Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2485 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erwerbsunfähigkeitsrente

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    33 mesaja 82 teşekkür aldı

Unhappy Erwerbsunfähigkeitsrente

hayirli aksamlar ve hayirli cumalar,

bana yardim lazim 4 kere belfitigi oldum sag ayam fuss senker parese oldu yani kuvet ekseklik var.
    buda yetmezki Hws tespit ettliler.
    doktor ameliyat dedi ben 2 meinung alacam bi baska doktorda.
    krankenkasse de bildirdim onlarda bi aska doktorla görüs dedi.
    vallahi neyapacami bilmiyorum artik.
    rente basmi vursam.

yardimlar icin tskler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    67 mesaja 155 teşekkür aldı
    Alıntı zennon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirli aksamlar ve hayirli cumalar,

bana yardim lazim 4 kere belfitigi oldum sag ayam fuss senker parese oldu yani kuvet ekseklik var.
    buda yetmezki Hws tespit ettliler.
    doktor ameliyat dedi ben 2 meinung alacam bi baska doktorda.
    krankenkasse de bildirdim onlarda bi aska doktorla görüs dedi.
    vallahi neyapacami bilmiyorum artik.
    rente basmi vursam.

yardimlar icin tskler
    Merhaba, birincisi bu hastalığın ne olduğunu tam bilmiyorum fakat çalışmana engel oluyorsa,ve yaşının durumunuda göz önüne alarak haliyle Krank yapacaksın 78 hafta hakkın var,tabi krankenkasse seni MDK ya kontrole gönderecek oradanda çalışamaz raporu verilirse artık kimse bir şey yapamaz .78 hafta sonunda Kasse seni vaktin dolduğu için 2 ay önceden haber vererek çıkaracak yani ödeme yapmayacak sende hemen wegen Aussteuerung Von Krankenkasse arbeitsamta gideceksin oradanda sana bazı kağıtlar doldurtacaklar ve sen çalışmak istediğini söyleyeceksin ,fakat sıhhi durum nedeni ile çalışamadığını anlatacaksın ,tabi bunlardan önce gereken tedavileri yaptırman lazım bu senin sıhhatin için..Arbeitsamt sana Erwerbsunfähigkeitsrente teklif edecek,eğer normal emekliliğine daha çok varsa kabuledersin eğer azbir zaman varsa oradanda 2 sene işsizlik parası gibi bir para alacaksın ,ondan sonra istersen renteye çıkabilirsin.Bu arada Versorgungsamt 'a Behinderung içinde müracat edip 50 % alabilirsen kesintisiz emekli olabilirsin..Geçmiş Olsun ..Bu anlattıklarımın hepsini ben kendim yaşadım ,oradan biliyorum..

4. 3 kişi Mustafa 1954 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    33 mesaja 82 teşekkür aldı
    Versorgungsamt 'a Behinderung suan 40 %

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    Alıntı zennon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Versorgungsamt 'a Behinderung suan 40 %
    Bilmiyorum Daha geçen Hafta Raporları falan kendim gittim verdim 50% dediler memurlar fakat 40 ise daha iyi ,bunun yasalaşmış kanıtını buraya yazarsanız sevinirim hiç olmazsa bizde faysalanırız.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Arkadaslar GdB Behinderungsgrad EU Rente olmak icin tek basina yeterli bir sebep degildir bu sizi aldatmasin 100 % olupta calisan insanlar var. Almanyada bu sekil emekli olmak zaten zordu son yillarda dahada zor hatta imkansizlastirdilar, ciddi anlamda calisma hayatina devam etmelerine engeli olmayanlar bos hayaller pesinde dolasmasinlar.
    Benim bildigim önce basvuru yapanin mesleginin olup olmadigina bu meslek dalinda calismasina herhangi bir engel teskil eden sorun olup olmadigina, eger meslek yoksa tüm is dallarinda calismasina engel olup olmadigina bakilarak karar veriliyor tabiki yas faktörü yasanan rahatsizligin günlük yasantiya nasil etkisi olduguda göz önünde bulunduruluyordur ayrica hatiri sayilir cogunlukta Türklerin bu isin pesinde kostuklarinida biliyorlar benden söylemesi bu yüzden ne yazikki kurunun yaninda yasta yaniyor.

8. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Hayırlı ramazanlar degerli kardeşlerim benim de bir sorunum var hatta yeni konu açacaktım konu aynı oldugu için buraya yazıyorum. Yaşım 52 yirmi yıldır bir firmada çalışıyorum 6 aydır kronik prostat hastalığı çıktı gece her saat gündüz daha fazla küçük abdest almaya çıkmak zorunda kalıyorum .Bu arada ağrılarım da var tedavi edemedilerek. Her türlü tedavi yaptılar sonuç yok en son münster uniklinekte tedavi oldum.onlarda bulamadılar kronik prostat dediler. Depresyon hapı verdiler psikolojik olabilir belimde kreçleme var ondan olabilir .deyip 2 ay sonra yine gel dediler krankassede çağırıyor gidiyorum bir şey yapmıyor lar devam et tedavi ne diyorlar
    Bu durumda ne türlü hakkım var emekli olabilirmiyim .Kranklı iken türkiyeye doktordan rapor alıp orda tedavi olabilirmiyim uzun oldu ama kusura bakmayın teşekkür ederim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar GdB Behinderungsgrad EU Rente olmak icin tek basina yeterli bir sebep degildir bu sizi aldatmasin 100 % olupta calisan insanlar var. Almanyada bu sekil emekli olmak zaten zordu son yillarda dahada zor hatta imkansizlastirdilar, ciddi anlamda calisma hayatina devam etmelerine engeli olmayanlar bos hayaller pesinde dolasmasinlar.
    Benim bildigim önce basvuru yapanin mesleginin olup olmadigina bu meslek dalinda calismasina herhangi bir engel teskil eden sorun olup olmadigina, eger meslek yoksa tüm is dallarinda calismasina engel olup olmadigina bakilarak karar veriliyor tabiki yas faktörü yasanan rahatsizligin günlük yasantiya nasil etkisi olduguda göz önünde bulunduruluyordur ayrica hatiri sayilir cogunlukta Türklerin bu isin pesinde kostuklarinida biliyorlar benden söylemesi bu yüzden ne yazikki kurunun yaninda yasta yaniyor.
    arkadaşım benmi anlatamıyorum yoksa başkamı anlaşılıyor, ben şu an gecikmiş teşhis nedeni ile , iş yerinde yırtılan meniskus ameliyatı oldum, iki senedir Krankengeld alıyorum,78 hafta krankenkasse , devamı Krankengeld vom Arbeitsamt, ve akabinde erken emeklilik ,sebebi bundan sonra çalışamayacağım için ..Tabiki hiçkimse rahatsızlık geçirip evde oturmak istemez.Beni deneme için işe gönderdiler ,MDK ve Krankenkasse ,yüklü bir miktar tazminat ödemek zorunda kaldılar. Elimde üç klasör evrakla çağırırlarsa gidiyorum.. Hakkımız olanı alacağız tabiki.O senin anlattıkların doğruda işveren başka yerde çalışamaz diyorsa iş biter..Sen kimya öğretmenisin , Alman edebiyatı bölümüne verecek halleri yok herhalde..
    Konu Mustafa 1954 tarafından (11 Haziran 2017 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı ramazanlar degerli kardeşlerim benim de bir sorunum var hatta yeni konu açacaktım konu aynı oldugu için buraya yazıyorum. Yaşım 52 yirmi yıldır bir firmada çalışıyorum 6 aydır kronik prostat hastalığı çıktı gece her saat gündüz daha fazla küçük abdest almaya çıkmak zorunda kalıyorum .Bu arada ağrılarım da var tedavi edemedilerek. Her türlü tedavi yaptılar sonuç yok en son münster uniklinekte tedavi oldum.onlarda bulamadılar kronik prostat dediler. Depresyon hapı verdiler psikolojik olabilir belimde kreçleme var ondan olabilir .deyip 2 ay sonra yine gel dediler krankassede çağırıyor gidiyorum bir şey yapmıyor lar devam et tedavi ne diyorlar
    Bu durumda ne türlü hakkım var emekli olabilirmiyim .Kranklı iken türkiyeye doktordan rapor alıp orda tedavi olabilirmiyim uzun oldu ama kusura bakmayın teşekkür ederim
    Merhabe Geçmiş Olsun ,burada herkes bir şey söylüyor ama , Nasreddin Hocanın dediği gibi geçmiş olsuna bacağı kırık olanlar gelsin demiş..Çünki onun Bacağı Kırıkmış..Neyse hastalık devam ettiği müddetçe Krank yazmaya bak .. Onlar senden kurtulmak için muhakkak teklif getiriyorlar.. İş yerindende anlaşmalı çıkış alırsan ,wegen erwerbsminderung, ya kısa çalışma yapar ,yada Aufhebungsvertag ,(anlaşmalı çıkış) yapabilirsen süper olur ,normal emeklilik yaşına kadar hastalık emekliliği, yaşın geldiğindede normal emekliliğe geçersin .. Bol şanslar ve sıhhatler..

