Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3163 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolabkapisinin yerine "Rollo" hakkinda fikirleriniz lazim.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Hocam bir de söyle deneyelim, belki daha anlasilir olur.Ayrica verdigim resimde Gurt solda duruyor, onu istersen dolabin üst arka kisminada alabilirsin. kenardan disari bakip rahatsiz etmez ama bu seferde cok yukarida kaldigindan kullanisli olmayabilir.Sade Rolladen fotografi bulamadim örnekteki pencere ye monte edilmis, arkadaki beyaz kisimlari yok say, onun yerine dolabin kenarlarinin üzerine monte dildigini düsün.Dolayisi ile rolladen schienesi dolabin kenarinda ic kismi ayni hizada kalirken dis kismi disari tasiyor cünkü schiene kenardan daha genistir.

Üstteki kasten i unutmusum haklisin, onun icinde dolabin üstüne yine agac monte etmen gerekiyorki kasteni sabitleyebilesin.

Konu mxm tarafından (16 Ağustos 2015 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ultrAslan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir de söyle deneyelim, belki daha anlasilir olur.Ayrica verdigim resimde Gurt solda duruyor, onu istersen dolabin üst arka kisminada alabilirsin. kenardan disari bakip rahatsiz etmez ama bu seferde cok yukarida kaldigindan kullanisli olmayabilir.Sade Rolladen fotografi bulamadim örnekteki pencere ye monte edilmis, arkadaki beyaz kisimlari yok say, onun yerine dolabin kenarlarinin üzerine monte dildigini düsün.Dolayisi ile rolladen schienesi dolabin kenarinda ic kismi ayni hizada kalirken dis kismi disari tasiyor cünkü schiene kenardan daha genistir.

Üstteki kasten i unutmusum haklisin, onun icinde dolabin üstüne yine agac monte etmen gerekiyorki kasteni sabitleyebilesin.

Yani demek istedini anlamisim.. bende senin yaptin gibi skizze yaptim zaten.. Dis kenarlara Cita, sonra üstüne Schiene. böylelikle Tastaturbelagin acilmasina engel olmuyor. Tek sorun o üst kismi olacak cünki üst tarafindaki tahta biraz daha uzun gidiyor kenarlardan. tam sifir degil üstü.. Acaba sag sola takacam citalara monte etsem olur mu ? üst tarafi biraz asada olsa da sorun olmaz heralde.

EDIT: Demin bir hesab yaptim ohne motor bana 130€uroya geliyor versandi daha hesap etmedim bile.. Falttür sence hic olmaz mi usta ? bunun yari fiyatina, onu sagdan sola yerine üsten asa ya biraksam ? acilirsa üste durmaz biliyorum ama ona bir haken yaparim diye düsünüyom.. nediyon ? falltür hic olmaz mi ?

EDIT: Aslinda Falttür oluyor, tastaturbelagin oldugu yere kadar kesersem oluyor ama iste ozamanda alti acik kaliyor

Konu ultrAslan55 tarafından (17 Ağustos 2015 Saat 03:59 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Falltür olur tabiiki ama dogru yapilmazsa sakatlik yapabileceginden tavsiye edemiyorum.Düserse bayagi bir zarar verebilir.Arabalarin motor kapagindaki gibi amortisörlü olsa kafama yatar tabiiki.

Dolabin üst kisimindaki cikik gercekten büyük sorun, olmaz o sekilde.Schienelerle ayni hizada olmasi sartti, bu cözümde yatmis oldu.

Tecrübeli Üye ultrAslan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Falltür olur tabiiki ama dogru yapilmazsa sakatlik yapabileceginden tavsiye edemiyorum.Düserse bayagi bir zarar verebilir.Arabalarin motor kapagindaki gibi amortisörlü olsa kafama yatar tabiiki.

Dolabin üst kisimindaki cikik gercekten büyük sorun, olmaz o sekilde.Schienelerle ayni hizada olmasi sartti, bu cözümde yatmis oldu.
    Bak orasini düsünmedim, Seitlich yaparsan ayak olan tarafinda zaten schiene yok onuda seitlich yaparsam düsme ihtimali cok yüksek.

bugün tekrar bauhausa gittim ve hesap yaptirdim tam maße rolladen, bana 350 euro hesap cikardilar.. kafayi yemisler.. internetde 130 euro. Gitmisken bauhausdan Falttür aldim, ama benim dolab icin degil, kapi vardi salonda gereksiz birtane.. kaldirdim yerine falttür yaptim.. cok da kolaydi.. tek o üst schienedan biraz kestim taktim. Falttür benim kafama cok yatiyor... acaba hic mi bir imkan yok.

acaba su gicik tastaturbelag'i mi kücültsem ? ozaman falltür istedigim gibi olurdur heralde.
    Konu ultrAslan55 tarafından (17 Ağustos 2015 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)