Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2520 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diz kıkırdak (Kniespiegelung) hakkinda bilgi lazim

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı

Diz kıkırdak (Kniespiegelung) hakkinda bilgi lazim

Iyi haftasonları arkadaşlar, yukarıda belirttiğim gibi şimdiye kadar diz kıkırdak (kniespiegelung) ameliyatı geçiren oldumu.
    Olduysa bu kniespiegelungun bir faydası oluyormu?

Ocağın 30 da frankfurt ta blitzeis vardı, işe giderken düştüm, sol dizimde ağrılar oluştu, hastane tüm röntgen, mrt, ct, hepsini yaptı ama doğru dürüst ağrıyı getiren yeri bulamadı, 10 sefer fizik terapisine gittim, tam olarak iyileşemedim.

Şimdi kniespiegelung öneriyorlar, yapayımmı yapmıyammı, kararsızım. Siz ne dersiniz?

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Kardeş Kniespiegelung dan hiç korkmana ve çekinmene gerek yok. Ben iki kez oldum. Bazen MRT ve CT de görülemeyeni Kniespiegelungda görürler. Benim Meniskus yırtılmıştı, Kniespiegelung esnasında hemen tedavi etdiler. Ameliyat full narkoz idi. Ve toplam 10 dakika bile sürmüyor.

4. Torck üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Cevabın için tşkler, beni biraz olsun rahatlattın. Peki ağrının geldiği yeri bulduklarında hemen tedavi mi ediyorlar?

Üye Egal77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    26 mesaja 59 teşekkür aldı
    Yaklaşık 3 ay önce oldum ambulant knorpelschaden 2.grades iş kazası sonucu sol dizim, çok şükür çok memnunum,Önemli olan ameliyattan bir kaç hafta sonra aktiv rehasport yapman dizin eski esnek haline kavuşması...
    Şimdiden geçmiş olsun..
    Saygılarımla
    Egal77

7. Egal77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 35 teşekkür aldı
    korkulacak birsey yok 6 ay önce sagdizimden oldum menüsküs yirtik imis tiktiler. birde knorpelschaden 3.girades dediler. vollnarkos 8 ameliyata girdim saat 11 de uyandirdilar, simdi sagdizim ayni mrt icin randevu aldim.

9. Mezarci59 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    YouTube da kniespiegelung ameliyatını gördüm ve korktum. Bazılarıda bu ameliyatın pek yararı olmadığını söylüyorlar.

Neye ayın 16sında ön konuşma var, kabul edersem haziranın ortalarında ameliyat edecekler.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YouTube da kniespiegelung ameliyatını gördüm ve korktum. Bazılarıda bu ameliyatın pek yararı olmadığını söylüyorlar.

Neye ayın 16sında ön konuşma var, kabul edersem haziranın ortalarında ameliyat edecekler.
    44Malatya ustam ilk önce gecmis olsun,Allah $ifalar versin.

gidecegin hastahaneyi bilmiyorum,,kesinlikle sen arastirmissindir,,ama ben sana bir ek bilgi vermek istiyorum,,,artik arastirirsin veyahutta arastirmassin sana kalmis bir durum,,hic olmazsa elinin altinda bir bilgi olarak kalsin,,,almancan iyise verecegim hastahanenin internetteki referanslarinin insanlarin yazdiklarindan biraz olsun cözebilirsin.

ben bu hastahanede seneler önce capraz baglarimdan ameliyat olmustum...gerci seninkisiyle ayni degil belki ama ,,ikiside dizde olan bir durum oldugu icin,,faydasi olursa bilgi amacli yaziyorum,,,yanlis hatirlamiyorsam,,,zamaninda galatasarayli okan burukta orda ameliyat olmus diye duymustum,,bilmem yalan bilmem dogru ??? ben gözümle görmedim.

hastahanenin ismi -----> süchteln landesklinik

hastahane viersen kasabasina bagli süchteln köyünde ormanin icinde bir hastahane,,,gerci sana bayagi bir uzak,

hastahanenin adresini yaziyorum,,,tam nokta atisi yapip arastirma yapabilmen icin

Adresse: Johannisstraße 70, 41749 Viersen
    Telefon: 02162 9631

internet adreside bu ----> http://www.klinik-viersen.lvr.de/de/...tartseite.html

ha bu arada ameliyat olacagin zaman,,sakin sadece belden asagi yarim narkoz isteme,,ben o hatayi yaptim sen yapma,,voll narkoz yaptir.

yarim narkozda ameliyat esnasinda birsey yok ama,,ameliyattan sonra yarim narkozun acilmasi icin yogun bakima götürüyorlar,,ha bire serum arkasina serum takiyorlar,,,uyusuklugun gitmesi icin,,,,vücuduna aldigin o serumlarida bir sekilde disari atman gerekiyor,,uyanik oldugun icin beyin tuvalete gitmen gerekiyor diyor,,cünki dakika dakika mesane sivi ile doluyor,,,tuvalete gitsen veyahutta ördek getirseler ne fayda,,,belden asagisi uyusuk oldu icin cesme kurna hissetemedigi icin,,siviyi atamiyorsun his olmagi icin resmen kitliyor,,mesane doldukca doluyor,,karnina sancilar girmeye basliyor,,ama nasil bir sanci,,ayagi dizi unutuyorsun zaten,,,yogun bakimdaki hasta bakiciya dedim derdime care bul,,yoksa sancidan patlicam dedim,,,bu mesaneyi bosaltmamiz lazim dedim,,o da zaten tecrübeliymis,,bir tane serum hortumu aldi geldi,,,aldi benim cocugu eline deh dedi hortumu sivi nasil cikiyor bir görsen,,$elale mübarek,,ördegi doldurdum heralde,,,ama bir rahatladim sorma

sonra ileriki günlerde duydumki yarim narkozda bu durumu yasayanlar olabiliyormus,,öyle olacagini bilseydim,,voll narkoz yaptirirdim.bilgine ustam.

12. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Abi bilgi için tşkler yalnız bu hastane bana uzak. Ben Frankfurt un güneyinde kalıyorum, düşmem frankfurt ta oldu, hastane Markus Krankenhaus, BG'den doktorlar var onlar kontrol ediyor.
    Ben yaptırırsam voll narkose yaptıracam, zaten kan göremiyorum.

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Abi bilgi için tşkler yalnız bu hastane bana uzak. Ben Frankfurt un güneyinde kalıyorum, düşmem frankfurt ta oldu, hastane Markus Krankenhaus, BG'den doktorlar var onlar kontrol ediyor.
    Ben yaptırırsam voll narkose yaptıracam, zaten kan göremiyorum.
    dedigim gibi ustam benimkisi sadece bilgi amacliydi,,insallah lazim etmez,,oralarda isini halledersin,,tekrardan gecmis olsun ustam.

15. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Bu arada zamanında başımdan geçeni anlatam, kan göremiyorum ya, eşim hamile, ilk çocuk gelecek, yanımda kal bana destek ol dedi. İyi dedim, hastanenin içinde ameliyat bölümüne girerken, değişik kokular geldi, bende soğuk ter akmaya başladı, doktor anladı. Babası dışarda kalsın, yoksam bebeği kurtaralım derken babayı kaybedeceğiz.
    Ama sonradan ikinci çocuğumuz ebe yardımıyla oldu, o zaman yanındaydım.

17. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Bu arada zamanında başımdan geçeni anlatam, kan göremiyorum ya, eşim hamile, ilk çocuk gelecek, yanımda kal bana destek ol dedi. İyi dedim, hastanenin içinde ameliyat bölümüne girerken, değişik kokular geldi, bende soğuk ter akmaya başladı, doktor anladı. Babası dışarda kalsın, yoksam bebeği kurtaralım derken babayı kaybedeceğiz.
    Ama sonradan ikinci çocuğumuz ebe yardımıyla oldu, o zaman yanındaydım.
    ha gayret ustam sen isi cözmüssün nasi gaz veriyom ama

Cenabi Allahim bütün cocuklarimiza hayirli uzun ömürler nasip etsin.iyiki olmuslar iyiki varlar..

olmayanlarada en kisa sürede nasip kismet etsin.

19. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Amin abi, hepimize uzun sağlıklı ömürler versin, bu arada iki çocuk yeter

21. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bu arada ameliyat dan sonra doktor mutlaka hareket etmelisin veyahut dinlenmelisin der! Doktorun dedigini mutlaka uygula! Bana doktor ameliyat dan sonra yürümen sart, zorla kendini ve yürü dedi. Ilk ameliyat da yürümedim fazla, acayip kas gevsemesi oldu. Ve düzülmesi uzun sürdü. Ikinci ameliyatda hemen ayni gün merdiven inip cikiyordum. Baston ile de yürüdüm, ama genelde bastonsuz geziniyordum. Ve iki hafta sonra bisiklet sürmeye basladim ve üc dört hafta sonra joggen yani kosmaya basladim. Ilk ameliyat da bu kisa sürede bunlari düsünemeszdim bile...

23. Torck üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Dün terminim vardı, 6cı ayın 12sine kniespiegelung yapacaklar. Ameliyat dan sonra 1-2 gün sol ayağını fazla zorlama, dinlensin dedi. Zaten bastonla yürüyecekmişim, birde bastonları kendin getireceksin (alacaksın) dedi, öyle mi oluyor?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Ustam sanada Gecmis olsun, bana bastonlari capraz baglari koptugunda
    hastaneden vermislerdi tek 10€ ödedim(Zuzahlung).

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Ameliyat iyi geçti, şimdi ruheraum da kahvemi içip doktoru bekliyorum

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Ameliyat iyi geçti, şimdi ruheraum da kahvemi içip doktoru bekliyorum
    usta geçmiş olsun ... iyi istirahatlar

28. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Tşkler hocam

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    gecmis olsun ustam,,ayak nasil iyidir insallah ? gerci daha yeni ameliyat oldun,,,düzelmesi ne kadar sürecekmis söyledilermi 3 asagi 5 yukari ?

Allah $ifalar versin ustam

31. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Tşkler ustam, meniskus yırtılmış onu düzelttiler, voll narkose yaptırdım, öğlen 12de uyudum, saat 1:30 da uyandım, 3e doğru ruheraume geçtim. Pek ağrılarım yok, herhalde sonradan gelir, yarın Drainage çıkaracaklar, ev doktoru 2 haftalık rapor yazdı şimdilik.

Ambulant yapıldı yatağımı evde oturma odasına serdirdim, uyku yok, baba "pate" filmine bakıyorum.

33. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)