Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2488 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bmw arabama türkiyede izindeyken servis ( Serviceheft ( Scheckheft ) ) yaptirmak

Tecrübeli Üye pasha1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alamanyanın Başkenti
    Ettiği Teşekkür
    95
    36 mesaja 246 teşekkür aldı

bmw arabama türkiyede izindeyken servis ( Serviceheft ( Scheckheft ) ) yaptirmak

s.a. arkadaslar,

nasipse türkiyeme izine gidecem arabayla.
    suan araba servis ( Scheckheft ) yapmama daha 6000 km var.
    Simdi yaptirsam 6000 km hediye etmis olurum bence.
    Arabamin km si suan 96000 km de.
    Fakat izinde en azindan gidis gelis gezme vs 10000 km yaparim.
    türkiye servis yapabilirmiyim ve arabanin beynine islerlermi ?
    arabanin yagini filtresini vs burdanmi götürsem daha iyi olur ?
    arabam BMW 530xd 2014 model f10 model olani.
    servisi Bursa, Antalya, Sivas veya Balikesirde yaptirmak isterim.
    Bilgisi veya tecrübesi olan varsa bir zahmet beni aydinlatsin.
    Önemli olan yapilmis olan servis, BMW serverine islenmesi ve arabanin historisinde görünmesi.

tüm arkadaslara iyi tatiller, kazasiz belasiz yolculuklar dilerim

saygilar pasha1

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Bence sen rahat rahat iznini bitir hicbirsey olmaz,kendini bu kadar yorma.izinden gelince gereken servislerin hepsini yaptirirsin sorun olmaz.

Yeni Üye ultraoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,163
    14 mesaja 34 teşekkür aldı
    yurtdisinda yapilan servisleri burda kabul etmiyorlar,yani arabayi satarsan onu kaideye almazlar garanti uzatmasi olarak da kabul görülmüyor misal olarak bazi garanti sirketleri sadece BMW servisinde yapilan servisleri kaideye aliyor ve cogu TR de yapilanlari tanimiyor,sahsi görüsümü dinlemek istersen izine cikmadan yaptir icin rahat olsun,arabanin garanti ve Scheckheft gibi bi sorun olmazsa TR de cogu yerde ayni isciligi görebilirsin ve kur olarak daha uygun oluyor (eger fiyati bastan sorarsan tabiki)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Bende aynen pasha1 gibi arabanin bakimini türkiyede yetkili servisde yaptirmak ve bakim defterine kayit ettirmek istiyorum. Garantisi bitti benim arabanin onun icin bir engel görmüyorum. Satarsamda alan kisinin kaideye alip almamasini ben kaideye almiyorum. Ister alir ister almaz. Müsteri cok.

Konu acilmisken bu konuda benimde bir sorum var:

Araba servise girince (Inspektion) yag ve filtre haric ne degistiriyorlar? Sorumum sebebi bundan daha önce diger arabalarimi hic servise götürmemistim. Simdi bu ilk olacak benim icin.

Klimanin gazini, hava filtresini ve frenleride gerektiginde degistiyorlarmi? ayriyetten arabanin steuerkettesini türkiyede degistirmegi düsünüyorum. Araba otomatik vitesli (DSG).

Birde hazir olmusken bujileride degistirmek istiyorum.

Sizce bu degisiklikleri yaptiktan ve uzun yola ciktiktan sonra herhangi bir sakinca olurmu arabanin gidisatinda? Yoksa en iyisi gene almanyadami yaptirayim?
    Konu Selam tarafından (27 Haziran 2017 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Ayni kasanin 2011 model 520d olanina sahibim servis icin 10 bin km daha var ve bu araclar her 25 binde servise giriyor.
    Bende yola gitmeden önce polen filtresini ve hava filtresini degistirmek istedim hava filtresini kendim alip taktim.
    Polen filtresi ve tatil icin araci kontrol ettirmek icin BMW yetkili servisine gittim yalniz polen filtresini degistirmek istemediler ve gereksiz gördüler bende degistirmedim yoksa sadece polen filtre degisimi 170 Euro
    Aracin bremsflüssigkeit degisti ve tatil icin Saison-Check yapildi 100 Euro ödedim.
    Size önerim yola cikmadan önce burada yetkili servise danismaniz olacaktir burada ki yetkili servisler gerekmedikce bakim yapmiyorlar bunu Audi - BMW ve Opel servislerinde tecrübeme edinmis oldum.
    Eger Türkiye'de yaptirmak isterseniz de BMW yetkili servisine gitmenizi öneririm ben izinde Sivas'a gidiyorum ve Sivas sanayicisine aracinizi emanet etmemenizi öneririm.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)