12. Mustafa 1954 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı Mustafa 1954 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum Daha geçen Hafta Raporları falan kendim gittim verdim 50% dediler memurlar fakat 40 ise daha iyi ,bunun yasalaşmış kanıtını buraya yazarsanız sevinirim hiç olmazsa bizde faysalanırız.
    Kardesim 50% neden 40% tan iyi olmasin bunun bir aciklamasi olamaz,yoksa benmi yazilani yanlis anliyorum.50% olursa cok iyi olur nedeni senelik bes gün izin hakkin fazla oluyor,finanzamtta vergidenden fazla düsülüyor,yani sana söyledikleri cok sacma,sen 50% almaya calis emeklilige cikmadan önce.

Emeklilik'te 30% ile emekli olanlar var,100%'le calisanlarda var,benim sana tavsiyem 50% hatta daha fazlasini almaya bak.
    Konu tr-22 tarafından (11 Haziran 2017 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.

14. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim 50% neden 40% tan iyi olsun bunun bir aciklamasi olamaz,yoksa benmi yazilani yanlis anliyorum.50% olursa cok iyi olur nedeni senelik bes gün izin hakkin fazla oluyor,finanzamtta vergidenden fazla düsülüyor,yani sana söyledikleri cok sacma,sen 50% almaya calis emeklilige cikmadan önce.

Emeklilik'te 30% ile emekli olanlar var,100%'le calisanlarda var,benim sana tavsiyem 50% hatta daha fazlasini almaya bak.
    Bende 50% daha iyi demedimki ,yukarıya çık bir daha oku ..hergün bu yüzdelerle uğraşıyordum ve Bitti ..Aynı şeyleri söyleyip duruyoruz..

16. Mustafa 1954 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Bende 50% daha iyi demedimki ,yukarıya çık bir daha oku ..hergün bu yüzdelerle uğraşıyordum ve Bitti ..Aynı şeyleri söyleyip duruyoruz..
    Pardon düzeltiyorum ben %50 daha iyi demek istemistim,simdiki cevabini okuyunca hatali yazdigimi anladim.

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Merhabe Geçmiş Olsun ,burada herkes bir şey söylüyor ama , Nasreddin Hocanın dediği gibi geçmiş olsuna bacağı kırık olanlar gelsin demiş..Çünki onun Bacağı Kırıkmış..Neyse hastalık devam ettiği müddetçe Krank yazmaya bak .. Onlar senden kurtulmak için muhakkak teklif getiriyorlar.. İş yerindende anlaşmalı çıkış alırsan ,wegen erwerbsminderung, ya kısa çalışma yapar ,yada Aufhebungsvertag ,(anlaşmalı çıkış) yapabilirsen süper olur ,normal emeklilik yaşına kadar hastalık emekliliği, yaşın geldiğindede normal emekliliğe geçersin .. Bol şanslar ve sıhhatler..
    Cevabın için çok teşekkür ederim sağolasın kardeşim inşallah dediğin gibi olur iş yeri tazminatı vermemek için buna benzer durumlarda çıkış vermiyor iyileşince gel işine başla diyorlar bu zamana kadar da hiç bir şey demediler bu 20% pronztim ayrıca ortapedi doktoru devamlı ayakta iş yapamaz biraz oturup biraz ayakta çalışması gerek diye belimdeki kireçlenmeden atest yani rapor verdi onu daha iş verene vermedim çağırırlarsa vereceğim hayırlısı olsun bakalım

