Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2498 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2018 hartz4 ödedigi paralari geri alacakmis

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hartz4,alanlar veya almis olupda 01 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek AGİT’e bağlı ülkeler arasındaki “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşması çerçevesinde sıkıntı yasayacaklarin tek ümidi,son zamanlarda telafuz edilen idam,Türkiye'de idam uygulanmasinin yasalasmasi,Agit uyesi olan ülkelerde idam uygulamasi yok olmasi halindede Agit üyeliginde ihrac edilmesi.
    Arkadasim idam ilede ilgisi yok bunun,öyle birsey olmus olsa basta ABD var idam cezasi olan üye ülkelerden.
    Yazimdada belirttigim gibi AGIT'in kulus amaci cok farkli öyle insanlari ülkeler arasi fislemek yada ihbar etmek degil.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    arkadaslar bilgilendirme amacli bende link attim hic bi kastim yok hic bi yararim yoktur sadece bilgi amacli sakin yanlis anlasilma olmasin insallah hakan arkadasimizin dedigi gibidir insallah insanlari cani yanmaz

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı H@K@N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim idam ilede ilgisi yok bunun,öyle birsey olmus olsa basta ABD var idam cezasi olan üye ülkelerden.
    Yazimdada belirttigim gibi AGIT'in kulus amaci cok farkli öyle insanlari ülkeler arasi fislemek yada ihbar etmek degil.
    Agit'in islevlerinden biriside insan haklaridir,bu gün avrupa birligi ve Agit üyesi ülkelerde somut idam uygulamasi fiilen yoktur ve benimsenmemektedir,bir deyimle bu gün idam uygulanmasini kanunlastiran ve uygulayan ülke Agit üyeliginden ihraci söz konusu,ihrac edilen ülkedede siz bilgi alis verisi yapamazsiniz,dolaysiylada martz4 alipda haksizlik yapanlarin kurtulusu olur.
    Aslinda bizler hartz4 kriterlerini ve kosullarini suc teskil eden taraflarini ele almamiz gerekli,tedirgin olanlar yanlis beyan verip ilerleyen zaman icinde ortaya cikmasi halinde cezai müeyyide maruz kalacaklarini bilmeli ve cazalarini cekmelidirler.

Ettiği Teşekkür
    30
    @karadeniz arkadasim yanlis anlama seninle tartismak istemiyorum yalniz ilk mesajimda bir link verdim ve bu link Türkiye Disisleri Bakanliginindir ve burada detayli sekilde AGIT Örgütünün görevleri yaziyor vede 57 ülke haricinde Akdeniz ve Asya isbirligi ortaklari ile birlikte 68 ülkenin üyeligi vardir.
    AGIT üyesi olup idam cezasi olan ülkeler:
    1. ABD
    2.Afganistan
    3.Kazakistan
    4.Kirgizistan
    5.Misir
    ve daha birkac ülke

Hartz 4 konusuna gelince tabiki Hartz4 yardim alma sartlari vardir,zaten yardim alirken sartlari okudum imzaliyorum diyorsun ama Hartz 4'nin koydugu sartlar birbiri ile uyusmadigindan bunlari kisisel olarak kabul etmiyorum.
    haa ben kabul ederim yada etmem bu Hartz 4 yetkilerini ilgilendirmiyor yakaladimi cezayi keser bu baska birsey ama birde yakalama olasiligina bakarim buda imkansizdir.
    Sunuda belirteyim ben araliksiz 26 yildan berri calisiyorum ama bu konuda azda olsa arastirmalarim oldu gerek Arbeitslosengeld I II olsun yada Hartz 4 olsun bunlari koymus oldugu sartlari herkes harfiyyen yerine getirmis olsa bugün icin %90 türk vatandaslarimiz Hartz 4 parasi almiyor olurdu.
    Konu belki biraz farkli bir yere kayacak ama Finanzamt örnegi misal,neymis yurtdisindaki mal varligimi,gelirimi bildirecekmisim.Ben kazandigim paranin vergisini sana her ay ödüyormuyum hatta bunun yaninda ayligimdan bana kalan paradan'da her alis-verisimdede vergi ödüyormuyum daha ne istiyorsun,bunlarin yaptigi is sadece koministliktir,bugünki adiyla Modern Koministliktir.Senin hicbirseyin olmayacak hepsi benim olacak.
    Buranin kanunlari bu dogru ama bende elimden geldigi kadar kendimi garantiye alip kanunlari dolanarak gecerim.

