Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2500 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bitcoin - Dijital Parayla Ticaret

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 22 teşekkür aldı

Bitcoin - Dijital Parayla Ticaret

Iyi aksamlar arkadaslar aranizda simdiye kadar bilgi/tecrübe sahibi olan varmi Trading - Ticaret konusunda bir kac aydir Bitcoin ile ek gelir icin yatirim yapiyorum ve simdiye kadar cok memnunum. Ilk basta yüksek kazanc pesinde degilim ve kisa zamanda zengin olmakda hedefim degil ve böyle seylerden uzak durmak dayim! Hic kimseyi tesvik etmeden aranizda bu veya benzeri dijital para konularla ilgilenen ve yatirim/ticaret yapan varsa benimle lütfen farkli bilgileri paylasabilirler.. Para bankada yatmaktansa farkli sekilde degerlendirmek geliyor aklima.

Dijital para devrimi son haftalarda haberlerde cok konusulan mevzulardan biri ve bir sene icinde 400% deger kazandiran BTC ilgimi cok cekti siz neler diyebilirsiniz? Uzun vadeli en iyi kar getiren yatirim araci denilebilrmi?

tskler

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    selam usta bende yaklasikbir kac aydir ucuyor sana önerim stratis i takip bak bundan daha bir kac ay önce 0,56cent di simdi 10 euro oldu ve dahada yükselecek

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Usta sen hangi siteden aldin daha fazla bilgi verirsen sevinirim.gebühr felan ödeniyormu?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    37 mesaja 95 teşekkür aldı
    yüzde bir alista yüzde bir satista keserler.

borsaya ne Kadar güvenceliyse bitcoin de aynidir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    A1TNV9

kurs satis alis gebühr
    Xetra 8,078 EUR +0,461 +6,05% 06.06. 15:09:42 8,078 8,00 8,078 0,97% 7 22.083
    Frankfurt 7,912 EUR +0,171 +2,21% 06.06. 12:54:33 7,912 8,001 8,077 0,94% 300 4.897
    Berlin 8,187 EUR +0,674 +8,97% 06.06. 10:24:29 8,187 8,00 8,078 0,97% 20 20
    Düsseldorf 7,99 EUR +0,477 +6,35% 06.06. 08:07:56 7,99 8,001 8,077 0,94% 20 20
    München 7,90 EUR +0,13 +1,67% 06.06. 10:12:26 7,90 8,00 8,078 0,97% 1.000 1.000
    Stuttgart 8,001 EUR +0,18 1 +2,31% 06.06. 15:20: 8,001 8,001 8,077 0,94% 92 1.918

Yeni Üye DNZ Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    München
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bu rakamlar nedir, borsa ile mi ilgili ve nasıl oluyor, biraz açıklama yapın, Tşk.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bu bitcoin nasil oluyor . nerden aliniyor vs vs bu konuyu biraz acar misiniz ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    Bitcoin=elektronik para birimi.

Bir şirketin uyguladığı para.
    Ayni Euro bozdurup TL aldığın gibi.
    Yanlız bunu alabilmek için bankada Depot olması gereke.
    Ve borsadan bilgili biri isen yaparsın.

Yoksa tavsiye etmem.

Ettiği Teşekkür
    497
    S Depot ta benim Kontom Var mani Borsa icin . Burada ben hisse mi aliyorum ? yoksa nasil oluyor . Bu bitcoin ile ödeme oluyor mus.... Bu konuyu detail li aciklaya bilir misiniz ? benim ne avantayim olur bitcoin alsam ?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    iyide bu Bitcoin biriminin hiç bir yasal dayanağı yok

minare gölgesi satın almak gibi bir şey ...

hadi o kadar yatırım yaptın yarın bir gün ortadan kalkarsa nereye başvuracaksın ??

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    2 veya 3 hafta evel radiyo da vermislerdi.. millet milyoner olmus bitcoin ile..
    halen alin diyorlar.. kararsizim bende..

