Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2527 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Tamirati, Banyo, Kalorifer, Elektrik,Su Hatti....

Yeni Üye 27umut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    34
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Ev Tamirati, Banyo, Kalorifer, Elektrik,Su Hatti....

Selam Arkadaslar Mannheim cevresinde bir Ailelik Ev aldim. Evin ici tamirat görmesi lazim. Kalorifer yapilmasi lazim.( Eskisi Gas Sobasi). Tamir ettirmek istiyorum cok sey yapilmasi lazim. Privat yaptirmak istedigim icin buraya yaziyorum.
    Bu usten anlayan biri lazim..!
    Tskler simdiden
    Konu Memoli1976x tarafından (22 Mayıs 2017 Saat 09:23 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Ustam bunlarin hepsi Ustalik gerekdiren tamiratlar. Hic bir Zaman Gaz/ Elektirik ve Su´dan
    önüne gelene yaptirma, sonra faturasi daha agir olur. onun yerine (Fachmann) Firmalardan
    Angebot iste, sendinde bütcene Uygun olan bir Firma mutlaka cikacakdir.

Eger is büyükse 100km civarina Kadar Angebot isteye bilirsin. Angebot sürekli
    ücretsiz olmali. Trockenbau gibi seyleri kendin ve cevren ile haledersin.

4. V/S üyemize teşekkür edenler:

Üye Hemso27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    109
    22 mesaja 91 teşekkür aldı
    @27umut27 slm Mannheim'de gondo Ahmet'i bul

6. Hemso27 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes,

4 yil önce evimi Kernsanieren yaptim. Sayet Firmalara yaptirmayacaksan, calisacak olan ustalarin bos zamanlarinda geleceklerini ve bundan dolayi isinin yavas ilerleyecegini hesabin icine kat! Arada büyük fiyat farkliliklari oldugundan dolayi isin yavas yürümesi benim evimde o kadar sorun teskil etmedi.

Ancak büyük bir dezavantajin var, RAMAZAN ve hemen ardindan YAZ TATILI... Bircok usta ramazanda calismak istemez! Bak dikkat et "usta" diyorum.. Bircok kisiyi bulabilirsin ancak "ustaligi" olmayan kimseye elini dahi sürdürtme.

Elektrik, su tesisati, kalörifer, ve fayans dösemede tanidigim cok profesyonel 3 kisi var... Kesinlikle tavsiye ederim... Özelliklele idda ediyorum, elektrikci mükemmel ötesi!

Arzu edersen özelden bilgilerini yazarim.

8. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Bende evi satin aldigimda icinde ne varsa degistirdim ve yeniledim (Su, Elektrik, fayans, mutfak, kalorifer vesaire...)

Bildigin bos zamanlarinda gelen kagitsiz ve sigortasiz türk ve polonyali ustalara Uygun fiyata yaptirdim. Peki sonuc ne?

Sonuc hicte iyi olmadi.

-istedigim gibi düsündügüm kalitede olmadi
    -hatalar ve kusurlar cok cikti
    -tamirat Zamani uzadikca uzadi
    -kendini Usta zannedenlerin kahrini cektim, aman islerini Dogru dürüst yapsinlar diye iki üc Kurus fazla verdim
    -yok bugün gelemem, yok belim agriyor yok bilmem ne falan filanlari duydum

Sana tavsiyem V/S nickli arkadasin önerisine uy. Belki bu cok para tutar, dogrudur, ama ilerde iyiki böyle yaptirmisim diyeceksin kendine.

-2 sene sonra kaloriferin su borusu patladi, daireyi su basti... Allahtan sigortalamistim onun icin bütün masraflar karsilandi
    -sigortasiz olsaydi en az 20.000 euro gene cepten gidecekti
    -tamirati sigortanin görevlendirdigi uzman olan sirketin elemanlari geldi ve yapti
    -sirketin yaptigi ikinci tamirat ile sözde ustalara ilk yaptirdigim tamirat arasinda daglar Kadar farki gördüm
    -kullandiklari malzeme olsun calisma disiplini olsun Zaman kazanci olsun kalite kendisini gösterdi

Sakin "abi-her-is-elimden-gelir" denen acemi ustalara bu görevi verme. fazla para harca ama icin rahat olsun. Sonra pisman olmayasin.

10. Selam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    Alıntı V/S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam bunlarin hepsi Ustalik gerekdiren tamiratlar. Hic bir Zaman Gaz/ Elektirik ve Su´dan
    önüne gelene yaptirma, sonra faturasi daha agir olur. onun yerine (Fachmann) Firmalardan
    Angebot iste, sendinde bütcene Uygun olan bir Firma mutlaka cikacakdir.

Eger is büyükse 100km civarina Kadar Angebot isteye bilirsin. Angebot sürekli
    ücretsiz olmali. Trockenbau gibi seyleri kendin ve cevren ile haledersin.
    Usta sana katiliyorum.Su ,Gaz,Elektrik Fachmanna yaptiracaksin.Firmaya verip Rechnunglu is yaptiracaksin.Senin dedigin gibi faturasi cokagir olur.
    fayans,Laminat,Boya,Suva islerinde hic sorun yok,privat yaptirabilirsin,sayglar

12. avcilar kirali üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye 27umut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    34
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes,

4 yil önce evimi Kernsanieren yaptim. Sayet Firmalara yaptirmayacaksan, calisacak olan ustalarin bos zamanlarinda geleceklerini ve bundan dolayi isinin yavas ilerleyecegini hesabin icine kat! Arada büyük fiyat farkliliklari oldugundan dolayi isin yavas yürümesi benim evimde o kadar sorun teskil etmedi.

Ancak büyük bir dezavantajin var, RAMAZAN ve hemen ardindan YAZ TATILI... Bircok usta ramazanda calismak istemez! Bak dikkat et "usta" diyorum.. Bircok kisiyi bulabilirsin ancak "ustaligi" olmayan kimseye elini dahi sürdürtme.

Elektrik, su tesisati, kalörifer, ve fayans dösemede tanidigim cok profesyonel 3 kisi var... Kesinlikle tavsiye ederim... Özelliklele idda ediyorum, elektrikci mükemmel ötesi!

Arzu edersen özelden bilgilerini yazarim.
    Kardes sen özelden numaralari atsana bana isimleri ile tsk ettim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)