Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2488 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Roller mutfak sorunlarim var

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    3 mesaja 6 teşekkür aldı

Roller mutfak sorunlarim var

Merhaba arkadaslar
    ben 11/02/2017 mutfak siparis ettim roller den.2 hafta sonra ölcüleri almaya biri geldi herseyi digital olarak yapti.mart ayinda kagitlara imza atmak gerekiyor yani onay gerekiyor diye cagirdilar ve imzaladik.lieferung termin 22/05/2017 dediler,sonra LKW otabanda kalmis sizin lieferung ve montaj termininiz 29/05/2017 yapacagiz dediler.Neyse o günde geldi ama mutfakta ilk asamada üc dolap hatali arbeits platte hatali cikti yani arbeitsplatteden dolayi pencere acilmiyor.90 cm lik dolap iki kapakda saga aciliyor.baharat dolabinin kolu tahtaya vuruyor sola aciliyor.ikince kez montaj icin roller firmasinin kisileri geldi onlarda yarisini dolaplari takip gittiler ve her iki firmada benden imza istedi ama ben atmadim cünki bitmedi ve hala bitmis degil.simdi telefonla ulastigim roller firmasi lieferungun bu ayin sonu yani 30/06/2017 olabilecegini söyledi.sonrada montaj firmasi ile tekrar montaj termini yapacaklarini yani en az 6 hafta sürecegini söylediler.yani hemen hemen 6 ay sürüyor o da kesin degil bitmesi.

simdi arkadaslar

bu durumda ne hakkim var?

suan küche daginik sekilde kullaniyorum ama cogu aletten dolaptan memnun degilim

aslinda küche yi geri vermeye raziyim bunu yapabilirmiyim?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı hanedan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar
    ben 11/02/2017 mutfak siparis ettim roller den.2 hafta sonra ölcüleri almaya biri geldi herseyi digital olarak yapti.mart ayinda kagitlara imza atmak gerekiyor yani onay gerekiyor diye cagirdilar ve imzaladik.lieferung termin 22/05/2017 dediler,sonra LKW otabanda kalmis sizin lieferung ve montaj termininiz 29/05/2017 yapacagiz dediler.Neyse o günde geldi ama mutfakta ilk asamada üc dolap hatali arbeits platte hatali cikti yani arbeitsplatteden dolayi pencere acilmiyor.90 cm lik dolap iki kapakda saga aciliyor.baharat dolabinin kolu tahtaya vuruyor sola aciliyor.ikince kez montaj icin roller firmasinin kisileri geldi onlarda yarisini dolaplari takip gittiler ve her iki firmada benden imza istedi ama ben atmadim cünki bitmedi ve hala bitmis degil.simdi telefonla ulastigim roller firmasi lieferungun bu ayin sonu yani 30/06/2017 olabilecegini söyledi.sonrada montaj firmasi ile tekrar montaj termini yapacaklarini yani en az 6 hafta sürecegini söylediler.yani hemen hemen 6 ay sürüyor o da kesin degil bitmesi.

simdi arkadaslar

bu durumda ne hakkim var?

suan küche daginik sekilde kullaniyorum ama cogu aletten dolaptan memnun degilim

aslinda küche yi geri vermeye raziyim bunu yapabilirmiyim?
    Roller dan 2 yıl oluyor bende ev esyalari aldım faizsiz kredi dediler. her ay 69 euro para cektiler. Roller sorunlu firma yani uckagitci firma

4. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    yani avukata versek birsey elde edemeyizmi?

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    dedigin gibi onlardan birisi ölcü almaya geldiyse bu senin icin bir +
    mutfagi kullanman senin icin bir -
    rechtschutzversicherung varsa avukara git derim,mutfagi kullandigin icin geri verme imkani biraz zor.
    ama en azindan entschädigung alirsin bunca zaman mutfak bitmedigi icin.
    rechtschutzversicherung yoksa tavsiyem yine avukata git durumu anlat,o sana bir yol gösterir icabindada
    kaca maal olacaginida sana söyler ama bu sakin hicbir sey yapmamazlik yapma.
    entschädigung alma olasiligi yüksek,anlattigin gibi ise.

