Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2527 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Reha hakkinda bilgi ve tavsiyeye ihtiyacimiz var..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    19 mesaja 87 teşekkür aldı

Reha hakkinda bilgi ve tavsiyeye ihtiyacimiz var..

Selam arkadaslar,
    yas 46 ve 20 yillik is hayatindan sonra cogumuzda oldugu gibi bende de bir sürü saglik problemleri olustu.Öncelikle Allah hepimize sifalar nasip etsin.
    Saglik sebeplerinden dolayi isten cikmak zorunda kaldim, 1 seneden fazla oldu ve bu süre icinde tedavi uygulandi.

Ortopedi ve romatizma doktorlarim bir daha calisamiyacagimi soylediler.Erkem emekliligi düsünmelisin dediler..
    Bel ve boyun fitigi var ama suanda en kötüsü " iltihapli eklem romatizmasi "

Simdi rehaya gidecegim, yer belli zamanini bekliyorum.
    Sizden ögrenmek istedigim bazi seyler var;
    mesela ;

--Yanimda neler götürmeliyim?
    --Orada nelere dikkat etmeliyim?

Ilk defa böyle bi durum yasiyorum, tecrübeli arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.

Saygilarimla...

2. Sponsor Reklam
    Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,907 mesaja 156,480 teşekkür aldı
    Öncelikle Gecmis olsun Arkadasim.

Sorularina gelince, Neler Götürmen gerektigini genelde Reha yerinden sana gelen Mektupta bildirirler.

Orada dikkat etmen oranin kurallari ve Sana verilecek Terminlere uyman.

4. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    @memoli1976x ustanin tavsiyelerine aynen katiliyorum,arti Behinderungausseiss in varmi bilmiyorum ama eger yoksa erken emekliligi asla düsünme. Calisma sürene bakilirsa az denebilecek bir calisman var denebilir ve yasin henüz genc sayilir,az bir emeklilik parasi alirsin.Kurda "Emekliligi düsünmüyorum amacim burada iyilesip tekrar is hayatima geri dönmek" demelisin.Yani mümkün oldugu kadar is piyasasinda kalmaya bak onlar seni emekliye ayirsin.Ancak öyle yaparak emeklilik parasinda belli bir yüksek standardi tutturabilirsin.Yoksa eline ücbes kurus emeklilik parasini tutusturuverirler.Gecmis olsun Allah sifa versin.

6. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm beni rehadan eingliederung olarak eve geldim yalniz yasim ve cok calismisligin yorgunlugu icin nasil emekli olabilirim su an krankenkasseden ayligimi aliyorum daha krank yapabilirmiyim 50 prosent schwebehinderum var is yeim de 40 seneden fazla calisiyorum

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı kamanli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm beni rehadan eingliederung olarak eve geldim yalniz yasim ve cok calismisligin yorgunlugu icin nasil emekli olabilirim su an krankenkasseden ayligimi aliyorum daha krank yapabilirmiyim 50 prosent schwebehinderum var is yeim de 40 seneden fazla calisiyorum
    hocam keşke Reha da emekliliği konuşaydın.Sanırım orada çalışmak istediğini söyledin

Anladığım kadar Eingliederung şimdi seni tekrar iş hayatına sokmaya çalışacaklar .

şimdi başımızdan geçen bir olayı anlatayım

bir yakın bayan akrabamız bel fıtığı şikayeti ile Reha ya gitti

Reha da buna gelin sizi emekli edelim demişler birileri sakın emekliliği kabul etme demiş

Reha dan sonra tekrar iş gösterdiler ve kadın çalışamıyorum dedi

bu sefer emekli olmaya çalıştı dedilerki biz size emekliliği teklif ettik ama siz çalışmak istediniz

hiç bir şey elde edemediler emeklilik başvursu rededildi .

yanlışım varsa düzeltsinler

bir önceki arkadaşın yorumu yanlış onlar kabul etselerdi daha az para alırsın diye bir şey yok emeklilik hakkın neyse onu alırisın

Krankkasse 78 hafta Krankengeld öder ondan sonra Arbeitslosengeld oda bitince Hartz4
    Konu hOrOz tarafından (08 Nisan 2018 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir.

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    horoz kardes ben ordaki piskolaga hatta türk piskoloktu söyledim calisamiyacagimi onun söylemesi git 1 gün calis tekrar krank yap dedi elinden bir sey gelmiyormus selamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)