Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2499 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2018 hartz4 ödedigi paralari geri alacakmis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    9 mesaja 11 teşekkür aldı

2018 hartz4 ödedigi paralari geri alacakmis

Arkadaslar gecen hafta eurohaber de duydum,2018 yeni yasa cikiyormus,hartz4 alanlarin türkiyedeki mal varliklari arastirilacakmis buna benzer kanun daha öncede cikmis.ama bu kez hertür gayrimenkul(ev arsa bag bahce tarla daire vs)bir kisinin üzerinde varsa simdiye kadar sorosturup ögrenemiyorlarmis ama bundan böyle sorusturup ögreneceklermis eger öyle durum varsada Ödedikleri hartz4 parasini geri alacakmis hükümet ve 1 yila kadar hapis deniliyor.

Simdi soru su:2018 de yasa ciktiktan sonrasi icinmi gecerli olacak?Yani 2018 de hem yardim alan hemde o ANDA Türkiyede 2018 ocak ayindan itibaren gayrimenkulu olanlarimi ilgilendirecek?!!
    YADA hem yardim alan hem gayrimenkulu olan Geriye dönükmü bakilacak.Örnegin 2010 yardim almaya baslamis ama 2017 den beri o kisinin üzerine ait Ev vs YOK
    BILGISI olan care sunacaklar bir zahmet yazsin
    NOT:Bir cok Vatandasimiz Üzerinde bulunan gayrimenkulu baskasina devretmisler ama geriye dönük bakilinca Devrettigi tarihin önemi kalmiyor.Yardim parasini almak icin ILK imzaladigi Tarih önemli..

2. 3 kişi Kumgibi üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    sanirim herksin tuzu kuru tek sorunu olan benim...150 kisi bakmis bir yorum bir secenek bir yol bir care göstermemis.

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    NOT:Bir cok Vatandasimiz Üzerinde bulunan gayrimenkulu baskasina devretmisler ama geriye dönük bakilinca Devrettigi tarihin önemi kalmiyor.Yardim parasini almak icin ILK imzaladigi Tarih önemli..

ben olsam son yazdigin konuyu yapanlarin herseyini iptal eder ilk ucaga bindirir güle güle derim

6. 7 kişi VoLKan üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    malesef param olsada korksam

8. sunar67 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı

Yine Milletin Cani Yanacak Dikkat !!!

SOSYAL YARDIM ALANLAR DİKKAT

Almanya'da sosyal yardım alıp Türkiye'de evi veya bankada parası olanlar büyük cezalarla karşı karşıya kalabilir. Türkiye, Alman makamlara anlaşmalar çerçevesinde bu konuda bilgi vermeye başlayacak.
    FRANKFURT - Almanya'da sosyal yardım alanların bir kısmının, Türkiye'de gayrimenkul sahibi oldukları veya banka hesaplarında para bulundurdukları biliniyor. Son dönemde bu konudaki çalışmalarını arttıran Alman makamlar, Türk yetkililerden konuyla ilgili olarak bilgi talep ettiklerinde, Türkiye bu bilgileri kendilerine verecek. Çünkü 2016 yılında bu konuda bir uluslararası sözleşme imzalandı. Otomatik Bilgi Transferi Anlaşması'na göre, vergi kaçakçılığını önleyebilmek adına imzacı devletler birbirleriyle banka hesapları konusunda da bilgi paylaşımı yapacaklar.
    Bu anlaşmalar çerçevesinde, sosyal yardım alan kişilerin Türkiye'de gelirleri veya malvarlıkları olup olmadığı kolayca tespit edilebilecek.
    Almanya'da ve diğer Avrupa ülkelerinde bulunan Türk konsoloslukları da talep edilmesi halinde bu tarz bilgileri Alman makamlarıyla paylaşabilecekler.
    Böyle bir durumun tespit edilmesi durumunda, sosyal yardım kurumları ailelere ödedikleri paraları faiziyle geri alabiliyor ve aynı zamanda bu kişiler hakkında yalan beyanda bulunmaktan suç duyurusunda bulunuyorlar.

10. 3 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    alavere dalavere yardım alanlar düşünsün

genellikle bu anlaşma vergi konusunu kapsıyor
    acaba oradan başka veriler elde edilebilinir mi

çünkü Türkiye de yeni çıkan yasada kesinlikle vatandaşların bilgisi verilmeyecek şeklindeydi

Anayasanın 20. maddesine eklenen hükme göre,
    “Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir.
    Bu hak; kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme,
    bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi de kapsar.
    Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir.
    Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir”.

http://www.kisiselverilerinkorunmasi...a-aktarilmasi/

https://www.datenschutzbeauftragter-...aktarimi/4878/
    Konu hOrOz tarafından (28 Mayıs 2017 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.