Ahh @karadeniz Arkadasim sende benim kadar herseyi biliyorsunda sen vatandaslarimizi hakli olarak kanunlar,kurallar cercevesi üzerinde yürümesi konusunda bilgilendiriyorsun.
    Ben ise vatandaslarimiza bu yapilan kanunlarin sonucunda hicbir sekilde ortaya cikma imkani olmadigi gibi bilgilendiriyorum.

Kabullenemedigi birkac gercekler:
    Yillarca vergini ver ve bir cirpida yunanistana 150 Milyar hibe ettim de.
    40 yil calis ve vergini ver emekliye ayrildiginda 100 fazla kazandigin diye vergi mükellefi ol.
    25-30 sene calis firma iflas nedeni ile kapansin Hartz 4'ye düs ve ordan firca ye.
    bir aile Ispanyadan gelsin Almanyaya yerlessin,ömrü boyunca hicbir katkisi olmadigi halde Hartz 4 alsin.
    Romani,Bulgari istedigi gibi cirit atsin,onlarin paralarinida biz ödeyelim.
    ve daha fazlasi......

Kanun,kural bumu

@karadeniz arkadasim tekrarlamak istiyorum amacin seninle tartismak degil,sende kendince haklisin.
    ama insanlarimizida bazen bu konularda aydinlatmamiz gerekli,haaa sonucta kisi yolunu kendisi cizer elbette.

6. 2 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    arkadaslar sagolun bir kaci haric!Kraldan cok Kralci olanlara diyorum;nazi döneminde yahudiler arasindan görevli secerlerdi ve kendi soydaslarinin basina Jandarma olarak atarlardi ve bu görevli yaudiler kendi soydaslarini ibar eder eziyet ederlerdi;amac nazilerin gözüne girip yirtmak...

Üzülerek okudum burada bir kac arkadas "Ben olsam hepsini sinirdisi ederim,alavare dalavere yapanlar düsünsün "gibi kraldan cok kralci olmuslar yazik...
    Gelelim ana konumuza:Simdi bir laf vardir Olmus ile Ölmüs degistirmek imkansiz.Acaba diyorum bu haber asilsizca koskoca Startv Europa haber kisminda niye söyletilir?!
    Diyelim haber gercek?!BU DURUMDA,Ne yapmamaiz gerek pretik cözüm sunalim.Örnegin;Suanda yardim aliyor ama evi var diyelim ayni zamanda
    Buna benzer ben inaniyorum 100Binler var(kimse kimseyi kandirmasin).Bu kisiler ne yapsin?Kesin öneriler nedir arkadaslar?1... 2.... GIBI
    saygilar

8. Kumgibi üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    30
    Diyelim'ki haber gercek
    1. Hicbirsey yapmiyoruz normal hayatimiza devam ediyoruz.
    2. Yardim almaya devam ediyoruz,kesinlikle ortaya cikarim diye yardimi durdurmuyoruz.
    3. Tahriklere kapilmiyoruz.
    4. Merkez Bankasindaki olayda oldugu gibi kendinizi ihbar edin haberleri yayilmaya basladiginda
    kesinlikle kendinizi ihbar etmeyin,madem'ki bilgi alis-verisi var Alman kurumlari benim
    neyim var neyim yok ortaya sersinler,onlar ispat etsinler varligimi ve bende cezam neyse onu cekeyim.
    5. Türkiye Cumhuriyetine kesinlikle inanin ve güvenin.
    6. Haberler'de cikan her habere itibar etmeyin,her haber dogru olsaydi,bugün Dünya denen bir gezegen ortadan yillar önce kalkmisti.

10. 5 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşmasına göre, yakında yurtdışında ikametgahı bulunan bir kişinin Türkiye’deki banka bilgileri istenebilecek. Bu şekilde haksız yere sosyal yardım alanlar tespit edilecek. Detaylar haberde…

Yeni Üye katze_11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben H@K@N arkadasin yazdigina katiliyorum.Herkes bir seyler yaziyor, Almanyada Harz 4 Alan bir kisiye de evini satmasini istiyorlarmi ?.Hayir. Sadece iki evi olan kisiden evinin birini satmasini istiyorlar.Eger Türkiyede evi var ve o evden kira geliri varsa ancak kira gelirini hesapliyorlar.ama evini sat diyemiyorlar.Ama Türkiye Almanyaya hic bilgi vermiyor.Ayni Merkez bankasi olayinda oldugu gibi.

