Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2551 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye ye benzinli araba ile giden var mi ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    9 mesaja 20 teşekkür aldı

Türkiye ye benzinli araba ile giden var mi ?

Benim ögrenmek istedigim

Türkiye ye izine giderken cogu kimse galiba araba olarak dizelleri seciyor yakit tasarrufu yönünden

acaba benzinli araba ile gidildigi zaman aradaki fark nedir ?

Yakit yönünden tamam ama lakin aramizda farketmez deyip benzinli arabasi ile izin yapan varmidir ?

Tecrübelerinizi anlatirsaniz cok sevinirim.

Haa bu arada dizel almaktan vazgectim ileride Almanya da sorun olacagi icin benzinli arabayi tercih ettim o yüzden de soruyorum.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    sorunda haklisin. biz türkler yakitta tasarruf icin genelde dizel araba aliriz.
    bu yaz Allah nasib ederse bende araba ile izine gidecegim. Senin gibi benzinli araba ile. Dizel arabasi almayi senin gösterdigin gerekce ile bende almadim.
    Aradaki farki pek bilmiyorum ne Kadar tutar diye, cünkü bu konuda tecrübem yok ama ister dizel olsun ister benzin önemli olan sagsalim gidip gelmek.
    Yok ama bazilari tabiki önemi var ben her kurusunu hesablarim ve öyle giderim diyorsa, bu kisiler hic izine hic gitmesin ve paralarini TV basinda saysinlar.

4. 3 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    ben gittim zaten gecen sene, münihden istanbula dizel araba 180 200 yakar benzinli araba 250 yakar hic bir fark yok, gitcegin arabanin motoru buyukse 300 yakar benzin yani öyle cok fark etmiyor izinde zaten görmüyorsun gecen sene izin de 8300 km yaptim benzinli araba ile 1 ayda 650 litre yaktim toplamda, eger araban yoksa izin icin gidipde dizel alma inan fark cok buyuk degil.

birde izine giderken öyle kurusu kurusuna hesap yapan insanlardanda haz etmiyorum, adam 10 15 binlik araba kullaniyor 40 50 euronun hesabini yapiyor izin yolunda yada izinde.

cogu insan sözde tasarruf icin arbayla gider diyorlarda 50 60 bin lik arabalari alan kisilerinde bir yaz icin 2000 euro ucak bileti verse koymucaginu bizde biliyoruz,

ben zevk icin arabayla gidiyorum tasarruf icin degil
    Konu fuk_18 tarafından (27 Nisan 2017 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.

6. 6 kişi fuk_18 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    ben de gitmistim benzinli aracla hemde 230kopressor 197ps arcla 11bin km yol yaptim toplamda takodaki ortalama 9.4 litreydi.TR ye giderken yolda daha az yakti 8 litreye kadar düstü ve hizli kullandim 200 220 bile yaptim bos buldugum yollarda. yakit ortalayi artiran türkiyede sehir icin kullanim cok farkettirmisti ama genel ortlama yinede iyiiydi birde daha uygun benzinli araca olursa cok fark olusmaz disel ile arasinda.

8. tunahan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    bencede benzinli araba otobanda 7 litre yaksa dizel 6 yakar. Cebini yakacakda bir sorun göremiyorum.

10. Yigido üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    sadece izini düsünüpte dizel almak bence yanlis cünki dizel az yakiyor olabilir ama bakimi ve vergisi fazla onun icin izinden döndükden sonra güne en az 25-30 km yapmiyorsan veya cok kisa mesafelerde kullaniyorsan benzinli en araba daha uygun izinde en kötü ihtimal 250-350 € fark olabilir ama vergiden masrafindan düsünce kafa kafaya gelir hemde geri dönüpde kisa mesafede sorun olan DPF le ugrasmazsin.

12. 2 kişi iso98783 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Merhaba bende Opel zafira 2.2 benzinli var 4 kez gittim allaha.şükür problem yok sadece 1 depo ile 480.500 km yapa biliyorsun

14. landshut üyemize teşekkür edenler:

Üye imparator_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yerle Gök Arasından
    Ettiği Teşekkür
    246
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Klasik Güzergahdan giderseniz
    Münih, Avusturya Villach, Slovenya, Hirvatistan, Sirbistan ve Bulgaristan üzerinden Istanbul.
    Bu güzergah yaklasik 1910 km.
    Yolculuk süresi yol durumlarina göre ve sinirlarin durumuna göre, molalar haric 21 ile 26 saat arasinda degisiyor.

