Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3150 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurban Kesimi Nasil ve Nerede Kesiyorsunuz Arkadaslar

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

Kurban Kesimi Nasil ve Nerede Kesiyorsunuz Arkadaslar

Selamun Aleyküm Arkadaslar ,

Yaz Tatili Ramazan derken Kurban Bayrami Yaklasiyor ,

Arkadaslar Almanyada Kurbanlarinizi Nasil kesiyorsunuz ? Nerelerde Kesiyorsunuz ? Kimlere Kestiriyorsunuz ?

Bu Konu altinda kimseyi kirmadan , tatli tatli Bilgi alisverisi altinda muhabbete ne dersiniz ?

Bildiklerimizi Tecrübelerimizi Paylasmaya ne dersiniz ?

Konuya yazmak isteyen arkadaslara simdiden bir ricada bulunucam ,

Arkadaslar Lütfen sadece kesen arkadaslar yazsin , yok ben kesmiyorum oraya buraya bagis yapiyorum gibi mesajlar gereksiz

Bagis yapanlarin ALLAH ( cc ) Kurbanlarini Kabul eylesin , Yok Almanyada kimsenin Et Yemege ihtiyaci yok neden burda kesiyorsunuz gibi

mesajlarda gereksiz , kesmeyen kesmez , bagis yapan bagis yapar , baska ülkede kesen baska ülkede keser

ama konu icine yazipta konunun dagilmasina neden olmasin kimse ,

sadece kesen arkadaslar ve nerde nasil hangi sartlar altinda kestiklerini yazsinlar

hatta Adres versinler , bir birimize 100% Helal kesilmis Kurban icin yardimci olalim

insallah konu site kanunlarina uygundur ve dogru bölümde acilmistir

hata yaptiysam site yönetimi arkadaslar kusura bakmasin

Cevremde bu Kasaba kestirenler varmis ,
    icinizde burada Kurban Kesen oldumu ?

Konu TipiTip tarafından (03 Eylül 2015 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    A.S. arkadasim,
    ben son kurbani Limburg yakininda kücük bir köyde schlachthof'da kendim kesdim,
    ister kendin kes,istersende orda pakistanli calisanlar vardi,ben kendim ilk defa kesdim,cünkü bir müslüman olarak kurban kesmeyide bilmemiz gerek diye düsündün,nasil kesilecegini sordum-sorusturdum ve baskasinin kesdiginden kendi kesdigim iyidir deyip,kendim kesdim.
    veterinersiz yer yok almanyada,herkesin görüsüne saygim sonsuz,bence kücük hayvanlara yapilan şok, dinimizin emrettigi helal kesime aykiri degil,tam tersi bence dinimizin emrettigi Helal kesim şok ile yapilan kesimdir.
    ben veterinere sordum,şok verince hayvan ölüyormu dedim,veterinerin bana söyledigi,hayvana hafif bir şok veriliyor ve hayvan bayiliyor,eger 20 dakika da hayvani kesmezsen ayaga kalkiyor.bunu hayvani kesince kendinizde görürsünüz,eger hayvan kafasi kesildikden sonra can cekisiyorsa,debeleniyorsa,ölmemisdir ve kesim Helaldir.ben hayvani kesdikten sonra hayvan bayagi can cekistirdi.
    dinimizin emri,hayvani keserken eziyet etmemek,baygin hayvan ölüm anini görmüyor, canli hayvan gözü kapalida olsa kesilecegini hissediyor.
    burda kimseyle tartismakda istemem,ben kücük hayvani şok ile kesip,gönlüm rahat Helal kesim olarak düsünüyorum.
    yalniz büyük hayvanlara yapilan şok, öldürüyormu,bayiltiyormu bilmiyorum.
    Allah hepimizin kesecegi Helal Kurbanlari kabul etsin.

5. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    763
    8 mesaja 26 teşekkür aldı
    selamünaleyküm arkadaslar ben Kurban kesiyorum
    bir Schlachthof la anlasmam var aslinda onlar bana geldiler seni bir günlük bir teste gönderelim cünkü orda bu güne Kadar kendi yiyeceyim etimi hep kendim kesdim
    testi basariyla tamamladim Kurban kesme sertifikam var gecen sene 60 tane büyük bas hayvan kestik
    10 tanesi bana aitti cevremdeki arkadaslarim ve cami cemaati kurbanini hep bana kestirir
    müsterilerimizin cogu büyük sehirlerden geliyorlar tabiki oralarda Kurban kesmek zor
    aslinda büyük sehirlerden gelen arkadaslara kamu hizmetide sunuyoruz denebilir bütün arkadaslar cok memmun cok güzel iki gün geciriyoruz
    bazen sira kavgasi olsada yinede güzel oluyor
    Kurban kesemeyen arkadaslar bana müracat edebilirler
    cümle Islam aleminin Kurban bayrami simdiden mübarek olsun.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı

Kurban bagisi Almanya'da en güvenli yer neresi?

Arkadaslar kurban yaklasiyor. Birtane burda kesmek istiyorum, birtanede bagislamak.

Ama nereye güvenli bir sekilde verebilirim diye kararsizim. Türkiye'ye yollama sansim yok. DITIB Almanya'da 150 Avro istiyor. Wefa ve Islamic Relief'de bu fiyata iki kurban kesebiliyorsun (ülkesine göre degisiyor).

Wefa ve Islamicrelief'in pesinde kimler var. Yanlis adamlara para vermeyelim...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    http://www.penningsnederland.nl/nl/p...gen-halal.html
    Arkadaslar burasida hollandaya yakin olan arkadaslar icin temiz ve helal.

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    Almanyada Vurmadan kesilmiyor o yuzde n biz her sene Camiimiz yazdiriyoroz ismimiz.Hollandada kesiliylor bize ikinci gun getiriyorlar.cok Temiz rahat hersene böyle yapiyoruz hem camiye bagis olyior .

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Ben yillardir hep IHH, Hasene, Wefa (ücünede genel manada güvenirim) gibi yerlere verip yurt disinda kestiriyorum. Burada ailesi kalabalik olan, coluk cocuk da Kurban havasini daha iyi tatsin diye burda kestirenleride anliyorum tabi. Burda gercek manada ihtiyac sahibi bulmak zor belki ama Suriyeliler filan geldikten sonra herkesin cevresinde az cok birileri var diye düsünüyorum veya ögrenciler oluyor onlarada verilebilir arayip durumu olmayanlari bulduktan sonra.

Bu sene TR deyim ins. Kurban´da. Daha önce üniversite yillarinda burs aldigim ve üniversite ögrencilerinin kaldigi bir Vakfin yurduna verecegim bir tane. 750 TL fiyati.

Soklu/ Soksuz meselesine girmek istemiyorum, herkesin kendi tercihi kararidir ama Fransa Belcika Hollanda gibi yerlerde bazilari kesip getiriyor, yani camiler ya da dernekler... veya birkac kisi birlesip sahis olarak da kesenler oluyor yer ayarladiktan sonra. Soksuz kesmek isteyen olursa böyle ihtimalleri de degerlendirebilir.

Yalniz su da var ki durumumuz el verdigi sürece tabi sartlari zorlayip, bir ise iki, iki ise üce cikarmaya calismak lazim. Uzak yerlerdeki ülkelerde cok ucuz zaten fiyatlar, yani ben burda bir tane kestim tamam demekten ziyade, bir tane de en azindan oralara yollamaya gayret göstermek lazim ki cogumuz bunu kesinlikle zorlanmadan yapabiliriz diye düsünüyorum. Ailece bir yemege gitsek 50 EUR en az veriyoruz yeri geliyor, 50-100 EUR ya bir kurban da buralara yollamak kimseye koymaz yani.... diye düsünüyorum en azindan

Allah (C.C) hepimizin kurbanlarini kabul etsin simdiden.

Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kurban yaklasiyor. Birtane burda kesmek istiyorum, birtanede bagislamak.

Ama nereye güvenli bir sekilde verebilirim diye kararsizim. Türkiye'ye yollama sansim yok. DITIB Almanya'da 150 Avro istiyor. Wefa ve Islamic Relief'de bu fiyata iki kurban kesebiliyorsun (ülkesine göre degisiyor).

Wefa ve Islamicrelief'in pesinde kimler var. Yanlis adamlara para vermeyelim...

