Arkadaslar dogru yerde mi yaziyorum bilmiyorum. Umarim dogru yerde durumumu ifsa ediyorumdur.
Ben 25 yildan fazladir bir isyerinde calisiyorum, orada asil isim reinigungskarft idi ve ben orada bu isten sorumlu kisiydim. Bundan on yil kadar önce isyerine taseron firma cagirdilar temizlik icin, cünkü firma büyümeye baslamisti, benim elimden sorumlu oldugum isin belli bir kismini aldilar, benim yapacagim islerin belli bir kismini taseron firma yapmaya basladi, daha sonra yarisini aldilar ve üc yildir da tamamini alip taseron firmaya verdiler. Beni ise baska bir ise verdiler yani temizlikle alakali olmayan bir is. Diger bölümleri de taseron firmalara verdiler, biz ise firmanin üzerinde kambur iste bir sekilde calisiyoruz. Aslinda patron kendisi direkt olarak bana is bulabilirmisin kendine diye sordu üstü kapali olarak, ben kesinlikle hayir ffalan demistim. Galiba cok uzadi Su anda bana aracilar vasitasiyla sürekli kücümseniyorum ya da beni yok sayiyorlar ya da beni gicik edip biktirmak icin elinden geleni yapiyorlar. Bu güne kadar dayandim, sagligim falan da bozuldu bu arada uykularim kacmaya basladi.
Kisaca durumum bu... bunlarin yasal olmadigini biliyorum fakat bana yardim edecek tek kisi yok is yerinde, herkes patrona ya da taserona calisiyor. ispat etmem mümkün degil.
Sizden istegim iyi bir avukat is hukuku (arbeitsrecht)ndan anlayan avukat ve iyi bir psikolog recklinghausen gelsenkirchen herne civarinda bilen varmi. Buldugum psikologlar(türk olanlar) bir sene sonraya termin veriyor. Alman psikolglar var fakat almancam cok iyi olmadigi icin psikologla anlasailecegimi sanmiyorum.
Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler... benim durumumda yiginlarca isci oldugunu düsünüyorum
Bu arada yasim 57