Ettiği Teşekkür
    497
    tekrar yaziyorum birisi su bitcoin bize tam net acikliya bilir mi ? nasil nerden ve faydalari vs vs ... bu sorulara cevap verir seniz sevinirim. genel anlamda yazmak bence dogru degil o zaman herkez alsin herkez milyoner olsun.... az bucuk bende bu bitcoin duydum ama almanyada yayilmamis bu bitcoin . baska ülkelerde ödemede oluyor. bu systemi birisi anlatsa iyi olur.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Borsaya yabanci veya acemi arkadaslarin bulasmamalarini öneririm.Cok hassas hesap kitap isi borsada oynamak ve ayni zamanda tahmin gücün yüksek olmasi lazim.Isler iyi gitmezse bir günde oynadigin paralar gider.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 22 teşekkür aldı
    Iyi aksamlar arkadaslar ben ilk bitcoinumu 1100€ dayken almistim ve cok iyi isadamlarin basta Bill Gates, Sir Richard Branson, Chamath Palihapitiya ve bir cok daha... dinledikten sonra bu kisileri beni biraz düsündürdü ve kendime neden olmasinki 10 veya 15 yil sonra para kagit üstünde degilde bir elektronik cihazin icinde (cep telefonunda) ödeme yapilmasi. Bence birazcik para kenara atip olumsuz sonuclar cikabilme riskine girmistim ama 2 ayda bu parayi ikiye katlamis oldum. Simdi isin garip olan tarafi bu ilk yatrimimi geri cikardim ve simdi sadece kar getirmis Bitcoinlarla riske giriyorum eger buna risk denilebilirse. Gelecekte ne olur bilemem ama bu Bitcoin isi benim kafama yatti Bitcoin simdilik 2400€ üstünde ve daha cikacagini sabirsizlikla bekliyorum.

tek bir tavsiyem var eger büyük risk altina girmek istemiyorsaniz basta büyük miktar para degilde kaybetmeyi göze alabileceginiz miktar olsun her ihtimale karsi
    Borsayla hic bir ilgisi yok bu Bitcoinun. Neden Cünkü Siz paranizi baska bir para birimine degistirdiginiz an döviz bürosu gibi Istek talep üzerine calisiyor ve buda Bitcoinun degerini belirliyor. Bitcoinun özelligi baya cok normal paraya karsi ve bu yüzden bende denemeden gecemedim.

Ilk basta Coinbase (yüksek seviyede Sifreli BTC Alis Satis Bankasi) diye bir sayfada bir Bitcoin cüzdani actim ve birkac Verifikasyon gerekdi ve bu islem bittiginde banka hesabimdan 1100€ + 50€ Islem parasi yolladim 2 gün icinde bu para coinbase cüzdanimda göründü ve hemen bitcoin aldim ve yapmam tek gereken sey beklemek oldu. Simdilik sürekli cep telefonu Applikasyonundan giriyorum isteyen deneyebilir cok basit kullanimli. Bitcoin´u istedigim zaman geri bozdurabiliyorum ve para bir kac gün icinde Bankamda hesabima yatiyor.. Umarim böylece bir kac arkadaslara bu konuyu yakindan olmasada biraz anlatmis oldum. Gerekirse Google´dan arastirma yapabilirsiniz cünkü bu Konu gercektende yeni yeni gündemlerde..

Burdaki Sayfadan Bütün dünyadaki Cryptocoinlari takip edebilirsiniz toplam ne kadar para yattigi ve degeri nerede oldugu basit bir sekilde listede:

https://coinmarketcap.com
    Konu iM3GTR tarafından (13 Haziran 2017 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

16. 6 kişi iM3GTR üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    yanilmiyorsam ilk cikdigi zamanlarda bundan 10 sene önceydi gelecegin sanal parasi olarak lanse edilginde tanesi bir kac centdi ama her yerde islem yapilmiyordu. 2013 yilinda en yüksek ca. 800€ gördükden sonra 2014-2015 yilinda ca. 200 € düsüsden sonra tekrar yükselecegini yazmislardi su an 2500 €.
    Riskli yatirim ama uzun süre ihtiyac olmayacak bir miktar parayla yatirim riski almak isteyen kisinin Bitcoin kendi tercihidir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu bitcoin nasil oluyor? Nasil Deger kazaniyor? Haram parami?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    10 mesaja 21 teşekkür aldı
    Alıntı kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes bu bitcoin u dollar gibi para birimi olarak düsün. yalniz kagit para gibi degil sadece sanal para olarak.

nasil mi deger kazaniyor? arz ve talep (Angebot und Nachfrage) bitcoin un fiyatini belirliyor. Gerci herseyin fiyatini arz ve talep belirler. Bitcoin de arz 21 milyon . Yani sadece 21 milyon tane bitcoin var dünyada. Sinirli ve bu hep böyle kalcak. Talep yükseldigi icin yani herkez bitcoin aldigi veya almak istedigi icin bitcoin un fiyati yükseliyor.

