Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2499 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir arkadas icin kalabilek yer imkani varmi?

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Bir arkadas icin kalabilek yer imkani varmi?

Selam arkadaslar öncelikle herkese hayirli ramazanlar dilerim.Bir abim zor durumda gecen sene agustos ayinda esiyle tartisti kendisi türkiyeden 2014 de geldi,esiyle tartistikdan 1 gün sonrasina esi biletini almis türkiyeye geri gönderdi arkadasimda 3 ay kaldikdan sonra tekrar geldi barismak amaciyla ama kadin eve almayinca Herne sehrinde sokakda kaldi bende münihde kaldigim icin düsseldorfdan ucaga bindirip yanima getirttim 1 ay kaldi bende ama benimde ailem oldugu icin 1 ay sonra tekrar türkiye ye gitti...Abimin hanimi dengesiz piskolojik sorunlu biri daha önceleride sokaga atti akli basina gelirdi düzelirdi bu sefer malesef böyle oldu

o sira ani bir ölümle babasini kaybetti gelemedi bir süre simdi 180 gün yurt disinda kalma süresi 4 haziranda doluyor ve tekrar gelmek istiyor oturum yansin istemiyor lakin kalcak yer sikintisi var bu konuda ne yapabiliriz, devletin bir yardimi olabilirmi yada tek basina kalan bir arkadas varsa yaninda bir süre misafir edebilirmi kiraya ortak olarak bir süreligine tabiki ? arkadas 38 yasinda alkol sigarasi yok 5 vakit namazini kilan bir arkadas temiz insan,yardimci olmak cok istiyorum arkadasa o yuzden bu konuyu aciyorum

arkadasin oturumu daha devam ediyor bosanma ile ilgili bir durum yok suanda.Sadece hanim istemiyor
    Konu fuk_18 tarafından (27 Mayıs 2017 Saat 13:08 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Hep bu adamlar seni mi buluyor ?

4. 5 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    hep cok yardim sever oldugumdan oluyor abi ya, peki bu durumda birsey yapamazmiyiz?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Yanlis anlama, ama birde söyle düsün. Tanimadigi birisini kim evine alir? Hele bu zamanda, kimin ne oldugu belli omadigi bir dönemde? "5 vakit namaz ve temiz birisi" demek hic birsey ifade etmez, hatta malesef dahada sakincali.
    Esi acaba niye ailesi ile disari atiyor? Nedem Sozialamta gidip anlatmiyor? Calisiyorsa niye ev aramiyor, calismiyorsada ayni.

Yani yardim, insanlik vs. vs. güzel seyler ama...

7. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    isde bende onu diyorum ne gibi yardim alabilir devlet nasil yardimci olur suan türkiyede kendisi gelmek istiyor ama yer sikintisi oldugu icin gelemiyor, yardimci olmak istiyorum ama nasil yapacagimi bilmiyorum

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Yer sikintisi degilde
    Oturum alma sikintisi olacak gibime geliyor
    1 sene evli kaldiysa burda otorum alabileceigini sanmiyorum
    eninde sonunda Tr ye postalanacak
    senin yapabilecegn bisey yok sanirim

10. clon üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    oturum sikintisi olmucaktir sanmiyorum bosanma daha gerceklesmedi suanda burdaki oturumu ölmesin diye geri gelmesini istiyoruz bunun icin ugrasiyoruz bir süreligine kalacak yer bulsak zaten kendi ayaklari üzerinde duracaktir caliskan bir arkadas zaten bos durmaz yani

12. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    camii´lere danismak lazim.. onlarin odalari var, belki bir süre orda kalma ihtimali vardir..

14. talo176 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Simdi bu devirde kimse kimseyi kolay kolay evune sokmaz

Hele hele tanimadigi birini hic sokmaz

Sigara alkol icmemek namaz kilmak

Bunlar herhangi bir garanti degil

Ac televizyonu , bu vaziflari olan bir sürü sapikta var

Yani her basi secceden kalkmayan birisi iyidir anlamina gelmez !!!