13. katze_11 üyemize teşekkür edenler:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Kimse Kendi Dogru bildigini baskasina inandirmak icin ugrasmasin.
    Elestiriler Hükümetin yaptigi iyi de olsa kötü diye elestirilmekte, Kötü de olsa iyi olarak elestirilmekte.
    Sikayetler kendi fikirlerine uymadigindan mesajini silermisiniz diyerek sikayet edilmekte.
    Mesajini sildigimizde, sildigimiz üyenin mesajina göre ya Ya A Partciyiz Ya B Particiyiz ya Fetöcü ya Terörist.

tam 1 ay önce bu konuya yazmis oldugum mesajda konu siyaset e bulasmadan tartisilsin bilmeyenler bilinclensin diye uyari da bulunduk.
    Konu suan icin daha genic bilgi olmadigindan yeni güncel bilgiler gelene kadar kapatilmistir.
    Yeni Konu Yeni Haber geldiginde Acilabilinir.
    Bu Konu yada Baska konu Kimse kendi dogrusunu zorla baskiyla ben bilirim diyerek karsi tarafa baski uygulamasin.
    Bizim Bu forumda siyaset e iznimiz yoktur.
    varsa yeni kanun yeni yasa bu konu parti bulastirilmadan yasanin aciklarini yada yasada olanlari bilgilendirmek icin Konu cercevesinde tartisilinir.

Bundan sonraki konularda buna özen gösterin ki bu tür konularda bilgisi olmayanlarda bilgilene bilsin.

Konu Kapanmistir.

15. 4 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı

Yüzbinlerce gurbetçiye yüksek cezalar gelebilir!

Yüzbinlerce gurbetçiye yüksek cezalar gelebilir!

19.7.2017 09:21

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım ve işsizlik yardımı alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak.

Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Türkiye’de parası bulunan, gayrimenkulü ya da arabası olan gurbetçiler artık sosyal yardımlaşma kapsamında yardım alamayacak. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’na üye olan 57 ülke arasında imzalanan ‘Otomatik Bilgi Transferi’ anlaşması kapsamında sıkı denetim gerçekleştirilecek. Anlaşma kapsamında ülkeler arasında vatandaşın banka bilgileri dâhil olmak üzere mal varlıklarının ne durumda olduğu da öğrenilebilecek. Bu kapsamda yıllarca çalışarak para biriktiren ve Türkiye’de yatırım yapan gurbetçiler daha önce almış olduğu sosyal yardımlaşma paralarından dolayı da işleme maruz kalabilecekler. 2016 yılında AGİT’e üye ülkeler tarafından alınan karar kapsamında anlaşmanın 1 Ocak 2018’den itibaren yürürlüğe gireceği ifade ediliyor. Milyonlarca Türk vatandaşının yaşadığı Almanya’da son 10 yıl içerisinde alınan sosyal yardım paralarının da işleme maruz kalınacağının öğrenilmesiyle binlerce vatandaşın mağdur olacağı tahmin ediliyor.

MALİYE BAKANLIĞI: BİLGİ PAYLAŞIMI MECBURİ DEĞİL

Konu hakkında bilgi veren Maliye Bakanlığı, anlaşmanın vergi kaçakçılığını önlemek kapsamında önemli bir konuma sahip olduğuna dikkat çekilirken bilgi paylaşımının mecburi olmadığı ifade edildi. Böylece Almanya ve Fransa’da yoğun olarak yaşayan gurbetçi vatandaşların sosyal yardımlaşma kapsamında cezaya çarptırılmaması için Türk bakanlık hassas davranacak. Konu hakkında bilgi veren Maliye Bakanlığı yetkilisi;” 1 Ocak 2018’den itibaren AGİT ülkeleri arasında yürürlüğe girecek olan ‘Otomatik Bilgi Transferi’ anlaşması öncelikle vergi kaçakçılığının önemli oranda önüne geçmek amacıyla imzalanıyor. Ancak Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın sosyal yardımlaşma parası aldıkları gerekçesi ile 10 yıl geçmişe dönük olarak yapılabileceği ifade ediliyor. Türkiye’ye ziyarete geldiklerinde içinde barınabilecekleri evlerinin dahi bilgi paylaşım kapsamında değerlendirileceği iddialarına karşılık, yurtdışında gurbetçi olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bakanlığımız ne gerekiyorsa onu yerine getirecektir” şeklinde konuştu.

