Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2519 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman boşanma kararı

Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Alman boşanma kararı

Slm Arkadaslar ben almanyada alman kanunu( deutsches Recht) ile mahkemede
    Boşandım şimdi Türkiye'de boşanmam için boşanma kararımı Türkçeye çevirmem gerek tercümanlık bürosundan.

Bildiğiniz yerler varsa yardımınız için sevinirim.

Ben Mülheim dan geliyorum

Ve kaç euro ya patlar

Saygı ve sevgilerimle

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Türkiyede tekrardan bosanmana gerek kalmadi konsoloslukta onaylatman yeterli

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Konsoloslukta onaylatma isi biraz sürecek gibi, cünkü konloslouklar nasil bir islem yapacaklarini bilmiyorlar.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    ben bir tanidik araciligiyla 6 sayfalik alman bosanma kararini en ucuz 120 euroya yaptirabildim,,,6 sayfaya 200 euro ya kadar fiyat cekenler var.birde apostil almadiysan onuda alman gerekiyor.sonra o kararla ex inle beraber konsolosluga gidip.birde konsoloslukta tanitma icin 120 euro veriyorsun.

unutmadan sunuda yazayim,,,ceviriyi yapan tercüman o konuda tecrübeli olmasi lazim,,,bir tane ceviri yetmiyor...
    $öyle olmasi gerekiyor.
    1= almanca originali ve türkce cevirisi bir arada zimbali ve tükce cevirisi tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmasi lazim.(konsolosluk bunlari Türkiyeye yolluyor)
    2= almanca originalinin bir kopyasi ve türkce cevirisinin bir kopyasi ikisi beraber zimbali ve beraber yine tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmali lazim.(bu iki kopya ilgili konsoloslukta kaliyor)

NOT= ilgili konsolosluk original olanlari yani (1.Bölümdekileri)Türkiyeye göndermek zorunda.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    120 euro bedevaymis 3 a4 kagdina 200 350 ye kadar fiyat veren oldu nerde cevirtmissin sen bunu ?

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 euro bedevaymis 3 a4 kagdina 200 350 ye kadar fiyat veren oldu nerde cevirtmissin sen bunu ?
    dedigim gibi bir tanidigin hatiri ile 120 euro ya mal oldu. (Duisburg)

Üye
    Ettiği Teşekkür
    159
    10 mesaja 14 teşekkür aldı

bosanmanin taninmasi

2015 de TRde secim zamani yeni cikacak olan kanunlar yürürlügüe girdimi bilmiyorum ama ben yaptirirken yoktu o kanunlar, yani Bosanma vekalet vs gibi almanyada resmi makamlarca yapilmis olan islemleri artik TR cumhuriyeti taniyacakti, masraf etmeden, kolayca.
    ama suan nasil bilmiyorum, konsolosluklarda insanlari ugrastirmalarinin sebebini bilmiyorum, bilmek de istemiyorum acikcasi, insanlara zulm eden bizden degildir, bunlar kimlerdir ayrica onu da burada zikretmek istemiyorum .

ben frankfurttan bir avukat buldum, cunku trde kiler bende 7 ila 10bin tl arasi ucret isredi yammyamlar.
    frankfurttaki avukat benden exin notere gidip avukatima vekaletini istedi, yaptirim, 30 euro .
    bende vekaletimi o avukata verdim. trde gidip bizim adimiza bosanmayi yaptilar, 2 ila 3 a arasi sürdü bosanma davasi.
    en ucuz bu sekilde yaptirdim, 900 euroya mal oldu sadece avukat daha ucuzunu bulamadim, suan nasil bilmiyorum, eger taniniyorsa almanyadaki bosanma davasi daha kolay oluyodur sanirim, benim yaptigimi söylüyorum.
    eger ex vekalet vermesse bu is 1-2 sene uzayabildigini söyledi bana avukat.
    kolay gelsin
    ALLAH kimsenin huzurunu yuvasini bozmasin, bozacak olanlara seytana ve seytanlasmis insanlara firsat vermesin. isteyenlere avukatin numarasini adresini vereilirim, frankfurtta.
    herseyin hayirlisi...

Alıntı Zonguldak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaslar ben almanyada alman kanunu( deutsches Recht) ile mahkemede
    Boşandım şimdi Türkiye'de boşanmam için boşanma kararımı Türkçeye çevirmem gerek tercümanlık bürosundan.

Bildiğiniz yerler varsa yardımınız için sevinirim.

Ben Mülheim dan geliyorum

Ve kaç euro ya patlar

Saygı ve sevgilerimle

9. bauber41 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bir tanidik araciligiyla 6 sayfalik alman bosanma kararini en ucuz 120 euroya yaptirabildim,,,6 sayfaya 200 euro ya kadar fiyat cekenler var.birde apostil almadiysan onuda alman gerekiyor.sonra o kararla ex inle beraber konsolosluga gidip.birde konsoloslukta tanitma icin 120 euro veriyorsun.

unutmadan sunuda yazayim,,,ceviriyi yapan tercüman o konuda tecrübeli olmasi lazim,,,bir tane ceviri yetmiyor...
    $öyle olmasi gerekiyor.
    1= almanca originali ve türkce cevirisi bir arada zimbali ve tükce cevirisi tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmasi lazim.(konsolosluk bunlari Türkiyeye yolluyor)
    2= almanca originalinin bir kopyasi ve türkce cevirisinin bir kopyasi ikisi beraber zimbali ve beraber yine tercüman tarafindan tasdikli ve ka$eli olmali lazim.(bu iki kopya ilgili konsoloslukta kaliyor)

NOT= ilgili konsolosluk original olanlari yani (1.Bölümdekileri)Türkiyeye göndermek zorunda.
    Arkadasim, konsoloslukta islem yaptirabiliyormusuz yeni kanuna göre yada yazdiklarin türkiyedeki davayi acabilmek icin gereken evraklarmi?

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    @ Sehzade03 arkadasim,,tahminime göre almanyada türk vatandasi olarak bu islemi yaptirmak istiyorsun,(yani alman vatandasligin yok diye düsünüyorum) cünki mesajinda belirtmemissin,,herneyse bende alman vatandasligi oldugu icin,birde mavi kartliyim...o sekilde 2015 te düsseldorf konsoloslugunda dedigim gibi halletmistim,,ama ex ile beraber gidip yapmistik.

senin yerine olsam,,eger sadece Türk vatandasi isen, alman bosanmayi yeminli tercümandan gerekli sayida yaptirip,konsolosluga gidip bir sansimi denerdim..kaybedicek neyin varki bunu yapmakta? eger i$in olursa,Türkiyede avukattir felan ugrasmamis olursun.

NOT= bu dedigim islemin Türkiyede mahkeme acmayla bir alakasi yok,,sen sadece burdaki mahkeme kararini konsolosluk sayesinde,(araciligiyla) Türkiyeye ba$anmayi tanitmis oluyorsun.dogal olarakta,konsoloslukta bu islemi tanitma islemini yaptirabilirsen,,TÜRKIYEDE de bo$anmis sayiliyorsun.

umarim anlatabilmisimdir !!!
    Konu MEGAbond tarafından (30 Mayıs 2017 Saat 15:05 ) değiştirilmiştir.

12. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)