7. H@K@N üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    reklam olmasin ama benim tavsiyem bu firma bende hardeckle mahkemelik olmustum onun icin böyle mutfak alacaklara tavsiyem benim ben burdan aldim adamlar sorunsuz calisiyor sanada gecmis olsun sayin kardesim insallah isin olur
    http://www.kuechen-brauckhoff.de

9. baltali üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    tam olarak entschädigung ne anlama geliyor ve bana ne getirisi var bana bu konuyu biraz acarmisi?ayrica avukat sigortam var.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    baltali kardes sagol da ben mutfagi coktan aldim simdi sanirim ilk önce avukat sonra mahkeme yolu gözüküyor

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    simdi ben koltuk almistim deri hardeckten hatali cikti bastam 4sene ugrastim hardecle mahkemede mahkeme beni hakli buldu ama 4sene kullanma parasini kanunen haklari varmis kestiler benim sucummu dedim bu kadar sürmesi hakim dedi kanun böyle koltugu aldilar geri banada kullanma parasini cektinden sonra para verdiler sende mahkemeye gidersen mali geri alacaklar mecbur ama kullandin deyip para kesebilirler sen iyi bir avukat bul danis bence ALLAH yardimcin olsun

13. baltali üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    @baltalı,
    ben mutfak dolabını küchen brauckhoff'dan aldım ve sorun yaşadım.
    avukatı devreye sokana kadar biraz uğraştım onlarla sonunda bir miktar para almıştım.

@hanedanlı,
    senin durumunda tüm konuşmaları falan hep yazılı yap sana randevu verdiklerini hepsini yazılı al ve sözlü konuşmalara pek güvenme. Senin durumunda onlara 3 defa hataları düzeltmelerine imkan tanıman lazım bu 3'nde hatalar tam giderilmez ise
    ozaman mutfak dolabını geri verebilirsin. Yada işine gelirse Entschädigung alirsın yani zararını karşılarlar.

Avukatsız durumu çözersin ama bilgili olman lazım biraz, yada avukat ver ozaman karşı taraf biraz tedirgin oluyor.

Aslında bu tür problemler satıcı şirketlerden kaynaklanmıyor tüm sorun üretici veya toptan satıcılarda problem, haliyle onlarda
    ucuz üretim ve ucuz işçi ile daha fazla para kazanma derdindeler...

Hangi şirketden alırsanız alın mobilya ucuz ve kalitesiz işçi olduğu süreçe böyle problemlerle çok karşılaşacağız malesef

15. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Arkadasim bende senin gibi roller den mutfak aldim dediler 6ile 8 hafta sürer isterseniz bu süre zarfinda gecici mutfak verebiliriz dediler bizde tamam dedik geldiler ölcüleri aldilar verdikleri zaman doldu termin yapiyorlar bir iki gün sonra arayip iptal ediyorlar böyle 4 termin iptal ettiler en sonunda ben gittim aldigim yere durumu güzelce anlattim 5 kisilik aile oldugmuzu mutfagi kullanamadigmizi birdaha buraya gelip konusmak istemiyorum dedim not aldi tamam aksilikler oldu ben halledecem dedi birdaha termin yaptilar ve ogün geldi mutfak ama yanlis ölcü alinmis lavabo su giderinin oraya bulasik makinesi dek geliyo usta dedi bu buraya olmaz nagpacagiz dolaplarin yerini degistirelim ama kapaklarin arasi biraz mesafe kalir yada bunu iptal ederiz yenisi gelir siparis vereli 3 aya yaklasti birdaha siparis verecegiz gene bi okadar bekliyecegiz hanim sinirleri bozuldu aglar adama dedim bugun bu mutfak buraya takilacak adam dedigi gibi yapti biraz mesafe kaldi degisiklikleri not ettirdim bende imza atmadim ertesi gün roller ya vardim durumu anlattim oranin sefi geldi özür diledi söyle oldu böyle oldu 400euro para geriye aldim tam cikarken bir arkadas bakdim mutfak icin konusuyorlar bende vardim yanlarina oturdum hersey bitmis imza atacaklar kadinin duyacagi sekilde yasadiklarimi anllatim arkadas dedi almakdan vaz geciyorum ben böyle stresi kaldiramam dedi baska yerden aldilar

17. Ürgüplü50 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    Hepinize Tskler yardimlariniz Icin.ben ilk önce tamamen bitince mutfak bir konusayim Rabat falan Indian Sonra ne yapacagima Karar veririm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)