Basi secceden kalkmayan ickisi kumari sigarasi olmayanlara

Bu halk güvenerek ac kaldi aileleri dahildi varini yogunu emanet etti

Halen kaptirdiklarini alma pesinde kosuyor bir sürü vatandasimiz

Gelelim konuna , Herne sehrinde bir cok Obdachlosen Heim var

Gider siginir birine isini yoluna koyana kadar durur orda

Ha sunu söyleyem o gibi yerlerde genellikle bizlerin PENNER dedigi insanlar kaliyor

Arkadasin kibirine yedirirmi orda kalmayi bilemem

Ama kalmak isterse herkesi kabul ediyorlar arti 3 ögün yemek veriyorlar

Onun haricinde Herne Wanne-Eickelede olan TEKKEYE gitsin

Ercan baskani bulsun kisa dönemli ona yardim belki edebilirler

16. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    ercan baskanin numarasi varmi sizde direk kontaga girip türkiyeden gelsin arkdas oluru var ise

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    oturum sikintisi olmuycak diyorsun ama elindeki oturumu bitince yabancilar polisine gidicek ve yabancilar polisi ev kagadini yani nerede oturduguna dair nereye kayitli olduguna dair onu istiycek neresini göstericek peki ve cok büyük problemlerle karsi karsiya kalicak arkadasin bu baska bir bilginiz olsun !!!

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ercan baskanin numarasi varmi sizde direk kontaga girip türkiyeden gelsin arkdas oluru var ise
    Ya kardeş ben nasıl adamın numarasını vereyim sana

Sen herşeyi garantiye alayım diyorsun

O zaman gel burda ev tut adama

Kusura bakma numara işi bayat
    Sen istermisin bilmediğin tanımadığın
    İnsanlara numaran verilsin

Yukarıda talo176 yazmış

Camilere siginabilir mesela
    Ne Herne Ditib camisi nede Herne-Wanne Ditib camisinin başkanı dışarı atar ikisine şeker gibi adam
    İkisine bir kac günlüğüne camide misafir eder

Ama yok türkiye'den arayam konuşayım işi garantiye alayam öyle gelsin bunlar bayat iş

Oraları hotel değilki rezervasyon alasın

Atlasın gelsin derdini burda anlatsin.

Ben konuya son noktayı koydum.

Saygılar

20. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    336
    23 mesaja 38 teşekkür aldı
    Okadar olaylar olmus. Oturma izni sorun. Kalma yeri vs. Neden israrla buraya tekrar gelmek istiyor. Devam trde yasardim ben olsam.

22. 2 kişi Eses26 üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Almanyada hic bir bagi kalmamis birinin hala burada kalma israrinin sebebi nedir, Türkiye den ithal damat olarak gelip kisa sürede evliligi bitenlerin oturumunun iptal edildigi yada uzatilmadigi bilgilerinden haberdarsinizdir ozaman ne olacak.

24. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar öncelikle herkese hayirli ramazanlar dilerim.Bir abim zor durumda gecen sene agustos ayinda esiyle tartisti kendisi türkiyeden 2014 de geldi,esiyle tartistikdan 1 gün sonrasina esi biletini almis türkiyeye geri gönderdi arkadasimda 3 ay kaldikdan sonra tekrar geldi barismak amaciyla ama kadin eve almayinca Herne sehrinde sokakda kaldi bende münihde kaldigim icin düsseldorfdan ucaga bindirip yanima getirttim 1 ay kaldi bende ama benimde ailem oldugu icin 1 ay sonra tekrar türkiye ye gitti...Abimin hanimi dengesiz piskolojik sorunlu biri daha önceleride sokaga atti akli basina gelirdi düzelirdi bu sefer malesef böyle oldu