12. 6 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    386
    benim sahsi düsüncem almanlarin sinsi planlari bu oyunlar onca türkü postalayip milyarlarca para ödeyeceklerine milleti kendiliginden yavas yavas tipis tipis memleketlerine temelli böyle postalayacaklar gizlilik diye bir sey kalmadi gurbetinde kahri cekilmez devlete düsenler kendilerinden bye bye edecekler. siyasi olmasin ama masallah her basa gelenler sinsi planlara inanip altina imzayi atarak gurbetcilerin huzurlarini bozdularrrrrrr.

14. 2 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Daha zor gunler bekliyor..almanya referandum ve incirligin acisini okullardaki cocuklardan universitedeki genclerden ve cahil cahil ortada dolasan alavere dalavere gununu gun edenlerden fena cikaracak..

16. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Düsürt olana, caliskan olana Almanya´da kimse bir sey yapamaz, burada kanun var, adalet var ve cok da iyi isliyor.

Yabanci oldugumuz icin bazi haksizliklara ugramiyor muyuz? Evet arada oluyor ama genelinde özgür bir ülke. Okuyana her kapi acik, kimse tutamaz. Hatta Merkel dahi hic bir sey yapamaz.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Konu Siyasi Fikirlere bulasmadan, bilgilendirme amacli tartisilmasi herkesin faydasina olcaktir.
    Avrupali bir cok vatandasimizi ilgilendirebilcek durum.
    Konu tartismalardan uzak bilgi amacli devam etmesi umuduyla

iyi sohbetler

19. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    arkadasalr ben bu konulardan anlamam ama birda Almanyanin yaptigi Dogru biseymi? Adam zamaninda 30 sene calismis burd ayni durumda olan cok arkadaslar gibi, ve Türkieyden mal mülk almis simdi yaslanmis yada baska sebeplerden calsimaz duruma gelmis Burda yasiyor.Almanya simdi buna diiyorki senin Türkyiede gelirin var dukkanin var kira gelirin var.sen onlari bi tuket sonra burdan yardim al.yada kisacasi bizden yardim isteyemessin yasak!..simdi bu haksilik degilmi ben 28 sene agir bir iste calisiyorum bir kac sene daha dayanabilirim sonra issiz kalinca arbeitsam benim türkiyedeki mal varligima neden karisabilri bence cok sacma haksiz bir kanun.Tüekyedeki mal varligimla burdaki arbeitsami ne ilgilendiir bu bneim dusuncem

21. 4 kişi akdenizli33 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    biraz da şunu düşünmek gerek kimse bedava ya çalışmadı

kimseyi de zorla çalıştırmadılar ..

ben Meister yardımcilıgı yaptığımda bizim vatandaşlar kapının önünde kuyruğa girip beni hafta sonu mesaisine yazmayı unutma derlerdi ...

yani herkes emeğinin karşılığını aldı

birde şu var Harz4 yardımlarının bir gerekçeside hiç bir maddi gelirinin olmaması

adamın Türkiye de evi var 3-4 kiracısı var ama gelirini beyan etmiyor ( gerçekten tanıdık biri var atmasyon değil )

sanmam ki burada kişilerin mal varlıkları araştırılsın

birileri sadece ortalığı bulandıriyor

bu yapılan anlaşma Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üyesi 57 ülke arasında yapılan bir anlaşma

genellikle vergilendirmeyi kapsıyor http://muhasebedr.com/otomatik-bilgi...a-yansimalari/
    Konu hOrOz tarafından (28 Mayıs 2017 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

23. 6 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    386
    kimsenin canini SIKMAK istemem ama verdigim linki okurmusunuz

http://www.turizmavrupa.com/turkiyed...eyenler-yandi/

25. esmerkral üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Böyle haberler hep çıktı ama bir icraat yok.Baskın yapacak olan biri önceden haber vermez diye düşünüyorum.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,530 teşekkür aldı
    Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle haberler hep çıktı ama bir icraat yok.Baskın yapacak olan biri önceden haber vermez diye düşünüyorum.
    Adamlar neye baskin yapsinki?

Bilgi alisveris anlasmasi bu oturduklari yerden senin benim Bilgilerimizi isteye bilecek.

Birsey ciktigindada sana bana yazacaklar.

