Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2518 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebay-kleinanzeigen paypal ile ödeme

Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    47 mesaja 330 teşekkür aldı

Ebay-kleinanzeigen paypal ile ödeme

Arkadaşlar kleinanzeigeden privat adamdan araba parçası alacağım 200 Euro degerinden paypal ile ödeme yapacağım parça bozuk yada hiç gelmezse para mi geri alabilirmiyim?

2. Sponsor Reklam
    Moderator garip_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    503
    286 mesaja 785 teşekkür aldı
    sorun olmaz öde geri alirsin bi sorun olursa

4. garip_38 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    Alıntı garip_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun olmaz öde geri alirsin bi sorun olursa

Yanlis bilgi vermeyelim lütfen.Normal eBay deyil bu,eBay Kleinanzeigen.Sakin ödeme derim .eBay Kleinazeigenin özelligi yakinlarda birsey arayip gidip pesin ödemek..

http://www.it-recht-kanzlei.de/Komme...ht_gueltig.php

paypal dan alinti:

3.4 Die PayPal-Zahlung steht in Zusammenhang mit dem gekauften Artikel. Das bedeutet, dass die Zahlung stattgefunden hat

- über die Funktion "Jetzt zahlen" auf der eBay-Website oder

- über die Funktion "Geld senden" und unter Angabe der eBay-Artikelnummer im PayPal-Konto oder

- bei Käufen außerhalb eBays: über die Funktion "Geld senden" auf der PayPal Webseite durch Anklicken der "Kaufen"-Schaltfläche oder im Rahmen des PayPal-Checkout-Ablaufs. Andere Zahlungen, die Sie außerhalb dieser Funktionen tätigen, können wir nicht zuordnen und sind daher nicht vom Käuferschutz abgedeckt.
    Konu avcilar kirali tarafından (07 Mayıs 2017 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

6. avcilar kirali üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    ilani cok iyi oku , egerki geri werilmez ve garanti yoktur yazmis ise hic birsey yapamassin ne parani geri alirsin nede parcayi karsi taraf geri alir + hic birsey yazmamissa okisiyle mesaj yoluyla konusmayi dene sor garanti weriyormusun diye ona göre islemini yap

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı keno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kleinanzeigeden privat adamdan araba parçası alacağım 200 Euro degerinden paypal ile ödeme yapacağım parça bozuk yada hiç gelmezse para mi geri alabilirmiyim?
    Arkadaşım git gör mali saglamsa.al degilse. Kleine ansege.cok sakat paran da gider mal.da.gelmez 2 gun once telefon buldum . Aliyim dedim. Mesaj attim. Bana gondereyim diyor.adresi ver gelip alicam.dedim. cevap yok. Bana uzaklıgı 10 km çok dolandırıcı
    Var dikkat et

Moderator garip_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    503
    286 mesaja 785 teşekkür aldı
    bu sekilde sorun olursa paypal dan parayi geri aliniyor cunku karsi tarafinda paypal kontosu var ben bu sekilde biliyorum bildigimi yazdim iddada etmiyorum yanlis bilgi de vermiyorum kardes benimde paypal hesabim var ebaydan aldim bir kac kez parami ondan yazdim

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    Waren oder Dienstleistungen bezahlen und im Fall der Fälle hilft der Käuferschutz

Im Fall der Fälle ist unser Käuferschutz für Sie da.

https://www.paypal.com/webapps/mpp/p...ase-protection

Bu sekilde ödeme yapsam yine mi alamam parami yakin olsa gidip alacam ama 450 km

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    920
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Arkadasim korkmana gerek yok buraya bi göz at istersen.