Gelelim simdi asil sorunun cevabina.
    100 km 10 litre benzin yakan bir aracla bu yolun yakit masrafi 270 - 300 Euro arasi.
    7 litre dizel yakan bir aracla yakit masrafi 160 - 200 euro civarinda tutuyor.

16. 2 kişi imparator_57 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    Alıntı imparator_57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klasik Güzergahdan giderseniz
    Münih, Avusturya Villach, Slovenya, Hirvatistan, Sirbistan ve Bulgaristan üzerinden Istanbul.
    Bu güzergah yaklasik 1910 km.
    Yolculuk süresi yol durumlarina göre ve sinirlarin durumuna göre, molalar haric 21 ile 26 saat arasinda degisiyor.

Gelelim simdi asil sorunun cevabina.
    100 km 10 litre benzin yakan bir aracla bu yolun yakit masrafi 270 - 300 Euro arasi.
    7 litre dizel yakan bir aracla yakit masrafi 160 - 200 euro civarinda tutuyor.
    hesap Dogru mu Usta bi benzinli araba 10 litre yakiyor mu ?

Yoksa kaba bir hesap mi yaptiniz aradaki farkin büyük olmadigini belirtmek icin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    Bu arada bazi arkadaslarimiz cok süper extra bilgiler sunuyorlar konuya.

Arkadaslardan ricam Türkiye ye izine giderken

Kullandiklari araba modelleri , gücü ve yakit miktari ve bir depoyla kac km gittikleri gibi bilgileri sunarlarsa harika olur.

Hem de araclari tanimis oluruz.

Ben de 2008 model Opel astra caravan 140 PS araba var.52 litre aliyor .Diger detaylari arabayi yeni aldigim icin bilemiyorum.
    Konu kemence tarafından (30 Nisan 2017 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    44
    6 mesaja 19 teşekkür aldı
    Kardes ben benzinli ile de gittim mazotlu araba ilede.

asil soru senin alacagin araba sadece izin icinmi düsünüyorsun veya Burda da sürmek icinmi.
    izin icin almak istiyorsa dizele gerek yok, ama almanya ici de sene de 15000km den fazla yapip bide
    izin düsünüyorsan o zaman mazot la daha karlí cikarsin.

bide senin alacagin araba motoru büyükmü olacak yoksa kücük tasaruflumu oda var.

nasil bir araba düsünüyorsun??

20. 2 kişi Mercedes190 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Benzinli araçla hiç gitmedim hep dizelle gittim,ama yollarda hız sınırı var hızlı gidilmez diyen arkadaşlarım o yollarda çok güzel rampalarda var ve örneğin 2.0 benzinli bir arabada 2.0 tdi dizel bir aracın sürüş gücü ve konforu bence yok. Ben şahsen 300 euro az yakar diye dizeli tercih etmiyorum ama izin gereği bolca yüklü araba ile gidiş dönüş yapıyoruz orta halli benzinli bir arabada dizelin uzun yol rahatını bulamayız kanısındayım, bu yasak olaylarındanda bukadar korkmayın daha düne kadar sarı pullu araba doluydu etraf, bunlar kişisel fikrimdir beni bağlar kimse yanlış anlamasın. Genede son tercihini senelik yaptığın kilometreye bakarak yapmak en mantıklısı,sırf izin için dizele elimi sürmem ben kendi adıma,
    Konu alkolikkedi tarafından (30 Nisan 2017 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

22. 2 kişi alkolikkedi üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Benim Amca oglu BMW 750i ile gitti 370 küsürmü ne PS tam biyoruma ama normal degil sanirsam bana söyledigi 1700 sadece Benzin gitmis ama Pisman oldu tabiki.
    Simdi Golf-5 TDi ile gidecek ben de Dizel var BMW 320d yakit cok sükür iyi ben 2300 km yapiyorum bana digis dönüs ortalama 600 euro falan
    herkeze hayirli yolculuklar

24. zirdeli79 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Sene 2009 da Ford Galaxy Benzinli arabamla gitmistim Istanbula, Gidis Dönüs 900-1000€ arasi Benzin Parasi gitmisti, Istnabul icinde arabayi yerinden kaldirmadigim halde.
    Bunun yani sira Italyadadan Gemiyle gidis dönüsde olmak üzere!!!.
    Her 450 Km´ de Bir Tanktan hesapliycaksin, ALLAH izin verirse bu Sene Ford S Max 2.0 Tdci arabamla gidicem, sonucu buraya yazarim.

