Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2489 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba arizasi vede ADAC daki haklarimiz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Araba arizasi vede ADAC daki haklarimiz

Sila yolunda herhangi bir araba arizasinda neler yaptiniz, tecrübelerinizi paylasirmisiniz. Mesela Sirpta arabaniz arizalaninca ilk kimi aradiniz, problemi nasil cözdünüz. Bir de Sila yolunda ADAC daki tam olarak haklarimiz neler. Mesala otel, yeni bir araba temin etmek ... gibi. Tecrübelerinizi, sila yolundaki ülkelerde basiniza gelenleri paylasirsaniz belki ilerde bizlerede faydali olur.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    711
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    Bu konuyu bende merak ediyorum

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    izine giderken ADAC git ve gidecegin güzergahi söyle,ADAC sana gerekli telefon numaralarini veriyor, ayrica nasil bir üyeligin var bilmiyorum, ADAC kücük bir brosürde veriyor, kaza olunca hangi haklarin var, ADAC sana ne verebilir hepsi orda yaziyor.her üyeligin servisleri ayni degil.
    ben 4 sene önce macaristanda kaza yapmistim,macar bir motorsiklet benim arabaya carpmisti, ADAC bize verdigi,macar numarasini aradik,almanca-ingilizce konusabilirsin(diliyle anlasamazsan alman ADAC numarasinida arayabilirsin) hemen cekici geldi ve en yakin audi servisine arabayi cektiler,kaza cumartesi günü aksam üzeri olmustu,budapeste'deki araba kiralama yerleri kapanmisti,bizi otele götürdüler,sabah taksi ile avusturya viyana'ya götürdüler,ordan kiralik araba verdiler,biz evimize geldik,sonrada arabamizi audi servisi kontrol etti,ve arabamizi almanyaya kadar cekici ile getirdiler. sürekli temas halindeydik,hic para ödemedik, ben cok memmunum ADAC'den..

5. 5 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    10 sene öncede,izin bitti ve arabayla Türkiyeden yola ciktik, istanbulda esim aniden hastalandi,doktora gittik,kesinlikle arabayla yola cikamaz,hayati tehlike var dedi doktor.
    okul tatili bitiyordu,cocuklar okula,ben ise baslamaliydim, esim istanbul'da agbimde kalir diye düsündük ama arabanin kagitlari esimin adinaydi,gümrükten arabayi nasil cikaracagim diye ADAC Türkiyeyi aradim ve olanlari anlattim. benim bilmedigim birsürü hakkim varmis;
    ADAC esimin doktoruyla temasa gecti ve sonra bizi aradilar,hayal bile edemeyecegim secenekler sundular, eger istersek hemen almanyadan ambulans ucak gelecekti, sorumlulugu üstümüze alirsak,hepimizi ucakla almanyaya göndereceklerdi,arabamizida getirteceklerdi, istersek esim istanbulda hastanede yatacak,iyilesince ucakla dönecekti.
    esim ve cocuklarin ucakla, bende tek basima arabayla dönmeye karar verdik,yalniz gitmeyeyim diye yanima birini vermek istediler.
    o zamanda sürekli temas halindelerdi,cok yardimci oldular,hic para ödemedim,ucak biletlerinin parasini ödediler.
    bana iki kez ADAC lazim oldu, cok memmun kaldim

7. 5 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Birde şöyle hakkınız var, mesela arabanız Türkiye'de bozuldu. Büyük hasar ise arabanızı geri evinize kadar çekiyorlar ve sizi uçakla eve gönderiyorlar üçretsiz tabiiki arabada ufak arıza varsa bu kabul görmez.

