Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2482 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arsa işgali/Land Besetzung

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı

Arsa işgali/Land Besetzung

Selam Arkadaslar,

Arkadaslar benim evin arka tarafina bir ev yapiliyor ancak detayli anlatabilmek icin bir kagida cizdim bakarsaniz sevinirim.

Benim evin arka tarafa yeni bir ev yapiyorlar O evin yolu benim evin hemen yaninda geciyor ve sadece o ev icin verilmis bir yol yani cikmaz sokak bir yol

bu insahat firmasi o arkadaki evi yapmak icin kurdugu insahat vincinin bir kismi benim arsanin icinde birde kamyonlar gidip gele benim garage duvarina vurdu cok ufakta olsa köseyi kirdi ,tekrar yaptilar.

ben bunlara mektup yazmak istiyorum bu ayin sonuna kadar (30.6.2017 ) benim arsayi terk etmelerini ve benim arsaya hic bir sekilde birsey koymamalarini ve ayricada arka evin insahati süresince gidip gelen is arabalari benim ev garage ve arsama verilen hasarlari gidermeleri ve yipranma eskitme deger düsürme tazminati uygulanacagini belirtmek istiyorum.

bu mektubu yazip elimde belge olmasini istiyorum cünkü benim bunlarla sorun yasiyacagimi hissediyorum elimde bir belge olsun yarin dava edersem önceden uyardigimi belirtmek icin.
    bana bu konuda fikir yada yardimci olabilecek arkadaslarim varmi,cok sevinirim bu konuda yardimci olursaniz

internette baktim ama böyle bir muster vorlagen bulamadim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    sana sormadan,,senin arsana (ta$icak) bir kran i nasil kurabilirler,,senden müsade aldilarmi arkadasim ?

4. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Yer isvicre Galiba!
    Orayi Bilmiyorum ama,Almanyada izinsiz
    insaat firmasi böyle bir ise kalkismaz diye düsünüyorum?

6. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    yer isvicre evet,simdi bu firma benim evi yapti su an benim ev bitti ancak hemen ardindan benim evin arkasindaki arsayida satti ve orayada bir ev yapiyor ama arkadaki arsa cok kötü bir yerde dar alan yol yok ,yol benim evin yaninda cok dar bir yol var gemeinde oraya o eve gidilmesi icin bir yol yapti.

hocam bu sadece almanyada degil tüm dünyada yasak baskasinin malini izinsiz kullanmak.

Benim istegim sudur ,simdi ben bu adama bir süre vermek istiyorum ve o süre doldugunda hic bir sekilde benim arsada bir insahat malzemesi arac gerec konulmamasi aksi taktirde yasal islem yapilacagini bildirmek istiyorum ayrica o dar yolda gelip giden arabalarin benim eve verdikleri zararin karsilanmasi ve yipranma tazminati ödenmesini belgeliyecek bir yazi örnegi ariyorum.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    yok zaman taniyam yazi yazam gerek yok fazla uzatmaya yazi gerek yok arsanin sinirlarina cekersin tel ( zaun ) ve giren olursa polis sikayet ve sen arsani cevirdikten sonra o vinci ordan nasil alacaklar merak ettim dogrusu.

9. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    sadece vinc olsa ) 2 tane büyük kontanyer var benim arsada ve diger evin temelinde cikan topraklarin hepside benim arsada )
    Tahminimce bu hamsi beyinlinin mantigi söyle, o evin temelini bitirecek ve o temelden cikanlari evin keller temelin kenarina tekrar koyacak cünkü o topraklar oraya dökülürse zaten ortadan kalkmis olacak .O evin keller temeli bitince insahatin etrafinda biraz bos arazi olacak oraya kontanyerleri koyacak ancak bu vinc i koyamaz öyle sanssi yok istesede istemesede bir bölümü benim arsaya hersekilde girer zaten vincin yarisi benim arsada )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)