Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2501 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Telsiz Hakkinda Soru

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı

Telsiz Hakkinda Soru

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Selam arkadaslar umarim bana yardim ede bilicek bir arkadisimiz vardir ,
    ben bu Telsizden 2 Tane aldim , malum Türkiyeye giderken lazim oluyor devamli , hem sohbet hemide yardimlasma amaci icin.

Bendeki sorun biz bu Telsizleri evden Sars ettik full , yaklasik akusu 8 Saat dayandi ve sonra bitti.
    Bize arabada Sars edebilmek icin kartonun icinde , cakmakliga takilmasi icin sars aletinide yolladilar.
    Amma lakin biz bunu arabada Sarsa taktik , arada 4 dakika sonra bir yanik kokusu geldi ve Resimlerde görundugu gibide ici yanmis. Neyseki biz bunu Türkiyede yaptirdik adam icindeki parcalar yanmis dedi kirdi atti ben bunu normal baglayim dedi ve bagladi .

Isin tuhaf tarafi simdi bu Telsizi evden Sarj edebiliyoruz dolduruyor sorunsuz , amma lakin Aracta doldurmuyor ve isinma gibi seylerde olmuyor.
    Sizden istedigim yardim ise ben bunu nasil dogrudan baglaya bilirim direk arabadan Sars olmasi icin , orda resimde Platin var onu atsakda direk baglasak acaba omu engelliyorki sars olmasina.
    Konu belalimisa tarafından (24 Mayıs 2017 Saat 18:12 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    bu telsizlere lisans gerek li değil mi ? çünkü bunlar 2m Telsizleri .. her ülkede kullanımı serbest değil !!!!

Das Baofeng-Funkgerät ist ein Amateurfunkgerät.
    Nur Personen mit einer Amateurfunklizenz dürfen diese Geräte benutzen.
    Wer einfach nur ohne Amateurfunklizenz funken möchte sollte sich ein PMR-, LPD- oder CB-Funkgerät kaufen.
    Der Betrieb eines Baofeng-Funkgeräts ohne Amateurfunklizenz ist verboten.

arkadşım öyle direkt bağlanmaz belirli bir eletronik düzenek olması gerek

telzisin marka ve modelini yazarsan daha iyi yardım olur diye düşünüyorum

iki resim koymuşun ama neyin ne marka olduğu belli değil

neyse ben buldum galiba Baofeng GT-3

araba kablosu
    https://www.ebay.de/p/?iid=391004962803&&&chn=ps

Konu hOrOz tarafından (24 Mayıs 2017 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    horoz@ ustam bilmiyorimki bunlara lizanz gereklimi degilmi diye.
    Antenin uzunlugu komple 20 cm yani fazla uzun degil .
    Sehir ici binlar arasinda yaklasik 3 km kadar cekiyor , otobanlarda düz yollarda 10 km kadar cekim yapa biliyor.

Yardimin ve ilgin icin tesekkurler , o göstermis oldugunuz kablo bende var aynisi , amma lakin onu araca takarsam Telsizin doldurma sars yerinde yanik kokusu geliyordu ve alti resimdeki gibi erime yapiordu. Simdi ne o erime var nede doldurma yapiyor , evde elektirge baglarsam dolduruyor ama .

Telsizin markasi ise .: Baofeng GT-3

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz@ ustam bilmiyorimki bunlara lizanz gereklimi degilmi diye.
    Antenin uzunlugu komple 20 cm yani fazla uzun degil .
    Sehir ici binlar arasinda yaklasik 3 km kadar cekiyor , otobanlarda düz yollarda 10 km kadar cekim yapa biliyor.

Yardimin ve ilgin icin tesekkurler , o göstermis oldugunuz kablo bende var aynisi , amma lakin onu araca takarsam Telsizin doldurma sars yerinde yanik kokusu geliyordu ve alti resimdeki gibi erime yapiordu. Simdi ne o erime var nede doldurma yapiyor , evde elektirge baglarsam dolduruyor ama .

Telsizin markasi ise .: Baofeng GT-3
    arkadaşım bunlara Amateurfunk lisansı gerekli .. öyle herkesin kullanması için değil

2m demek istediğim frekans uzunluğu antenin uzunluğu değil

izin yolu üzerinde başına bela açmayasın

o zaman araba kablosunda bir arıza var

Ebay de bir sürü Boateng için ladeschale var ama modelleri değişik yazıyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadasim sen ona en iyisi yeni ladeschale al. Düz baglamani tavsiye ettmem sebebi de
    lithium ion batterie ler laden yaparken überwachen yapilmasi gerekiyor yoksa akküyü bozar en kötüsü patlayabilir.
    Senin ladeschalede yanan parca zaten ladeautomatigi. Akku 7.2 Volt olmasi gerek sen onu direkt bagladigin zaman 12 Volt vereceksin.
    yani tavsiye etmem yine de sen bilirsin.
    Horoz arkadasin söyledikleri de aynen dogru Lisanssiz kullanamazsin.
    Konu Aspir tarafından (02 Haziran 2017 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Aspir@ kardeşim ,
    sizi anlamışam ne demek isteğinizi.
    Teşekkürlerimi sunuyorum sizlere.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    9 mesaja 20 teşekkür aldı
    Ustalar sila yolunda hangi telsizi tavsiye edersiniz ve nereden satin alinir ?

