Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2510 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ARI]- golf 5 diesel icin zündkerzen

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı

[ARI]- golf 5 diesel icin zündkerzen

arkadaslar malum izin öncesi,,arabanin zündkerzenlerini degistirmek istiyorum.bir arkadas degistirecek sagolsun.
    parcalari al gel ben degistiririm dedi.
    hava filtresini ve polen filtresinide degistirmek istiyorum.
    bu arada ben biraz bakindim,bircok cesit ve fiyatta var,cok pahali olsun istemiyorum,,cokta ucuzda olsun istemiyorum.zündkerzeleri ebay da 40 euroya buldum ama tam kendime güvenemedim,acaba benim arabaya uyarmi uymazmi diye.birde filtrelerle beraber ayni yerden olursa daha ho$ olur.uygun fiyata,tam benim arabaya uyan olurda baska baska yerlerde olursa o da olur sorun degil.

zündkerzelerin philips veyahutta NGK markasi olursa iyi olacagini söyledi arkadas.

sizden ricam filtreleri ve zündkerzeleri ayni yerde bulabilecegim yerler (sayfalar) varmi ? tecrübeli arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

sadece sayfa olarak degilde,direk nokta ati$i (artikel nr.) olarak olursa daha $eker olur.
    (yag ve krafstoffiltreye gerek yok yeni degistirdim)

araba= golf 5 kombi diesel !!!! KEIN QUATRO !!!
    12.2008
    105 PS
    Zu1= 0603
    Zu2= ALD00043 6
    M1 AC
    ----------------------------------------------------
    bu buldugum benim arabaya uyarmi ne dersiniz arkadaslar.(bu arada hava ve polen filtresinide unutmayalim)
    40 euro
    eBay-Artikelnummer: 162223224428

yardimci olucak arkadaslardan simdiden Allah razi olsun.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    11 mesaja 22 teşekkür aldı
    diesellerde zündkerze olmuyor,glühkerze oluyor onlarda sorun olmadikca degismiyor.

4. Techniker üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı Techniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diesellerde zündkerze olmuyor,glühkerze oluyor onlarda sorun olmadikca degismiyor.
    evet ustam dedigin gibi glühkerzen lazim.araba 233.000km km ye geldi.tamirci arkadas degistirirsen,,arabanin cekisi degisir dedi.

o yüzden degistirmek istiyorum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    31 mesaja 46 teşekkür aldı
    Dizel arabalarda ısıtma bujileri(Glühkerzen) yalnız soğuk havada motorun kolay çalışması için devreye girer. Başka bir fonksiyonu yoktur.
    Isıtma bujilerini yenilersen önümüzdeki kış problemin olmaz tabiiki
    Tamirci arkadaşına selamlar

7. sls üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı sls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel arabalarda ısıtma bujileri(Glühkerzen) yalnız soğuk havada motorun kolay çalışması için devreye girer. Başka bir fonksiyonu yoktur.
    Isıtma bujilerini yenilersen önümüzdeki kış problemin olmaz tabiiki
    Tamirci arkadaşına selamlar
    ustam ben arabadan anlamam,,belki tamirci arkadas baska birsey dedi ben yanlis anladim.

bilmedigime soruyorum,,,hadi ki$in glügkezsen,,,peki yazin motoru ney atesliyor? ,,bilmemek degil,ögrenmemek ayip derler.

disel arabada buji olmadigini zannediyorum,,yoksa yanlismi zannediyorum????

araba soguk oldugunda kisa süreli titreme yapiyor,,sanki 3 piston calisiyormus gibi,,isininca gidiyor. yagini disel filtresinide yeni degistirdim.

yoksa enjektörlerimi degistirmem gerekiyor ???? araba herhangi bir hata vermiyor,yani display de göstermiyor.
    Konu MEGAbond tarafından (15 Mayıs 2017 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    68 mesaja 215 teşekkür aldı
    Usta diesel motorla benzin Motor arasinda cok fark var,
    Benzinli motorda zilindir icersindeki benzin ve hava karisimini Zündkerze atesler.
    Dieselde ise biraz farkli,zilindir icerisine diesel ve hava ceker ve karisim SIKISTIGI an patlama olur.(harici atesleyiciye gerek yok)
    Glühkerze ise, soguk havalarda kisa süreligine silindir icerisindeki diesele isitir Motor kolay calisir.

Senin arabanin sorunu aslinda cok kolay vcds araciligiyla ölcülebilir,Abweichungen Leerlaufruheregelung zilindirler arasindaki fark -+2.8 mg Kadar hata vermez.
    Benim basima geldi,araba sogukken cok zor calisiyordu ve Motor sanki yerinden cikacakmis gibi sallantili calisiyordu.düselerin contalarini degistirdim Motor Saat gibi oldu.

