Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2489 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: slovenya-hirvatistan arasi kontrol varmi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

slovenya-hirvatistan arasi kontrol varmi?

slm arkadaslar baslikta da belirttigim gibi slovenya-hirvat arasi pasaport kontrolü varmi? malum ikiside avrupa birligi ,bilgisi olanlar beni bilgilendirirse sevinirim bu ayin sonunda nasipse arabayla gidecem.macardan gitmek istemiyorum bana bu eski yol daha cazip.simdiden tskler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    arkadasim diyelimki var,,pasaportsuzmu yola cikacaksin yoksa? valla hic macera arama,koy cebine pasaportunu, gönül rahatligiyla git.niye riske atiyorsun izinini.

hayirli yolculuklar bu arada.

4. 3 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Kontrol var ama ausweiss yetiyor.

S&S

6. 2 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    ben yillardir ordan giderim belcika ve turk vatandasiyim slovenyada konturol noktasi var sansina kalmis dur derse kimlik yetiyor alman yada bir avrupa ulkesi vatandasiysan hayirli yolculuklar

8. yekta üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    MEGAbond arkadas biliyorum pasaportsuz yola cikilmaz ögrenmek itedigim konu avusturya macar siniri gibi burdanda kontrolsüzmü gecis yapiliyor yoksa gümrük varmi?ögrenmek istedigim konu bu tsk ederim cevap veren tüm arkadaslara...

Yeni Üye akifbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    nrw
    Ettiği Teşekkür
    84
    9 mesaja 16 teşekkür aldı
    süphelendigi arabalari durdurup soruyorlar.Ben her türkiye gidisimdede dönüsümdede sordular.tipimimi begenmiyorlar ne?

11. akifbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    rotation arkadasim,ilk sorunda pasaport kontrolü varmi diye soru sormussun,,,ikinci mesajindada gümrük kontrolu varmi diye sormussun,,ikiside AYRI uygulama,,,sadece pasaportmu soruyorsun,,yoksa sadece gümrük kontrolümü soruyorsun ? veyahutta her ikisinidemi soruyorsun?

pasaport kontrolüne cevap verdim,diger arkadaslar gibi.

1= yollardaki kapilardan, sadece kimliklemi gecmeyi düsünüyorsun ? (belki gecebilirsin) ya pasaportsuz gecirmezlerse ne olacak, mesela sirbistan ? risk almaya degermi ?

2= Gümrük sorduguna göre,,TR ye FIL di$i mi götürüyorsun,inci'mi götürüyorsun,elektronik esyami götürüyorsun, $ampuanmi götürüyorsun ? (tabiki götürebilirsin bizi ilgilendirmez) normalinde TR ye kadar hicbir ülke sormadi bugüne kadar bana,bu sormiyacaklar anlaminada gelmez.kimse bunun garantisinide veremez sana.

3= bu arada ilk defami gidiyorsun izine ? ilgimi cekti.

Alıntı rotation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar baslikta da belirttigim gibi slovenya-hirvat arasi pasaport kontrolü varmi? malum ikiside avrupa birligi ,bilgisi olanlar beni bilgilendirirse sevinirim bu ayin sonunda nasipse arabayla gidecem.macardan gitmek istemiyorum bana bu eski yol daha cazip.simdiden tskler.

Alıntı rotation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MEGAbond arkadas biliyorum pasaportsuz yola cikilmaz ögrenmek itedigim konu avusturya macar siniri gibi burdanda kontrolsüzmü gecis yapiliyor yoksa gümrük varmi?ögrenmek istedigim konu bu tsk ederim cevap veren tüm arkadaslara...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    MEGAbond arkadasim ögrenmek itedigim sinirlarda hem pasaport hem gümrük kontrolü varmi tipki belirttigim gibi avusturya-macarda gümrük ve pasaport kontrolü yok bu hirvatlar en son avrupa birligine katildi olurki sinirlarda kontrol yoksa bu yol bana daha cazip.incik boncuk götürmüyorum sadece bu yolda gidersem ilk kontrol hirvat-sirp siniri olursa ?macar-sirp gibi bu bana daha iyi demek istedigim bu konuyu taaa kacakciliga getirdin ....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı
    Selam rotation,

Pasaport vayahut EU-Kimlik kontrolu Macari vede Hirvati cikarken Türkiyeye girinceye kadar hep kontrol ediliyor, sadece Gümrük yerine Bagaj kontrolu var 3-5 dakika gibi sürüyor her arabaninda bagajina bakilmiyor.
    Sade yol bakimindan Hirvattan gecmeyi düsünüyorsan 100 Euro fazladan maliyeti var.
    Ama Macardan merak ediyorsan 60km fazladan yol oldugu icin Slovenya/Hirvattan tercih edenlerde oluyor tabi Macardan Avusturyanin Meshur Tunellerini görmeden ve Tunel paralarini ödemeden geciyorsun Slovenyada Pahalli Vinyetede mecbur kaliyorsun + Hirvattanda Otoban Parasinida hesap ettinmi Macardan gitmek bayagi karli geliyor artik Macarda bastan sona kadar Otobandir.

15. Sweet_FormuLa üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)