Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2477 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tr de emekliLil müracat

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    1 mesaja 3 teşekkür aldı

Tr de emekliLil müracat

Slm arkadaslar benim sormak istedigim Ben bu yaz tr de calisma yaparak yurtdisi borclanmasi yapmak istiyorum.Fakat bilen bir kisi ye yaptirmam istiyorum.Ücret ne kadar aliyorlar.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.2 kisi icin.tskr

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı ahmet976 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar benim sormak istedigim Ben bu yaz tr de calisma yaparak yurtdisi borclanmasi yapmak istiyorum.Fakat bilen bir kisi ye yaptirmam istiyorum.Ücret ne kadar aliyorlar.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.2 kisi icin.tskr
    Ustam ne gerek var araci simsarlara para kaptirmaya, artik eskisi gibi karmasik islerle ugrasmaya gerek kalmadan kendinde halledebilirsin islerini. Türkiyede calisman yoksa önce izinde birkac günlük calisma yapar ardindan borclanma talep dilekcesini doldurup almanyadan giderken alman emeklilik kurumundan alman gereken versicherungsverlauf ile birlikte bagli bulundugun sgk kurumuna verir halledersin. Dikkat etmen gereken en önemli nokta borclanma dilekcesini doldururken borclanma sürelerini dogru doldurman.
    Kac gün borclanman gerekiyorsa baslangici almanyada ilk ise baslama tarihinden itibaren hesaplayarak doldurursun, hesaplamada 1 ay 30 gün 1 yil 360 gün olarak hesaplanir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Turkiye`de calisma yapacaginiz tarihlerde yurtdisinda adiniza prim odenmemesi gerekiyor..
    Ayrica Konsolosluk`larda bulunan calisma ateseliklerinden randevu alarak merak ettiginiz butun sorulara cevap alabilirsiniz..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiye`de calisma yapacaginiz tarihlerde yurtdisinda adiniza prim odenmemesi gerekiyor..
    Ayrica Konsolosluk`larda bulunan calisma ateseliklerinden randevu alarak merak ettiginiz butun sorulara cevap alabilirsiniz..
    2014 de cikan Genelge ile yurtdisinda calisan izinde Türkiyede calisabilir

6. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TolgANL ustam eskiden dedigin gibiydi yurtdisinda calisanlarin parasiz izin alip o sekil TR de calisma yapmalari gerekiyordu artik onada gerek kalmadi izindeyken parasiz izin almadanda kisa calisma yapilabiliyor sikinti yok.

8. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)