Islamicrelief i bilmiyorum yani kesin bilmeden birsey söylemek uygun olmaz ama Wefa ya ben eskiden cok yolladim kurban, IHH nin sayfasinda Wefa ile ilgili sorulan soruya verdikleri cevabi paylasayim:

11. Almanya İHH ile bir bağlantınız var mı?
    Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde İHH adı ile faaliyet gösteren çeşitli kuruluşlar mevcuttur. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu kuruluşların hiçbiriyle bağı bulunmamaktadır. Vakfımız Avrupa’da sadece WEFA adlı kurum ile çalışmaktadır.

http://www.ihh.org.tr/tr/main/faq/va...ulan-sorular/1

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Sa.
    Uzunköprü kardeş,
    yurtdışında keseceksen sana IGMG bağlı Haseneyi tavsiye ederim.
    Bizatihi ben kendim iki defa görevli olarak gittim , organize ve dağıtım kusursuz. .
    Tabiki etkilemek istemem , Allahım herkesin kurbanını şimdiden kabul etsin..
    Bedeli 100 €

https://www.hasene.org/

12. axarei üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    711
    38 mesaja 65 teşekkür aldı

Wefa veya Islamic güvenilirmi ?

Selam arkadaslar ,
    Wefa veya Islamic Relief güvenilirmi onu soracaktim , Riya olmasin ben birkac senedir Wefa ya bagis yapiyorum Kurban bayraminda , yalniz bu son olaylar yani Memleketimizin basina gelenlerden sonra bazi cevremdekiler bu kuruluslarin yani Wefa nin F E T O cularin oldugunu söylentisi var , oyüzden sizlerin bilgilerine danismak istedim .

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Güvenilir kardesim nicin güvenilmesin ,ne güzel dini ve insanligi sömürüyorlar ,hep saf vatandasi kandirip zengin oluyorlar bununla da yetinmeyip ülkeyi bölüp parcalamaya calisiyorlar sen de vebaline ortak oluyorsun
    Allah sana akil fikir vermis arastir ögren oku diye sen neyapmissin kandirlmissin o günaha ortak olmussun ,hale soruyorsan güvenilirmi diye güven ama yarin bizi kandirmislar deme .

Tecrübeli Üye exkalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW-KAYSERi :)
    Ettiği Teşekkür
    29
    30 mesaja 155 teşekkür aldı
    1-yillardir gurbetcileri keriz feneri jetpa konbasan diye soydular daha akillanmadinizmi.
    2-islamik ve wefa en ucuz kurban parasi toplayan kurulus oldugu icin soruluyor genelde , yani bu sorma fikrinin altindada cinlik var
    3-kurban kesecekseniz , türk silahli kuvvetlerini güclendirme vakfi var
    kizilay var
    lösev var
    amma illa gönderdigim para bir sehin cebine girsin diyorsan sen bilirsin

16. exkalibur üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Konuyu yine aldiniz politikaya ve din düsmanligina cektiniz.Cok iy söylemissiniz (Allah sana akil fikir vermis arastir ögren oku) tam dogru arastir bir sahtekarligini biliyorsan bende seninle ayni fikideyim. Ama arastirmadan sirf dini bir yardim kurulusu oldugu icin ön yargili davraniyorsaniz yanlis.

18. 2 kişi Galaxy3764 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Kendi Ülkemiz de Mehmetcik vakfi var ,lösev var,cocuk esirgeme kurumu var,Darüşşafaka var varda var.
    Yetimhaneler var ayri yerlerde Yaslilarin bakim evleri var.
    Neden yeni türemis yerlere yada baska ülkelere bu yardim.Kendi topragimizda bunca muhtac insan varken.
    EN ÖNEMLISI BUNCA SEHIT YETIMI DURURKEN

20. 2 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    711
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    Arkadaslar , ben sizlere bu kuruluslarin birseyini duydunuzmu biliyormusunuz diye sordum , baska bir yol sormadim ,
    Bana orasini burasini tavsiye etmeniz güzel ama , Memleketde oynanan oyunlari hepimiz gecde olsa ögrendik , cok gevendiyimiz yerler neler yaptilar , konuda kalmak istiyorum .
    Bu kuruluslar hakkinda bilgisi olan varsa yazsin , diyer yorumlar bana lazim deyil

