den alirsan . cünkü internet den aldigin ürünleri test edemiyorsun onun icin 14 yada 1 ay geri verme imkanin oluyor.....

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Bu Forum Paylasim forumu, ve Bir bilene sor da bilmedigin bir durum varsa konu acma bölümüdür.
    Bu Bölüme kural disi yada uygun bir durum olmadiginda görevliler müdahale eder.

Bir Üye yada Görevli hic fark etmez bu forumda kimseyi azarlama yada alayci sekilde mesaj cekme yetkisi yoktur..
    Bu Nedenle Cengiz Bond arkadasim 1 hafta kurallari hatirlaman icin uzaklatirildin..

Sizin Bildiginiz Herseyi baskalari bilmeye bilir, bunuda bilginiz varsa paylasarak degerlendirmeniz gerekir azarlayarak degil.
    Yardim da etmiyorsaniz mesaj yazmaz sizin icin komikse es gecer cikarsiniz konudan...

Diger Arkadaslar Sizlerden de ricam bu tür ikili tartismalara girip sizlerde ceza yeme durumuna düsmeyiniz. Rahatsiz edici mesajla mod a bildir i kullanip bizleri bilgilendirmeniz en dogrusu olur..

Konu dagilmadan kaldigi yerden devam etsin..

Iyi Forumlar

26. 3 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    arkadaslar,

detayli bir sekilde bilgi sahibi olmadiginiz konularda insanlari yanlis yönlendirmeyin!

Ne demek herhangi bir magazadan aldigin birseyi geri verme hakkin yok? Nerede yasiyorsunuz Allah askina?

Örnek: Hornbach´dan aldigin birseyi 6 haftaya kadar geri verme hakkin var!

Bu arkadasin durumu cok acik, arkadas OUTLET magazasindan alis veris yaptigindan dolayi "UMTAUSCH NUR GEGEN GUTSCHEIN" gecerlidir! Ben sahzen kendim cok uzun yillardir Hugo Boss Outlet Metzinden´den alis veris yaparim ve bu uygulama ile defalarca karsilastim!

Magaza alis verislerinde geri verme süresi sirketin/magazanin sahsi AGB´si ile belirlenmistir ve bu her sirkette/magazada ayni olacak diye bir kaide kesinlikle yoktur!

28. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)