Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2502 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lkw firmasi acmak ne kadar zor veya kolay olabilir??

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Lkw firmasi acmak ne kadar zor veya kolay olabilir??

Acaba NRW civarinda Lkw lisansi yaparak Gewerbe alip such unternehmen olarak bir Firma acmak, ufak capli ilk asamada belki 7.5 ton yada 25 ton satellzug alip kendi isimizi kurmak istiyorum acaba bu konuda bilgisi olanlardan Bilgi paylasimi yapabilirmisiniz. nerde is bulabilrim firmalara nasil is almak icin sorulur gibi baslangic biigleri veren olursa cok sevinirim. kendi isimizin pesinde kosmak Fikri herzaman bana daha yakin gelmistir .... paylasimda bulunan arkadaslara simdiden Cook Tessekürler...

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    logistik demek istedin galiba.. such unternehmer ne oldugunu bilmiyorum acikcasi.. lakin, lkw ler kac para biliyormusun (LKW zaten pahali, bir de inspektion vs)?
    cogu LKW leri kiraliyorlar.. o da ucuz degil arkadasim (10-20 bin arasi)..
    bir arkadasin babasi fernfahrer idi ve kendisi yapmak istemisti.. ama 1 sene icinde iflas etmis..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı eses026 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba NRW civarinda Lkw lisansi yaparak Gewerbe alip such unternehmen olarak bir Firma acmak, ufak capli ilk asamada belki 7.5 ton yada 25 ton satellzug alip kendi isimizi kurmak istiyorum acaba bu konuda bilgisi olanlardan Bilgi paylasimi yapabilirmisiniz. nerde is bulabilrim firmalara nasil is almak icin sorulur gibi baslangic biigleri veren olursa cok sevinirim. kendi isimizin pesinde kosmak Fikri herzaman bana daha yakin gelmistir .... paylasimda bulunan arkadaslara simdiden Cook Tessekürler...
    hocam gerçekten Spedition Unternehmen açmak için önce Güterkraftverkehrserlaubnis başvurman gerek

sonra bu iş için IHK da okula gitmen gerek Fachkundeprüfung bei der Industrie- und Handelskammer yapman gerek

ve çok kolay da değil yazılı ve sözlü imtihanı geçmen gerek

senin bu iş uygun olduğuna dair belge alman gerek

en az 9000€ sermayen olması gerek bu sadece ilk araç için her yeni araç için 5000€

Krankenkasse Berufgenossenschaft

Benim bir arkadaş yukarıdaki bütün işlemleri yapti 6 ay sonra bıktı bıraktı

Subunternehmer olarak bir Spedition dan iş alıyorlardı ama o kadar mevzuat varki arabanın ve şoförün istirahatı vesaire vesaire

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    5 mesaja 13 teşekkür aldı
    Selam

1.-Güterkraftverkehrslizenz lazim
    2.- LKW lazim ( Sana is veren buyuk firma nin hangi standartlarda senden LKW isteyecegi önemli misal birisi Ladeboardwand olucak der ne bileyim digeri pritschen wagen olucak der )
    3.- Söför lazim aktuell schlunglari tamam olan lkw fahrer lazim ki biraz zor
    4.- sigorta Verkehrshaftungsversicherung lazim ki bayagi bir pahalidir
    5.- BG Berufsgenossenschaft ödenmesi lazim ki bu da pahali
    6.- Bu arada ilk para ödemesi gelene kadar diesel ve senin ailenin gecimi icin lazim olan para

simdi kendi isinin pesinde kosturmaya basla bakalim kolay gelsin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)