Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2531 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1966 yili alman marki döviz kuru

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    67 mesaja 155 teşekkür aldı
    Alıntı Piyerloti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb degerli arkadaslar sizlerden ricam bir arkadas 1966 yili Alman marki döviz kurunu ögrenmek istiyorum bir arkadas rica etti acaba mümkün mü o zamanlardan bir borc kalmis onugeri ödemek istiyor bu konu hakkinda bilgi verebilir misiniz.

Sevgi ve Saygilarimla

Piyerloti
    arkadaşım ,çok enterasant o zamandan bu zamana borç kalırmı verenle alan yaşıyorlarmı acaba ..Neyse buyur belgeleriyle ve günüyle o zamandan yani 1959 dan başlayan döviz kurları..benim gördüğüm 2.27 Lira..liste burada.. bu kurlar Merkez bankası kurları ,o zamanlar dış ülkelerdeki hesaplamalarda 25-50% ye kadar enflasyon farkı alınıyordu..verdiğim adrese girdim hata verdi liste aşağı yukarı diğerleri ile aynı ..03-01-1966 2.27000 ...

diğer adreslere baktım onlar uluslar arası kurlar zannederim. Bence haksızlık olmaması için Altın değeri ile ölçülmeli 1966 daki verilen borçla ne kadar altın alınırdı ,o günkü alınan altının karşılığı bu gün ödenmesi gerekir..
    Konu Mustafa 1954 tarafından (14 Haziran 2017 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)