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    Alıntı enes67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar , ben sizlere bu kuruluslarin birseyini duydunuzmu biliyormusunuz diye sordum , baska bir yol sormadim ,
    Bana orasini burasini tavsiye etmeniz güzel ama , Memleketde oynanan oyunlari hepimiz gecde olsa ögrendik , cok gevendiyimiz yerler neler yaptilar , konuda kalmak istiyorum .
    Bu kuruluslar hakkinda bilgisi olan varsa yazsin , diyer yorumlar bana lazim deyil
    Arkadasim ben bu sene Islamic Relief üzerinden verdim.Gecen sene milli görüsten verdim.Sen görevini yap ve icini rahat tut.
    Tabii herkes istedigi yerden kurbanini verebilir.
    Siz yinede arastirin ve her hangi bir kurulusun yanlisini duyarsaniz bizleri bilgilendirin.Bu islerde niyet cok önemli.Eger bizim niyetimizi kötüye kullanan varsa onun günahini o kisiler ceker.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    kirtasiyeden alabilecegin makbuz kagidini eline tutusturunca oh ben kurbanimi kestirdim diyebiliyorsan afedersin o hayirdan baska hersey olur. ilk olarak kendi cevrenizden baslayin, ille tanidik akraba olmasi sart degil. durumu olmayan birine bagislayabilirsiniz, yillardir sahtekarlar (benim icin almanyada kurban parasi toplayan tüm kurumlar aynidir) bizde kurban daha ucuz diye bizim cin fikirlileri yoldular. ben bu yil 650 Tl yolladim türkiyeye, bu normal bir kurban fiyatidir. sen ben 50 € ya bana yollayacaklari bir kagit parcasina güvenirim diyorsan eyvallah

24. Impostor üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    Alıntı Impostor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kirtasiyeden alabilecegin makbuz kagidini eline tutusturunca oh ben kurbanimi kestirdim diyebiliyorsan afedersin o hayirdan baska hersey olur. ilk olarak kendi cevrenizden baslayin, ille tanidik akraba olmasi sart degil. durumu olmayan birine bagislayabilirsiniz, yillardir sahtekarlar (benim icin almanyada kurban parasi toplayan tüm kurumlar aynidir) bizde kurban daha ucuz diye bizim cin fikirlileri yoldular. ben bu yil 650 Tl yolladim türkiyeye, bu normal bir kurban fiyatidir. sen ben 50 € ya bana yollayacaklari bir kagit parcasina güvenirim diyorsan eyvallah
    Bagislama??????????

Sen önce kurban nedir, nicin kesilir, kimler kesebilir onu bir arastir tabii bagislama isi ayri bir konu.
    kurban ile alakasi yoktur.
    Etrafindaki muhtac kisilere, inaniyorsan zekatini verebilirsin tabii.
    Konu Galaxy3764 tarafından (06 Eylül 2016 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

26. Galaxy3764 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Enes Bey , rabbim yapmis oldugunuz ve yapacaginiz bagislari kabul etsin. Islamic Relief hakkinda bilgim yok. Wefa , IHH nin avrupadaki partneri veya kurumu. IHH da saundaki hükümete yakin... Malesef föteciler heryerde var. Ameller niyetlere göredir , niyetin kurban kesmekse de gerisi teferruat zaten. Rabbim , Wefa , Milli Görüs vb kurumlardan razi olsun , dünyanin dörtbir yanindaki yilda sadece sen ve senin gibi hayirseverlerin yolladigi kurban etini yiyebilen , 1 yil boyunca kurban bayramini dört gözle bekleyen , müslüman veya degil insanlara muhtaclara cok zor sartlarda kurbanlari kesip dagitiyorlar... Bu kurumlar ülkemizdeki bir cok bölgede de kurbanlar kesiyorlar. Nerde ne ihtiyac var , o konuyada hakimler...

isin siyasetine gelince gurbetcilerin iyi niyetlerini kullanan seref yoksunu insan ve kurumlar oldu veya gercekten iyi niyetli calisan bu kurumlari bilerek batirmak isteyen hükümetler de oldu. Sonrada bu kurumlari öcü gibi gösterdiler. Netice itibariylede bitirdiler. insanlar kandirilabilir bu onlarin keriz oldugunu göstermez.

Zamaninda insanlar , kurban derilerini zorla toplayan , ucak yapacaz , tank top yapacaz deyip icki masasinda yiyen kurum ve insanlarida gördü... Yukarda sayilan kurumlarda var bunun icinde... Birakin kim nereye istiyorsa oraya versin.

Hayirli bayramlar simdiden.

28. 4 kişi emre020 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)