Olayin Baskin ile alakasi yok!

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamlar neye baskin yapsinki?

Bilgi alisveris anlasmasi bu oturduklari yerden senin benim Bilgilerimizi isteye bilecek.

Birsey ciktigindada sana bana yazacaklar.

Olayin Baskin ile alakasi yok!
    O sadece bir misaldi.Demek istediğim bu bilgi alışverişi olursa milletin haberi olmadan yapılırdı.
    Bekleyip görecez .

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Akıl var mantık var ...Türkiyede durduk yere kimsenin mal varlığıını Almanya'ya niye versin

diyelimki verdi Bu işten Türkiye kaybeder kazanan Almanya olur..

50 senedir Aurupa Birliğine girmek icin zaten oyalayıp duruyorlar... Şimdide Vatandaşın alın terine göz dikdiler.

Butür Haberlere inanıp Arbeitsamt kapılarında kendini ihbar eden de cok olur..

30. 2 kişi Safak üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimsenin canini SIKMAK istemem ama verdigim linki okurmusunuz

http://www.turizmavrupa.com/turkiyed...eyenler-yandi/
    bu konuda intenette yazılanların hepsini okudum sanki hepsi aynı kalemden çıkmış gibi

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    hartz4,alanlar veya almis olupda 01 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek AGİT’e bağlı ülkeler arasındaki “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşması çerçevesinde sıkıntı yasayacaklarin tek ümidi,son zamanlarda telafuz edilen idam,Türkiye'de idam uygulanmasinin yasalasmasi,Agit uyesi olan ülkelerde idam uygulamasi yok olmasi halindede Agit üyeliginde ihrac edilmesi.

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    S.a Arkadaslar ve Hepinizin Ramazani Ayi Kutlu olsun,

AGIT kurulus tarihi 1975/1994'dir,Örgütün Amacı: AGİT, güvenliğin üç boyutunda (siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani) ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

AGIT'e 57 ülke üye'dir.

Acikcasi AGIT Yukaridada belirttigim gibi siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca
    katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

AGIT insanlari fisleyecek bir istihbarat örgütü degildir.

AGIT'in kisaca isleyisini buraya kadar anlattim,genis sekilde örgüt hakkinda bilgi edinmek isteyen buradan edinebilir.

Simdi her sene oldugu gibi ortaya türkler hakkinda birseyler üretiliyor,sebebi acik.
    Yukarida bazi Arkadaslarin linkler üzerinden vermis oldugu haberleri sanki bazi kisiler durumlarini biraz daha düzeltmek icin veriliyor gibi geliyor,gecmisteki yillarda oldugu gibi.
    Örnegin Merkez Bankasi olayi gibi yada Yurtdisi emeklilik olayinda oldugu gibi yada yesil sermaye olayi gibi vs. vs. vs. örnekleri cogaltabiliriz.
    Cok gecmez yakinda bir haber daha cikar,kendi isteginle maliyeye(Finansamt) yada is ve isci bulma kurumuna(Hartz 4) kendini ihbar edersen ucuz yirtarsin gibi.
    Bu tür oyunlar genellikle Türkler üzerinden yapiliyor cünki Almanya'da en köklü ve en cok Türkler yasiyor ve Alman kurumlarida isim isim olarak degilde,Almanyada yasayan Türklerin birikimlerini
    Türkiyeye götürdükleri burada banka,arsa ve evlere yatirim yaptiklari biliniyor ve Türkiye Avrupa birligi üyesi olmadigi icinde bunlar ortaya cikarilamiyor.
    Kaldiki Avrupa birligi üyesi olsan bile yinede mal varligin öyle kolay bir sekilde ortaya cikmaz,yani Alman Finanzamt kafasina göre bir Avrupa Birligi üyesi vatandasin kendi ülkesinde mal varligini
    kontrol edemez,o kisi hakkinda bilgi alabilmesi icin ilk etap'da suc duyurusun'da bulunmasi lazim yani o kisi ya Finanzamti dolandirmis olmasi lazim yada yüklü miktarda borclulari olmasi lazim yada
    uyusturucu kacakcisi olmasi lazim yada buna benzer suc unsurlari.
    Öyle kendi bildigine su adamin bana mal varligini bildir demekle olmuyor bus isler,bu durumda insan haklari sucu islemis oluyor'ki,yilini hatirlamiyorum gecmiste bunu almanya denemis ve suclu duruma düsmüstür.