Hani konu acilmisken .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Benim bu almış olduğum telsiz güzel ve nette çekiyor , amma lakin gel gelelimki Akku sorunu var , birde arkadaşlarin deyimine göre yasakmiş.

2 sene önce küçük olanlar vardı 4 tane onlardaki sorunda , araya 2 tane tır girdimi çekmiyordu.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    23 mesaja 24 teşekkür aldı
    Arkadaslar
    Bu arkadasin Telsizi Amatör 2 meter Band
    Yasak lisansi olmayan normalde kullnamaz
    selamlar
    DJ 0 MDZ

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı catli50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar
    Bu arkadasin Telsizi Amatör 2 meter Band
    Yasak lisansi olmayan normalde kullnamaz
    selamlar
    DJ 0 MDZ
    hatta bu sıla yolu üzerinde bazı ülkelerde problem yaratabilir

hangi ülkelerde yasak onu bilmek lazım çünkü bazı ülkelerde bazı frekansları kullanmak yasak

askeri, hava veya başka telsiz hatlarına karışabilir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ayni sorun bendede oldu. cozum bulabildinmi..problem bunlar 8,5 volt la sarj oluyor araba 12 volt ama olcersen 14 civari cikiyor. oda problem oluyor elektrikten anlayan biri bunu nasil dusurebilcegimizi anlatsa iyi olur.. ama ben simdilik bir cozum buldum.usb ye takilan kablolar var 5 volta takiliyor 10 volta cikariyor.. onlarda bu isinma problemi olmadi. yani usbli araba sarjlarinda kullanabiliriz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    ben yenisini sipais ettim bakalim yine aynisi olacakmi.
    eger yine aynısı olursa sizin dediğiniz sistemi denerim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    ben biraz anlatmaya calisayim. Cept diye bir uluslararasi anlasma var.
    Cept anlasmasini imzalayan ülkekerde , telsizin üzerinde cept mühürü varsa kullanabilirsiniz sorun olmaz.
    O telsizlerde zaten 40 kanali olan cb yani halkbandi telsizleri.
    Yukaridaki telsiz Tamamen lizans gerektiren bir telsiz. Lisansi olmayanin birakin yurt disinda , Almanya da bile kullanmasi yasak.
    Sayet telsiz alacaksaniz lisansiniz da yoksa size tavsiyem halk bandi telsizi alin. onlarin üstünde dedigim gibi cept mühürü de oldugu icin sorun yasamazsiniz.
    Catli50 Arkadas senin lisans si geri vermis olmayasin? öyle bir Rufzeichen yok

Yeni Üye eRGeNeKoNDeSTaNI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    34
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Selam arkadaslar umarim bana yardim ede bilicek bir arkadisimiz vardir ,
    ben bu Telsizden 2 Tane aldim , malum Türkiyeye giderken lazim oluyor devamli , hem sohbet hemide yardimlasma amaci icin.

Bendeki sorun biz bu Telsizleri evden Sars ettik full , yaklasik akusu 8 Saat dayandi ve sonra bitti.
    Bize arabada Sars edebilmek icin kartonun icinde , cakmakliga takilmasi icin sars aletinide yolladilar.
    Amma lakin biz bunu arabada Sarsa taktik , arada 4 dakika sonra bir yanik kokusu geldi ve Resimlerde görundugu gibide ici yanmis. Neyseki biz bunu Türkiyede yaptirdik adam icindeki parcalar yanmis dedi kirdi atti ben bunu normal baglayim dedi ve bagladi .

Isin tuhaf tarafi simdi bu Telsizi evden Sarj edebiliyoruz dolduruyor sorunsuz , amma lakin Aracta doldurmuyor ve isinma gibi seylerde olmuyor.
    Sizden istedigim yardim ise ben bunu nasil dogrudan baglaya bilirim direk arabadan Sars olmasi icin , orda resimde Platin var onu atsakda direk baglasak acaba omu engelliyorki sars olmasina.