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Arkadaslar bence ortada bir yanlis anlasilma var. Ebay ve Ebay-Kleinanzeigen farki...
    Benim dusuncem su sekilde;
    Ebay-Kleinanzeigen da karsi tarafin paypali var, bende ödemeyi paypalla yaparim bir sorun olursa parami %100 kesin geri alirim diye bir mantik yok. Ben cok kisi biliyorum paypalla parasini ödeyip avucunu yalayan.
    Birde isin diger tarafi var, diyelim Ebayden alisveris yaptin paypalla ödedin ve sorun cikti. Bu durumda parani geri alma ihtimalin daha fazla.
    Kleinanzeigen daki mantik mali gidip yerinde görüp almak üzerine kurulu, isin icine posta girince ne olacagi yada postadan ne cikacagi tamamen sans...
    Onun icin ben olsam hayatta parami Kleinanzeigendeki bir parcaya yatirmam. He gidersin bakarsin begenirsin o is baska.

13. Tanyel üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Arada bende alıyorum ebay kleinanzeigeden ve ya kendim gider alırım yakınsa yada paypal ile ödeme yaparım ama sakın Freunde und Bekannte olarak göndermeyin çünkü o zaman Gebühr yok ama Käuferschutz da yok yani 2-3€ miktara göre fazla verin paypal Waren Dienstleistung olarak ödeyin.

Ben geçen hafta ebay kleinanzeigeden ipod nano 16 GB aldım, Neu und Ungeöffnet yazızyordu 90€ posta dahil aldım ve paketi açtım ve baktımki Ungeöffnet deyilmiş yani açılmış ve İpodda kulanılmış toz ve lekelerden belli ve aküsü 1-2 saat sonra bitiyor, sonuçta satana haber ettim inkar etti, apple sayfasından seri numarasını vererek haklı olduğumu ispat ettim ve sesi kesildi, paypale haber verdim paramı gönderecekler.

Geri gönderme parasına gelince adama dedim ya bana posta parasını gönderirisin yada Unfrei gönderirim 18€ tutuyor oda kendinden alırlar...

3-5€ nun peşine düşen biri deyilim paypalden para gelene kadar beklerim, baktım hala ses yok bidaha yazar 2 gün beklerim, gene ses soluk gelmezse paket parasını veririm ben elimden gitsin.

Aslında böylelerine ceza olarak ödettireceksin ama neyse...

15. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    Ben düşünene kadar parça satıldı
    420 eurola parçayı hiç açılmamış 200'alacaktim
    Kısmet değilmiş

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    979
    95 mesaja 131 teşekkür aldı
    paypal ve klein anzeige cok ta garantili degil
    3. kisi bilgileri caliyor ve hem cihazdan hemde paranizdan olma ihtimali yüksek
    computerbid dergisinin bu haftaki serisinde aciklamasi var bu konuda

en iyisi nachname bence

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı sonic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paypal ve klein anzeige cok ta garantili degil
    3. kisi bilgileri caliyor ve hem cihazdan hemde paranizdan olma ihtimali yüksek
    computerbid dergisinin bu haftaki serisinde aciklamasi var bu konuda

en iyisi nachname bence
    Computerbild dergisi Bild Gazetesinin bir uzantısı ne kadar doğru konuşurlar siz düşünün...

@Sonic kardeş seni kırmak istemem ama Tavsiyem bu gibi dergiler kafanı karıştırmasın, paypal dan çok ödeme yapıyorum ve hiç sorun yaşamadım, 3-4 defa satıcı ile sıkıntı oldu paramı PayPal geri gönderdi, dediğim gibi Freunde und Bekannte olarak göderirseniz Gebühr ödememek için sonradanda param gitti ürün gelmedi veya bozuk PayPal vermiyor demeyin.

Ben her zaman yüklü miktarda alınca kleinanzeigeden Fotosunu çekerim ki elimde ispat olsun ne yazıldı diye.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    979
    95 mesaja 131 teşekkür aldı
    http://www.computerbild.de/artikel/c...-17961013.html

bu sekilde cok büyük oyunlar oluyormus dikkatli olmak gerek

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    ebay kleinanzeigen de birsey alacak ve garantili alisveristen yanaysaniz yakininizda olup gidip görüp alabileceginiz seyleri alin gerisini yok paypal yok baska birsey hic denemeyin derim basinizin agrimasini istemiyorsaniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)