Simdi AGIT üyesi olan size bir ülke adi verecegim.Isvicre,binlerce Alman is adaminin bu ülkede haddi hesabi bilinmeyen miktarda parasi var.ben söyle söyliyeyim abartmadan 5 tane Alman is adaminin isvicre bankasi hesabindaki miktar
    Almanyada yasayan ve Türkiyede parasi evi arsasi olanla esittir.
    Cogumuz hatirlar günlerce haber yapilmisti sanirim ca.5 yil önce,Alman yetkili makamlari ellerinde bir CD oldugunu bu CD'nin icinde Alman is adamlarinin isvicre bankalarinda ne kadar miktar paralarinin oldugu yaziyordu,hatta sonra
    ortaya cikti Alman makamlari bu CD'Ye 5 Milyon Euro ödemisler ve yaptiklari aciklamada Is adamlari kendilerini ihbar etsinler yoksa biz cezalari kesecegiz demislerdi,sonuctan haberdarmisin bilmiyorum,sonuc 2 korkak is adami kendini ihbar etti.
    toplamda iki is adamindan 1,5 milyon ceza kesildi ve CD sahte cikti bundan dolayi 3,5 milyon zarar etmisti.
    Bunlari niye anlatiyorum,Isvicrede bir AGIT örgütü üyesi oldugu icin anlatiyorum,yukarida verdigim linkte tüm AGIT'e üye olan Ülkeleri görebilirsin ama sunuda bilmenizi isterim birileri cikip AGIT'in kurulus amacini farkli sekilde yansitiyor,aslinda ise
    AGIT'in kurulus amacini verdigim linkte okursaniz faydali bir örgüt oldugunu anlarsiniz.

Arkadaslar daha uzun uzun yazarak sizlerin degerli zamanlarinizi almak istemem ama bilincli olmanizi istiyorum,her duydugunuza inanmamanizi istiyorum,bunlarin hepsinin hayal ürünü oldugunu söylemek istiyorum.
    Bir kere verilen kaynaklara bakin,birisi hic duyulmamis turizm ile ilgili bir sayfa ama masallah bizim türkler sayesinde 36.000 kere görüntülenmis iyi reyting yapmis,haa yarinada haber birakmis ordanda reyting koparirim diye,
    bizim sirtimizdan iyi reklam alir önümüzdeki günlerde.
    Diger kaynaga bakiyorum,muhasebeci ve haber yaklasik bir yil önce yapilmis.

Reyting demisken sizleri bir konuda daha uyarmak istiyorum bunu uzunca eski Beceriksizler Board'da yazmistim,arkadaslar,zaman zaman bazi arkadaslar tabiki bilerek degil anket iceren linkler paylasiyorlar gerek Boardlardan gerekse Whatsapp'lerden.
    neymis anketlerde türklere cifte vatandas verelimmi vermiyelimmi yada baska baska anketler bu anketlere kesinlikle katilmayin ve sayfaya bile girmeyin,bu tür anketlerinde türkler üzerinde hicbir yansimasi yoktur,olmadigi gibi bu tür anketler sonucunda iyi niyetli vatandaslarimizin ankete katildiginda o site reyting almaktadir bunun karsiliginda reklam almaktadir,sonucta ise o sitenin para kazanmasi anlamina gelir.

Simdi bazi Arkadaslar ortaya cikabilir ve Merkez Bankasi olayini ortaya atabilir,onunda nasil ortaya ciktigini cogu bilincli arkadaslar bilirler,isterlerse detay detay onunda nasil ortaya ciktigini anlatirim,bu konuda sunuda belirtmek istiyorum.
    O dönemde birkac Alman Milletvekilleri'nin aciklamalari vardi,söyle demislerdi : ben olsaydim herseyimi toplar ülkeyi terkederdim demislerdi, ne oldu kac kisi bavulunu topladi gitti.

Anlatilacak daha cok sey var lakin kafanizi dahada agritmak istemiyorum.

Bir tepkide @webci arkadasima vermek istiyorum,olayi incirlik,referanduma bagladigi icin,peki Türkiyeden emeklilik konusunda incirlikmi,referandum mu vardi yada Merkez bankasi olayinda incirlik,referandummu vardi.

Son olarak sunu söylemek istiyorum,paraniza sahip cikin,asilsiz haberlere itibar etmeyin,en önemlisi Türkiye Cumhuriyetine inanin ve Güvenin bugüne kadar hicbir vatandasimizi diger ülkelere peskes malzemesi yapmamistir ve ihbar etmemistir vede bilgilerini diger ülkeler ile paylasmamistir.

34. 5 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)