o sira ani bir ölümle babasini kaybetti gelemedi bir süre simdi 180 gün yurt disinda kalma süresi 4 haziranda doluyor ve tekrar gelmek istiyor oturum yansin istemiyor lakin kalcak yer sikintisi var bu konuda ne yapabiliriz, devletin bir yardimi olabilirmi yada tek basina kalan bir arkadas varsa yaninda bir süre misafir edebilirmi kiraya ortak olarak bir süreligine tabiki ? arkadas 38 yasinda alkol sigarasi yok 5 vakit namazini kilan bir arkadas temiz insan,yardimci olmak cok istiyorum arkadasa o yuzden bu konuyu aciyorum

arkadasin oturumu daha devam ediyor bosanma ile ilgili bir durum yok suanda.Sadece hanim istemiyor
    Arkadas bir soru sormus yazmışsınız. Yazmıssınız. Bu mubarek ayda arkadas cevabini alamamis arkadasim 2yil evli kaldiysa hic birsey olmuyor oturumuna. hemen hart 4 ye gitsin esimle ayrı yasiyorum ev istiyorum derse, seninde almancan var hemen berabar gidin. senin evde kalmis kalırken bu ev islerini halletseydiydiniz iyi olurdu. Sen yardım etmeye devam et kardesim ( bu forumda anlayamadım. Seyler oluyor .insanca soru soruluyor bir hakeret edilmedigi kaliyor sadece bir bi konu degil diger konu acan arkadaslarada aynısı yapılıyor .) Arkadasin hemen gelsin belediyeye gidin ev ayarlanır hemen bir ise bakın HERKESE HAYIRLI RAMAZANLAR
    Konu mustafa200222 tarafından (27 Mayıs 2017 Saat 18:57 ) değiştirilmiştir.

26. 2 kişi mustafa200222 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    mustafa200222# tesekkür ederim ben bayernde yasiyorum köyde kaldigim icin arkadas 1 ay kaldi bende, o dönemde aslinda konustuk ama o benim oldugum yerde degilde tanidigi bildigi herne ve civarinda kalmak istedi o yuzden bir yardim kurumuna basvuramadik telefonla aradim ben hatta job centeri ev adresini senin yanina aldirmasi gerek dediler o yuzden olmadi simdi NRW de herne ve cevresinde bir kalacak yer olsa tüm islemleri halledecek zaten

oturumla ilgili sorun yasacagini bende sanmiyorum sadece 180 gün yurt disinda kalma süresi dolmadan gelmesi lazim almanyaya ondan sonra zaten kendi ayaklari üzerinde durabilecek bir arkadas

28. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    yaziyi okumadan yorum yapiyorsun kalacak yer olmadan nasil is bulup caliscakti

Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Calismak isteyene leicht firmalar is verebilir.

Türkiyeye döndü ise cani calismak istemiyor olabilir.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    fuk18 arkadasim bu isler zor isler bir tarafini dikersin obur tarafi sökülür senin arkadasin ne kadar usrasirsa ugrassin sonunda yollarlar geriye cunku bosandigi anda uzun sureli evli kalinmadigi icin geri gonderilir evliliginden bu yana calisiyor olsaydi kesintisiz isler baska donerdi ise girse bile formalite gibi gorunur bunun icin durdurmazlar yada bosanma asamasindaki esi pesinden avukat araciligi ile istemiyorum burda kalmasini dedigi anda surerler cevremde boyle seyler oldu gordum onun icin arkadasinin sansi yuzde bir ne yaparsan yap sansa kalmis kolay gelsin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Hoca damdan düşmüş bana damdan düşen birini getirin o ancak beni anlar demiş. Kardeş biraz uzak ama isterse bergkamen da boş bi ev var. Arkadaşla biraz önce görüştüm olur dedi. Ev onun üzerine ama evde kimse kalmiyo. Evin içinde eşyada yok

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamunaleykum kardes Ben Duisburg da kaliyorum burda Marxloh diye bir yer var Benim Is yerinde Bazi Bulgar arkadaslar vardi onlar ucuz bir otel de kaliyordu diye duydum. Birde yine cami nin odalarida vardi kiralik galiba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)