SeLaMuN ALeyKüM KaRDeSiM......
    KuLLaNDiGiNIz CiHaz 2/70 CaLiSaN BiR AmatöR teLsiziDiR...öNCe BuNu BiL...ELiNDe LiSaNS OLMaDiGi SüReCe 31 ÜLKeNIN ALDiGI KaRaRLa ASLa RuHSatSIz KuLLaNaMaZSIN..EViNDE BuLuNDuRMaK ARaBaDa BuLuNDuRMaK,CiHazi ACiP DiNLeMeN BiLe yaSaK....YaZDiKLaRiMi yaPaBiLMeN iCiN öNCE LiSaNSa AMatöR LiSaNSiNa saHiP oLMan GeReK....öRNeK VeRiM 2 MeTRe 145.650 RoLeDiR...MeSeLa yiNe ÖRNeK VeRiM 170.950 PoLiSiN FReKaNSiDiR..yaNi Bu iKiSiDe
    MetRe yaNi AMatöR KaNaLiNDa CaLiSiR....70CM DeN öRNeK VeRMiyIM CuNKI ORDaDa GeNeLDE Mit KaLir.tüM AyRiNtiyi ANLaTMiyIM...ELiNDeN BiR AN öNCe O CiHazi CiKaR...BeN EN BuyUK LiSaNSa saHiP BiRiyiM...1991 DeN BeRi....DL7NDA.....LisaNS KoDuM...ELiNizDEN O CiHazi CiKaRiP EL ALtiNDaN satiN....PoLiS O CiHazi SizDe BuLuRSa LiSaNS SoRaCaK.LiSaNS yOKSa.....6 AyDaN 1,5 yiLa yaKIn HaPiS CeZaSi VaR.....SaNirIm ANLaDiNIz BeNi SevGiLeRiMLe...!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    23 mesaja 24 teşekkür aldı
    Alıntı Aspir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben biraz anlatmaya calisayim. Cept diye bir uluslararasi anlasma var.
    Cept anlasmasini imzalayan ülkekerde , telsizin üzerinde cept mühürü varsa kullanabilirsiniz sorun olmaz.
    O telsizlerde zaten 40 kanali olan cb yani halkbandi telsizleri.
    Yukaridaki telsiz Tamamen lizans gerektiren bir telsiz. Lisansi olmayanin birakin yurt disinda , Almanya da bile kullanmasi yasak.
    Sayet telsiz alacaksaniz lisansiniz da yoksa size tavsiyem halk bandi telsizi alin. onlarin üstünde dedigim gibi cept mühürü de oldugu icin sorun yasamazsiniz.
    Catli50 Arkadas senin lisans si geri vermis olmayasin? öyle bir Rufzeichen yok
    Aspir selamlar
    ilk zamanlarda almanyada yasayan yabancilara
    DJ 0 verilirdi Ausländer oldugu anlasilsin diye
    simdik artik eu olunca DL de veriliyor
    Ben nerdeyse almanyanin ilk yabancilarindan im
    benim zamanimda almanyada türk olarak
    raci vardi ratingen
    ali vardi stuttgart
    bir tane karlsruhe den vardi ismini unuttum
    belki iki kisi daha verdi
    almanya capinda belki 7 kisi idik
    sene 86 / 87 den bahsediyorum
    birde
    weinheim
    nürnberg
    ve ham radio devamli giderdim
    cep telefonu cikti telsiz bitti
    en az telsizlere 20.000 mark para yatirdim
    hala evde zetagi verstärker var 1000 lik galiba en az 20 kilo hic kullanmadim
    hatta isteyen varsa yazsin bana anlasiriz
    selamlar

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı eRGeNeKoNDeSTaNI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SeLaMuN ALeyKüM KaRDeSiM......
    KuLLaNDiGiNIz CiHaz 2/70 CaLiSaN BiR AmatöR teLsiziDiR...öNCe BuNu BiL...ELiNDe LiSaNS OLMaDiGi SüReCe 31 ÜLKeNIN ALDiGI KaRaRLa ASLa RuHSatSIz KuLLaNaMaZSIN..EViNDE BuLuNDuRMaK ARaBaDa BuLuNDuRMaK,CiHazi ACiP DiNLeMeN BiLe yaSaK....YaZDiKLaRiMi yaPaBiLMeN iCiN öNCE LiSaNSa AMatöR LiSaNSiNa saHiP oLMan GeReK....öRNeK VeRiM 2 MeTRe 145.650 RoLeDiR...MeSeLa yiNe ÖRNeK VeRiM 170.950 PoLiSiN FReKaNSiDiR..yaNi Bu iKiSiDe
    MetRe yaNi AMatöR KaNaLiNDa CaLiSiR....70CM DeN öRNeK VeRMiyIM CuNKI ORDaDa GeNeLDE Mit KaLir.tüM AyRiNtiyi ANLaTMiyIM...ELiNDeN BiR AN öNCe O CiHazi CiKaR...BeN EN BuyUK LiSaNSa saHiP BiRiyiM...1991 DeN BeRi....DL7NDA.....LisaNS KoDuM...ELiNizDEN O CiHazi CiKaRiP EL ALtiNDaN satiN....PoLiS O CiHazi SizDe BuLuRSa LiSaNS SoRaCaK.LiSaNS yOKSa.....6 AyDaN 1,5 yiLa yaKIn HaPiS CeZaSi VaR.....SaNirIm ANLaDiNIz BeNi SevGiLeRiMLe...!
    Bu ne ya ?

Usta hayırdır klavyen mı bozuk

Yoksa başka bir sorunun mu var ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)