10. avni64 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    @ avni64 ustam düze derken, einspritzdüsen bahsediyorsun heralde ? dogrumudur?

pek ala bu contalar nasil birsey,fiyati ne kadar ? degistirmesi zormu ? pahalimi ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    Aynen Einspritzdüse, ben Ebayden aldim ve kendim degistirdim.Biraz zahmetli is sonunda Ayar yapilmasi lazim,200 eurodan asagi yapacaklarini sanmam.
    Benim sana tavsiyem önce bir Diagnose yaptir.
    http://www.ebay.de/itm/Bosch-4-St-Di...8AAOSw--1WtFc8

13. avni64 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı avni64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen Einspritzdüse, ben Ebayden aldim ve kendim degistirdim.Biraz zahmetli is sonunda Ayar yapilmasi lazim,200 eurodan asagi yapacaklarini sanmam.
    Benim sana tavsiyem önce bir Diagnose yaptir.
    http://www.ebay.de/itm/Bosch-4-St-Di...8AAOSw--1WtFc8
    avni64 ustam,tsk ederim bu güzel bilgilerin icin sagolasin

aynen dedigin gibi benim aslinda ilk önce diagnose yaptirmam lazim anlasilan.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avni64 ustam,tsk ederim bu güzel bilgilerin icin sagolasin

aynen dedigin gibi benim aslinda ilk önce diagnose yaptirmam lazim anlasilan.
    Usta en temizi al bir tane kablo herzaman ufak tefek seyler icin tamire gitmezsin,ben araba tamircisi degilim.Meslegim Elektrik,elim söküp takmaya yatkindir,elimdeki kablo sayesinde arabami kendim tamir ediyorum.
    su kabloyu al rahat edersin, fiyati 19eur.http://www.diagobd2.de/wholesale/vcd...2-deutsch.html

16. avni64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    arkadaslar merhaba bende arkadasimizin konusunun altina yazicam ama benimde sorunum buna benzer oldugundan cewap werirseniz cok sewinirim

biliyorsunuzki almanyada 2 haftadir filan havalar düzeldi , 2 hafta öncesine kadar benim arabada motor resmi sari lamba yaniyordu , bende gece ise gittigim icin adac cagardim ve pc den cikan hata Glühkerzen dedi bana , bende ilginc dedim araba peki nasil calisiyor diye filan kendi kendime sordum , neyse gel gelelim 2 haftadir lamba söndü gece ise giderken hava 15 derece ve üstü oluyor acaba motor soguk olmadigindan mi hatayi alamiyorum ve gercekden de adac dedigi gibi Glühkerzen degistirmem gerekmi ? simdiden cok tesekkürler

( ve egerki Glühkerzen degistirsem bunun takarken normal sekilde mi takiliyor yoksa SIKMA ayari varmi kendimiz yapamazmiyiz yani , bunuda ögrenirsem cok iyi olur )

ADAC Fehler code : p0683
    Arac opel corsa 1.3 - 2004 model diesel
    Konu VoLKan tarafından (16 Mayıs 2017 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba bende arkadasimizin konusunun altina yazicam ama benimde sorunum buna benzer oldugundan cewap werirseniz cok sewinirim

biliyorsunuzki almanyada 2 haftadir filan havalar düzeldi , 2 hafta öncesine kadar benim arabada motor resmi sari lamba yaniyordu , bende gece ise gittigim icin adac cagardim ve pc den cikan hata Glühkerzen dedi bana , bende ilginc dedim araba peki nasil calisiyor diye filan kendi kendime sordum , neyse gel gelelim 2 haftadir lamba söndü gece ise giderken hava 15 derece ve üstü oluyor acaba motor soguk olmadigindan mi hatayi alamiyorum ve gercekden de adac dedigi gibi Glühkerzen degistirmem gerekmi ? simdiden cok tesekkürler

( ve egerki Glühkerzen degistirsem bunun takarken normal sekilde mi takiliyor yoksa SIKMA ayari varmi kendimiz yapamazkiyiz yani , bunuda ögrenirsem cok iyi olur )

ADAC Fehler code : p0683
    Arac opel corsa 1.3 - 2004 model diesel
    Hata coduna bakılırsa glühkerze bozuk,glühkerzeleri söküp dirençlerini ölçerek yada akudan 12volt vererek ısınıyorlarmı test edebilirsin,dikkat et elini yakma.
    Söküp takarken motorun soğuk olması lazım,sıkarken drehmomentschlüssel olsa iyi olur kopartırsan işin çok zor.

En kötü ihtimal kablo yada glührelais problem yapıyor.
    Konu avni64 tarafından (17 Mayıs 2017 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.

19. 2 kişi avni64 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)