slm arkadaslar,

kendime ait 15 seneden beri oturdugum Reihenmittelhaus var. su an 4 kisiyiz önceleri 5 kisiydik elektrik yilda ortalama 8.000 kWh, kalorifer ve sicak su icin yilda 15.000-16.000 kWh Gas tüketiyorduk. su an elektrik ortalama 5.000 kWh ve gas ortalama 11.00 kWh tüketiyoruz. Sicak su icin Vailant warmwasserspeicher 120 liter olani var. Allah nasip ederse ömrümüzün sonuna kadarda burada oturmayi düsünüyoruz.

elektrik ve sicak su icin Günes paneli düsünüyorum fikir ve hesap icin firma cagirmadan önce sizlerin fikirini almayi düsünüyorum cünkü gelecek firma para kazanmak icin iyi yönlerini anlatir. bu kadar elektrik ve gas tüketimi icin günes paneli yaptirmaya degermi? eger degerse nelere dikkat etmem gerekir?

Cati: Satteldach ca. 38° meyilli, bir tarafi güneye diger tarafi kuzey yöne bakiyor her iki tarafda pencere mevcut, 4,6 m eninde, düz uzunlugu yariya kadar ca.5,5 m ve ca. 38° meyilli (uzunlugunu tam bilemiyorum).

Mod. arkadaslar konuyu emlakla ilgili oldugu icin emlak topigine acdim yanlisssa dogru bölüme ala bilirsiniz.