Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2579 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye ye benzinli araba ile giden var mi ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Arkadaşlar, bütün cevapları okudum ama bir Allah 'ın kulu yavaş ve tasarruflu git de hem yollarda tehlike ve arıza ile başın ağrımasın diyen yok. Kimse teknoloji harikası VW Lupo 3L veya Polo Bluemotion ile izin yapmıyor mu? Ben 40 senedir izine giderim azami sürat 90. Yollar hiç de sıkıcı gelmiyor. 14 defa 1979 model VW Passat 1,5 diesel ile izin yaptım. Arabayla ne kadar hızlı gidersen o kadar arıza ve kaza ihtimali artar, bunu herkes böyle bilsin. Lupo 3L ile izin yaparsan be 90 km/h geçmezsen araba 100 kilometrede 3 ile 3,5 litre arası yakar, havayı kirletmez ve iklim değişikliğine sebep olmazsınız. Şu anda ben Citroën Nemo Diesel kullanıyorum ve izinde ortalama 4,2 litre yakıyor, çok memnunum. Lütfen çoluk çocuğumuzu tehlikeye atmayın 100 den hızlı giderek, yollarda arabanız da arıza yapıp rezil olmayın. Selâmlarımla

2. 3 kişi ibicam üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    9 mesaja 20 teşekkür aldı
    Alıntı ibicam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bütün cevapları okudum ama bir Allah 'ın kulu yavaş ve tasarruflu git de hem yollarda tehlike ve arıza ile başın ağrımasın diyen yok. Kimse teknoloji harikası VW Lupo 3L veya Polo Bluemotion ile izin yapmıyor mu? Ben 40 senedir izine giderim azami sürat 90. Yollar hiç de sıkıcı gelmiyor. 14 defa 1979 model VW Passat 1,5 diesel ile izin yaptım. Arabayla ne kadar hızlı gidersen o kadar arıza ve kaza ihtimali artar, bunu herkes böyle bilsin. Lupo 3L ile izin yaparsan be 90 km/h geçmezsen araba 100 kilometrede 3 ile 3,5 litre arası yakar, havayı kirletmez ve iklim değişikliğine sebep olmazsınız. Şu anda ben Citroën Nemo Diesel kullanıyorum ve izinde ortalama 4,2 litre yakıyor, çok memnunum. Lütfen çoluk çocuğumuzu tehlikeye atmayın 100 den hızlı giderek, yollarda arabanız da arıza yapıp rezil olmayın. Selâmlarımla

Hocam cok güzel bir anlatim tarzin var hosuma gitti

amma velakin takildigim nokta 90 km hiz biraz az degil mi ? Gerci sonuna kadar haklisin ama bu hizla kac günde memlekete variyorsun ?

Saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    135
    39 mesaja 61 teşekkür aldı
    Slm aslinda haklisin kardes. Yolda trafik kurallarina uyarak emniyetli bir sekilde sag salim gitmek en dogrusu. Fakat 90 ile gidecem de su kadar tasarruf yapacam böyle seylere katilmiyorum. Kusura bakma o zaman evinde otur hic izine cikma daha cok tasarruf edersin ) Yolda seni sollicam diye insanlari da tehlikeye sokmaman lazim bunuda düsündünmü.

Hoscakal

Alıntı ibicam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    gecen yil mondeo 2.2 l 200 ps diesel le gittim. rahat yolculk yaptik arabayi sikisdirmadim. gecede otelde kaldim.3 tank la memlekete kirsehire vardim. hatta 3 günde istanbulda kaldim gezdim. mondeolarin tanki 70 litre aliyor bu arada bayagi büyük.

diesel lin gelecekde yasaklanmasi gibi bir sey söz konusu bile olamaz, en azindan yakin gelecekde. almanya gibi , araba endüstürüsünü elinde tutan bir devetlet öyle sey yapabilirmi. ha su cikar euro5-, euro6 , euro 7 diye uzar gider.. ortalik cikan haberleri iyi okuyalim. devlet yasakdan bahsetmio. emisonu en düsük seviyeye cekmeye calisiyor.

senede ödedim vergi 200 küsür euro tam bilmiom, ama yaptigim km 20 000. ayrica motor dan anlayanlar bilirki özelikle son 15 senede cikan diesel motorlarin kavrama gücü , kalkisdaki seri ligi cok iyi. benzinli yanina bile yaklasamaz.

acikcasi ben diesel sürme taraftariyim, cok da memnunum, senede 50-100 euro fazla vergi farkini iki tank da zaten cikartiyorsun.

7. focus1907 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)