3 cü soru : helal mi haram mi diye sorarsan. bence Paranin dini imani olmaz. hic namaz kilan bir banknot gördün mü? bankanin verdigi Faiz i haram ama kombassan veya jetpa nin verdigi kar payini helal olarak görmek bence yanlis. bu benim görüsüm. eger ben cok dindarim diyorsan hocalara sormak lazim haram mi diye.

20. 4 kişi sueleyman123 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kombasan Giibi Bir sey Gün Gelir Patlak Verir.
    Bana Kalirsa Daha Cok Karanlik islerde , Ödeme icin Tercih edilen Bir Sanal Para.
    Uzun Vadeli Elde Tutulmasi Riskli,istenilen Kazanca Ulasildimi Elden Cikartmakta fayda Var.

22. bey_tu üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Yeni Üye himalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya Bischofsheim (Frankfurt)
    Ettiği Teşekkür
    14
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    @iM3GTR Usta,

bu senin dedigin sayfaya ben anmelden etmek istiyorum baslangicda 200 - 400 euro ile baslamak istiyorum sence bu ilk basta yeterlimidir ve bu para illerde deger kazanirmi?

ikinci verdigin linkteki siralamalar ne anlamina gelior?

Bu BITCOINleri illerde diyelim ayda 50 euro daha yükleyip cogalta bilme durumumuz varmi dahada cok deger kazanmasi icin yatirdigimiz paranin?

Bi sorum daha var bu Coinbase sayfasinda almanyadan bitcoin alma ve satma imkanimiz varmi yoksa sadece wallet olarakmi gecerli almanyada?
    Konu himalya tarafından (20 Eylül 2017 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    GELENEKSEL BANKACILIĞIN SONUNU GETİREBİLECEK TEKNOLOJİ: BLOCKCHAIN
    2009 yılında Satoshi Nakamoto rumuzlu bir uzmanın “bitcoin” ismiyle piyasaya “kripto para” sürmesiyle bankacılık sektöründe yeni bir kapı açılmış oldu. Bitcoin bugün kripto para sektörünün %45’ini oluşturmaktayken Rusların geliştirdiği ethereum isimli kripto para da gayet popüler olarak kullanıcılar tarafından talep görmektedir. Kripto pazarı büyürken gözler son zamanlarda Bitcoin’deki çatallanma ve ikiye bölünmeye çevrildi. Bu bölünme ile Bitcoin Core ve Bitcoin Unlimited olarak iki alt coin oluştu. Bu ayrımı Bitcoin Cash ve Bitcoin Classic ayrımı olarak da takip edebilirsiniz. Ethereum ise eylül sonunda gerçekleştireceğini duyurduğu metropolis güncellemesi ile dikkatleri üzerine çekti. Diğer yandan Ripples, Stellar, Litecoin ile pazarda rekabet büyüyor. Kripto paraların en büyük özelliği ise hiçbir devletin para değerinin dünya piyasasındaki değer ve konumundan etkilenmemesidir. Kripto para madenciliğini önemli kılan ise kopyalanamaz oluşu ve üretiminin zor olmasıdır. Zincirlerin kırılamaz olduğu, kopyalanamaz olduğu iddiasının tüm zinciri kopyalayan başka bir zincir teknolojisi gelişmediği sürece yani bugün için mümkün olduğu görüşünü de bir kenara yazmakta fayda var. Nerde bu kripto paralar sorusunun cevabını aradığımızda dakarşımıza asıl konumuz olan Blockchain (blok zinciri) çıkıyor.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>http://www.haberborsa.com.tr/gelenek...akale,941.html

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)