Yok arabanızı Türkiye'de tamir ettirmek istiyorsanız 1 hafta boyunca bedava araba veriyorlar.
    İzine giderken ADAC Auslandskrankenversicherung yaptırmayı unutmayın 18€ olması gerek senelik, acil durumlarda özel ambulans ile Almanya gönderiyorlar sizi. Hata tüm Yurt dışında Ödemiş olduğunuz Doktor Muayene vs ücretlerini karşılıyorlar
    yanlız bu ilk 45 gün için geçerli

9. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı
    Yani okuduklarimdan anladigim kadariyla ADAC üzerine düsen masraflari üstleniyor, ama sizin üzerinize düsen Tamir masraflarinizi kendimiz ödüyoruz. Bugün Sila Yolu programini izledim Arabasi bozuldu Programi yapanlarin dediginiz gibi adac sorunsuz Tamirhaneye cekti Tamirhanedende 2000 Euro Masraf cikardi tabiki herseyi bedava diye düsünmesin kimse Memnuniyetinizi dile getirirken bunlardanda bahsedelimki kimse yanilgiya düsmesin.

11. Sweet_FormuLa üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye rutas06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    19
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Arkadaslar,
    bende 1996 senesinden belli ADAC üyesiyim ve cok menmunum.ADAC icin 89,50 euro ve krankenschutz vers. icinde 33,80 euro ödüyorum yillik. Ve otamatikman ADAC PLUS üyesi oluyorsunuz.
    Yillardir izine hep araba ile gittim. Cok sükür büyük problemler hic yasamadim. 2013 senesinde izine gittim Ankara`ya. Sonra gezme amacli Gaziantep,Hatay ve SanliUrfa`ya gittik.S.Urfa`da arabamiz Harran ovasi dönüsümüzde ariza yapti. ADAC ( Istanbul ) aradik bize hemen yardimci oldular. Arabamiza Wolkswagen firmasindan birini cagirdik bakildi Firmaya "cekilmesi lazim" denildi.Adac bize cekici yolladi,arabamiz firmaya yani Wolkswagen`e cekildi (bu arada sunuda aciklayayim Urfa`da cok büyük,güzel Wolkswagen firmasi var) . Arabamiza bakildi parca yok denildi. Parcanin gelmesi yapilmasi 3 gün sürer denildi biz tekrar ADAC( IST) aradik durumu izah ettik ve Firma yetkilisi ilede konustu ADAC hersey okey`lendi. Ve biz Wolkswagen`de bekledik bize 3 günlük araba tahsis ettiler.Bir RentaCar firmasindan arabamiz geldi arabayi aldik. Sira Otel idi gittik bir Otel bulduk 3 gün kaldik.
    Arabanin masraflarini biz karsiladik. Kiralik araba firmasi kendi tahsis ediyormus ADAC`dan ve Oteli biz ödedik Almanya`ya gelince paramizi geri aldik.
    Cok cok menmunum herseyiyle HARIKA bir hizmet, herkeze tavsiye ederim.
    Izine gidecek tüm Dost`lara kazasiz,belasiz gidip gelmek nasip etsin`der, iyi yolculuklar dilerim.

13. rutas06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    herkese iyi aksamlar yeni konu acmadan burdan devam edelim.gecen sene arkadas bulgara girerken arabasi arizalandi ve parca bekleme sebebi ile 5 gün orda kaldi.bunlar adac i aramislar cekici gelip arabayi tamirciye cekmisler.buraya kadar hersey normal,sonra bunlari tamirci birarabayla otele göndermis taksi degil yani.gittikleri otelde cok kotuymus.1 gece orda kalmislar.adamlar araba yarin hazir olur demisler.yarin oldugunda tamirci parca gelmesi lazim 2-3 gun surer demis.arkadas tabi sinirlenmis tekrar o otele gitmek istememis adac i aramis konusmuslar vs.bu serefsizler masus taksi ile göndermemisler bunlari ve kötü bir otele tabi.normalde kisi basi 80 euro otelde kalip günlük 60 euro dedi sanirim taksi ucreti kabul ediyorlarmis yani bunlari o tamirci cebe atti buyuk htimal.sonra bunlar taksiye binip sofyanin en iyi otelinde premium odada kalmislar 4 kisi 280 euroya.yani taksi ve otel secme hakkimiy var

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Sila yoluna mutlaka adac pulus ve Schütz berief ve Auslandskrankenschutz lazim
    Yoksa tam hizmet göremesiniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)