26. samsunlu üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    arkadaslar abartmaya gerek yok benzinli araba konusunda normal motorlar icin konustuk arkadas demiyorki 3 4 5 bin motor benzinli alacagim diye tahminen arkadas maksimum 2.0 motor dusunuyor benzinli izine 1.2 den 2.0 motorlu benzinli arabalarlada gidilir bunda sorun yok yakacagi dizelden farki 50 euro farzla baskada fark etmez,

2.0 dan buyuk motorla giderseniz tabi birde basarsaniz fazla yakar tabiki ama 1000 cikmaz yine

birde su var 2.5 3.0 motorlu benzinli arabaya binen zaten dusunmez yakitida koymaz yani onlara

28. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ben şu şekil düşünüyorum. Benzinli araba 1 e 10 yakıyorsa dizel 15 yakıyor. Genelde 800 ile 1000 km yol yapsa benzinlide gece giderken zamanında benzin almasan bazen ha diyince benzinci gelmiyor. Dizel de yine epey gidiyor.

30. Bahri üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    normal bir motorlu orta sinif 1.2 bis 2.0 kadar olan yeni benzinli araclarda tek depoda uzun yolda 600 700 km garanti yeni jenerasyon araclarda bu menzil 800 900 cikiyor kisa ve öz sunu söylemek istiyorum izin icin dizel araba alinmaz yilda 20 binden az yapiyorsan benzin cok yapiyorsan dizel alcaksin

32. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bende Audi a8 4,2 quatro var benzin ve lpg
    Birinci ayda türkiyeye gitim 13-15 litre arasi gas yakti.ortalama gasin ltr 0.50 euro
    yani yüz km de 7-7,5 euro. bir depoyla 550-600 km gidiyorum cok memnunum.
    bu cuma yine gidiyorum.

34. 2 kişi firtina 66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Yilda toplam 20-25 bin km üstü yapiyorsaniz dizel almak mantikli olabilir. Sadece izine gitmek icin dizel araba düsünmeyin benzinli araba ile de rahatlikla gidilebilir. Tabi size önerim torku yüksek benzinli arac tercih etmeniz olacak cünkü findik motor olarak tabir edilen 1.2 1.4 kücük hacimli motorlar genelde sehirici kullanimina uygun oluyor. Bu motorlar belli hizlardan sonra yüksek devir ceviriyorlar ve yakit tüketimi de artiyor tabi yüksek devirlerde aracin yag yakmasi da bir miktar fazla olacaktir.

36. 2 kişi Nazarnet üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    bende Audi A6 diesel var,Türkiyeye izine arabayla gidiyorum,senelik ortalama 30bin km. yapiyorum,
    aracin vergisi 400€ civarinda diye biliyorum, 100km.'de ortalama 7litre yakar, 100km. yakit masrafim 8€ hesapliyorum.
    izin icin araba bakarken,birazda rahat-konfor tarafini düsünün, izine giderken 2 gün arabada geciyor,cocuk varsa daha mühim,arac biraz konforlu olursa iyi olur.
    benim diesel aracim, 100km.'de 8€ yakar, benzinli araclarinda 12€ civarinda yakacagini tahmin ediyorum,Nazarnet arkadasimizinda yazdigi gibi, senelik 25bin km. yapmiyorsan diesel araba mantikli degil.
    diesel-benzin karsilastirirken, bence gas tercihini unutmayin,hele birde almanyadan benzinli araba alip, Türkiyede gas takdirirsaniz,kaymakli kadayif olur. firtina66 arkadasimizin kullandigi araba gas ile 100km.'de 7€ yakiyor,bunu benzinle yapsa iki kati yakar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)