ANLAŞMANIN HUKUKSAL YÖNLERİ NELER?
    Reklamdan sonra devam ediyor

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üye ülkeleri arasında 2016’da üzerinde uzlaşılan “Otomatik Bilgi Transferi” anlaşmasına göre üye bir ülkenin, kendisinden istenmesi durumunda vatandaşlarının banka bilgilerini diğer üye ülkelere vermesi gerekecek. Bu imkân doğrultusunda, yaşadığı yabancı ülkede sosyal yardım almakta olup da Türkiye’de parası ve faiz geliri olanların haksız yere yardım aldıkları sonucuna varılacak ve haklarında kanuni işlemler yapılabilecek. Her ne kadar, parasal imkânları çok iyi olmasına rağmen bulunduğu yabancı ülkeden sosyal yardım almak amacıyla kötü niyetli davrananları hedef alsa da bu anlaşmanın uygulamaya koyulmasıyla beraber gerçek mağduriyetlerin meydana gelme ihtimali de oldukça fazla olacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda Türkiye’de parası ve faiz geliri olanların, anlaşmanın yürürlüğe gireceği 1 Ocak 2018’den itibaren tespit edilebilmeleri artık mümkün olacağı için çok dikkatli davranmaları gerekiyor. Ceza Hukukçusu Mahmut Yılmaz dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Şunu söylemek icap eder ki uygulama iki yönden sonuç doğuracaktır ki bunlar, cezai ve hukukidir. Şu hâlde vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken hususlar sıralana bilir.”

GURBETÇİ VATANDAŞLARIN YAPMASI GEREKENLER

Mesela, Almanya’dan sosyal yardım alma durumunda bulunan vatandaşlarımızın, Türkiye’deki faiz gelirlerini beyan etmeleri durumunda haklarında cezai herhangi bir soruşturma açılmayacaktır. Böylece cezai sorumluluktan kaçınabileceklerdir. Bu konuda hususiyetle “Avukat”, “Vergi uzmanı” gibi yetkin kişilerden profesyonel destek alınmalıdır.

* Özellikle vatandaşlarımızın uygulama karşısında bilgilendirilmeleri noktasında başkonsolosluklarımıza bu konuda büyük görevler düşmektedir. Buna karşılık da vatandaşlarımızın konsolosluklarla daimî surette irtibat halinde olmalarında fayda bulunmaktadır.

* Uygulama sonrası meydana gelebilecek mağduriyetlerin giderilmesi noktasında da örneğin Almanya’daki gurbetçilerimizin Alman yargı makamlarına avukatlar aracılığıyla başvurmaları, hukuki haklarını sonuna kadar talep etmeleri gerekmektedir. Buna rağmen sonuç alınamaz ve iç hukuk yollarının tamamı da tüketilmiş ise bir başka seçenek vardır ki o da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurmaktır.

* Olası bir mağduriyete karşı müracaat olunabilecek bir başka mercii de Türkiye’nin bizatihi kendi yargı makamlarıdır. Unutulmamalıdır ki vatandaşı ile alakalı bilgi paylaşımında bulunacak olan Türkiye’dir. Haliyle mağdur vatandaşlarımızın Türkiye’ye karşı tazminat isteme hakları hukuk çerçevesinde mümkün olabilecektir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    290
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Gidip is bulup calissinlar
    cogu delavere pesinde
    onu yapan dusunsun

18. 2 kişi kadri47 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı kadri47 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidip is bulup calissinlar
    cogu delavere pesinde
    onu yapan dusunsun
    ne alaka ?

Diyelimki 30 Sene Almanyada calisdiniz, ilerki Zaman icin yaslilikda zor günler icin

10 000 bin avro birikdirdiniz emekli oldugunuzda güvenciniz olsun diye, ve zor sartlarda

bir tane ev yaptiniz türkiyede. Ve hersey ters gitti is yeriniz kapandi , rahtsizliklar cogaldi

50 Yas doldurdunuz ve Yasiniz dan ötürü is bulamadniz, ve emekli olmaniza daha

5 -6 Sene var. Arbeitsamta düsdünüz, oradan Hartz 4 de, 30 Sene calistiginiz

tüm birikintileri siz satarmisiniz ? 30 Senelik ..is hayatinizda elde etdiginizi siz sifirlarmisniz ?

Hicde sanmiyorum. kendimzi kandirmaya gerek yok.

20. 6 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)