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için çok teşekkür ederim sağolasın kardeşim inşallah dediğin gibi olur iş yeri tazminatı vermemek için buna benzer durumlarda çıkış vermiyor iyileşince gel işine başla diyorlar bu zamana kadar da hiç bir şey demediler bu 20% pronztim ayrıca ortapedi doktoru devamlı ayakta iş yapamaz biraz oturup biraz ayakta çalışması gerek diye belimdeki kireçlenmeden atest yani rapor verdi onu daha iş verene vermedim çağırırlarsa vereceğim hayırlısı olsun bakalım
    Ortopedi Dotorunun verdiği A Test tek başına yeterli olmayacaktır.Burada uzun Müddet Krank yaparsan AOK veya hangi kasse ise seni MDK ( Medizinischer Dienst der Krankenversicherung) ya gönderecektir.Orasıda doktorunun verdiği belgelere dayanarak senin şimdiye kadar yaptığın işi yapamayacaktır derse Olay kapanmıştır. O Doktorun verdiği oturarak,birazda ayakta çalışsın raporunu muhakkak iş yerine ver,onlar düşünsün.. Eğer Sen bir sene falan evde kalırsan ve Bizde sana Doktorunun verdiği rapodaki gibi bir iş yok derlerse, Aufhebungsvertrag teklifini sana Firma yapacaktır..Çünki senin yerine birisini bulmakarı gerekir. Krank ikende seni çıkarıp ,tazminatlı çıkışın iki veya üç misli fazla tazminat veremeyeceklerine göre ,yasalar çerçevesinde Bir yıl içinde aynı hastalıktan 6 hafta ve fazlası Kranka çıkanları tazminatını ödeyip işten çıkarma yetkileri var .. Bu tazminatta seneliği, Bir aylık Brutto kazancının 25% inden az olmamak ve 50% yi de geçmemek kaydıyla deyip uzuyor yasalar..Yinede herşey anlaşarak Yapılması gerekir..Krankta kaldığın yılların firma tarafından ödenmesi gereken yasal hesabı :25 Gün Yıllık Urlaub +Kesintisiz Weihnachtsgeld.Kranka çıktıktan sonra eskiden kalmış urlaub lar gelecek Genenin, birinci Quartalında Yani 31 Martta Ölür. Onları alma şansın yok..

Ben bu konu ile 2 senedir iç içe olduğum için maalesef yasal işlemlerin hepsini öğrenmiş oldum Tekrar geçmiş Olsun ..
    Doktordan rapor alıp Türkiyede tedavi olma şansın yok ,ancak Hastalık kasası seni daha çabuk iyileşebilmen ve tabiki senden kurtulmak için bir Kur yeri gösterebilir oraya gidebilirsin ancak ,ve krankengeeld aldığın müddetçe izin yapma şansın yok ( bu senin durumun için geçerli),ama 78 hafta sonu Kasseden çıkarılıp Arbeitsamta geçtikten sonra senede 6 hafta izin hakkın var. Kasse çok acil vakalarda ,mesela benim başıma geldi Türkiyedeki en yakın anne veya baba nın vefatında ancak doktorunda izni ile özel izin veriyorlar ,yanınada bir refakatçı alacaksın ,çalışamıyorsun ya .. vede kaçgün izin aldıysan o günleri ödemiyorlar..
    Konu Mustafa 1954 tarafından (12 Haziran 2017 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    132
    arkadaşım benmi anlatamıyorum yoksa başkamı anlaşılıyor, ben şu an gecikmiş teşhis nedeni ile , iş yerinde yırtılan meniskus ameliyatı oldum, iki senedir Krankengeld alıyorum,78 hafta krankenkasse , devamı Krankengeld vom Arbeitsamt, ve akabinde erken emeklilik ,sebebi bundan sonra çalışamayacağım için ..Tabiki hiçkimse rahatsızlık geçirip evde oturmak istemez.Beni deneme için işe gönderdiler ,MDK ve Krankenkasse ,yüklü bir miktar tazminat ödemek zorunda kaldılar. Elimde üç klasör evrakla çağırırlarsa gidiyorum.. Hakkımız olanı alacağız tabiki.O senin anlattıkların doğruda işveren başka yerde çalışamaz diyorsa iş biter..Sen kimya öğretmenisin , Alman edebiyatı bölümüne verecek halleri yok herhalde..
    Arkadasim lütfen yorumlari okuyup iyice anladiktan sonra cevaplayalim, ben sadece senin durumuna özel degil genel bilgi olsun diye yazmistim belliki bazi sözleri üzerine alinip tepki göstermissin eger meslekli mesleksiz kisilere uygulanan yöntem hakkinda yazdiklarimi gözardi etmemis olsaydin sanirim kimya ögretmeniyle alman edebiyat ögretmeni benzetmesinede ihtiyac duymamis olacaktin.
    Calisma hayatini mümkün kilmayacak derecede rahatsizligi olanlar elbette bu haklarindan yararlanmak icin gerekeni yapma hakkina sahiptirler yapmalidirlarda, bir cok uyanik bu konuyu suistimal etmeye calistigindan hakki olanlarada büyük zorluklar cikartiliyor bak sende 2 yildir ugrastigini yazmissin yani kolay degil hatta burada baska bir konuda bahsi gecmisti para karsiligi malulen emekli yapan sebeke yakalandi diye iclerinde malesef bizden demeye dilimin varmadigi kisilerin sayisida az degil.

21. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    cok tesekkür ederim kardesim hayirli ramazanlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim lütfen yorumlari okuyup iyice anladiktan sonra cevaplayalim, ben sadece senin durumuna özel degil genel bilgi olsun diye yazmistim belliki bazi sözleri üzerine alinip tepki göstermissin eger meslekli mesleksiz kisilere uygulanan yöntem hakkinda yazdiklarimi gözardi etmemis olsaydin sanirim kimya ögretmeniyle alman edebiyat ögretmeni benzetmesinede ihtiyac duymamis olacaktin.
    Calisma hayatini mümkün kilmayacak derecede rahatsizligi olanlar elbette bu haklarindan yararlanmak icin gerekeni yapma hakkina sahiptirler yapmalidirlarda, bir cok uyanik bu konuyu suistimal etmeye calistigindan hakki olanlarada büyük zorluklar cikartiliyor bak sende 2 yildir ugrastigini yazmissin yani kolay degil hatta burada baska bir konuda bahsi gecmisti para karsiligi malulen emekli yapan sebeke yakalandi diye iclerinde malesef bizden demeye dilimin varmadigi kisilerin sayisida az degil.
    Okudum ve cevap yazdım ,burda kuruyu veya yaşı yorumlamıyoruz ve bizler bu ülkelerde emğimizi verip çalışan insanlarız.Benim takıldığım bu arkadaşımızın konusu , sayılır kişiler sizde kalsın , konumuz bu değil ben onun için itirazım var dedim..Sizin satırlarınız için ( ayrica hatiri sayilir cogunlukta Türklerin bu isin pesinde kostuklarinida biliyorlar benden söylemesi bu yüzden ne yazikki kurunun yaninda yasta yaniyor) ben buraya takıldım.Başınıza geldiğinde bu yazıları hatırlarsınız inşallah..
    Konu Mustafa 1954 tarafından (13 Haziran 2017 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    132
    Sayin arkadasim konuyu toparlamak acisindan cevaplama ihtiyaci hissettim, bu isi suistimal edip haksiz yere erken emeklilik pesinde kosanlarin gercekten rahatsiz olupta haksizlik pesinde kosanlarla ayni kefeye koyulup magdur edildiklerine dikkat cekmek istedim bunu söylerkende burada ne seni nede bir baskasini kasit etmedim sanirim bir yanlis anlama var onu düzeltelim, dilerim hic kimse sagligini kaybetmez ve böyle sorunlarla bogusmak zorunda kalmaz, kalanlarinda Allah yardimcisi olsun kolay degil.

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Mustafa 1954 kardeşim yani bu sene 6 aydan fazla krankta kalınca izin Noel parası iş yeri ödemek zorunda değilmi seneilk 30 gün iznimide 25 günemi düşürürler öyle mi anladım. Teşekkür ederim sağolasın şimdiden

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Bugün sigortanın müdürü ile görüştüm durumu mu anlatım türkiye ye gidebilirmiyim izin veriyorlarmı diye.Müdür de doktorun rapor yazarsa hava değişimi falan iyi gelebilir derse.sigortanın doktoruna onaylatım gidebilirsin öyle izin veriyorlar dedi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)