Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2434 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman Dolandiricidan Araba Almak!

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 16 teşekkür aldı

Exclamation Alman Dolandiricidan Araba Almak!

Merhaba arkadaslar.Basimdan gecen bir olay hakkinda sizlerden fikirlerinizi almak istiyorum.
    Olay: 26.08.2017 tarihinde ebaykleinanzeige´de mercedes e270 cdi kombi 2003 model araci gördüm ve bakmak icin sahibini telefonla aradim.Daha sonra satici o gün müsait oldugu araci gelip bakabilecegimi söyledi.Bunun üzerine yaklasik 1 saat sonra araci bakmaya gittim.Aracta görünürde ve probefahrt ta bir problem yoktu.Saticiyla anlastik ve privat kaufvetrag yapip araci satin aldim parasinida orada nakit ödedim.Satici araci kendi üzerine acik plakayla bana teslim etti ve bende plakayi pazartesi günü(28.08.2017) abmelden yaptim.(araci kendi üzerime actirmadim daha)Fakat sonradan fahrzeugschein da dikkatimi Euro3 yazisi dikkatimi cekti. Arac dizel ve ön caminda grüne plakette yani 4 yapisikti(ATU dan alinmis).Fakat fahrzeugschein da euro3 yaziyordu.Dün Aracin sari mi yada yesil plaketmi oldugu ögrenmek icin arabanin kagitlariyla beraber mercedes e gittim. ve onlarda aracin sari plaket oldugunu. bu araci kullanmak icin Dieselpartikelfilter(Rußpartikelfilter) taktirmam gerektigini söyledi. Bu durumda araci ben yesil plaket olarak satin aldim ve saticiyla satis sirasinda bu konuyu hic konusmadik(satici sari plaket oldugunu hicbiryerde belirtmedi.) bu konuda nasil bir yol izlemem gerekir.Yardimci olanlara simdiden tesekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    avukatlik bir olay.

belki onun da haberi yoktu.

bende bir zaman bir araba bakmistim. yasli bir cift satiyordu. onda da camda yesil plaket vardi, ama kagitlarda euro 3 yaziyordu.

onlar bu plaket olayi ciktiginda ATU ya gitmisler, ATU da kagitlari hic kontrol etmeden yapistirmislar bir tane.

yani yasli cift bilerek bir sahtekarlik filan yapmak istememis. onlar plaket alinmasi lazim diye duymuslar ve ATU ya gitmisler. onlar da takivermisler.

TÜV de niye göze batmadi bilemiyecegim. cünkü plaketden sonra iki kere tüve gitmisti araba.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,628 mesaja 3,337 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu plakett olayinda sahtelik oldugu uzun zaman once sat1 Reportage de cikmisti..olay resmen sahtekarlik..adam sana haberim yoktu diye yalan soyleyecek,ayrica tuv de ortaya cikmayisinin sebebi kafasina gore TÜV cü bulup arabalari orada yaptirmasi.. gerci bu olay kalkti deniliyordu ama bu isleri yapan yan sanayiler olabilir..araba acaba nerelere gidip geldi,polonyada yada baska bir eu ulkesinde de yapilmis olabilir..senin 14 gun icinde arabayi gercekler saklandigi ve dolandirildigindan oturu verme hakkin var
    Sayet ben olsam adami arar anlatirim ve arabayi al yoksa sahtekarliktan damgayi yersin dedimmi bu riski goze alamaz..
    Benim basimdan gecti uzun oldu ,trabzonlu birinden almistim,händlaydi,bana turbosu bozuk arabayi verdi,bir hafta sonra anlasildi..avukata danistim,arabayi vermek zorunda degilsin ama veredebilirsin,yaptir masraflari aliriz dedi,aynen oyle oldu..arabayi begendigim icin vermemistim..
    Ayrica Mercedes e gitmen cok iyi olmus,o kagidi ona goster,aldigin fiyata hesap kirilmadan geri ver..
    Yada Rußpartikelfilter da anlasin,taksin..
    Konu webci tarafından (30 Ağustos 2017 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    öncelikle cevaplariniz icin tesekkürler. arac mayis 2017 de anmeldung yapilmis (yani yanlislikla atu dan yesil verilmemis) haberi olmamasi mümkün degil. tüv 2018 mayis ayina kadar var. ayrica Privat saticiya dünden beri ulasamiyorum. cünkü benim numarami engellemis. ben aradigimda direk mesgül caliyor. baska numaradan aradigimda telefon normal caliyor fakat cevap vermiyor(yani bu iste DOLANDIRICILIK var)

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    senin yerinde olsam önce bir Polise gider durumu anlatir dolandiriciliktan sikayet ederim,daha sonra hemen bir avukata git durumu anlat Telefonlarimada cevap vermiyor diye söyle,arabayi hala actirmamissan isin dahada kolay olabilir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Polise ve Straßenverkehrsamt a gittim ikisinden hayır yok. Polis aracı nasıl gördüyseniz öyle aldınız için birşey değişmez anzeige de dedi. Straßenverkehrsamt ta belgeleri inceledi araç sarı plaket yapacak bişey yok dedi.partikel filter taktirmam gerektirdiğinide üstüne basa basa söyledi. Aracı daha üzerime artırmadım. Garajımda abgemeldet olarak duruyor.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    20
    17 mesaja 62 teşekkür aldı
    usta durumun zor, resimler varmi eski anzeigeden. O Plaketeyi gösteren.
    yoksa aussage gegen aussage.
    Ben yapistirmadim derse!
    bence adamla anlas

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Eski resimleri malesef yok silmiş. Camda yapışık olan yeşil etiket aracın sahibine ait. Hala da camda duruyor.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    20
    Yokus sürmek istemiyorum, du bist in der beweispflicht.
    Plakette camdan haric baska bi yerde kayitlimi?

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    arkadaslar bir kac fites düselim ve arkadasi gaze getirmeyelim. anzeige wegen betrug vs. bu konularda cok dikkatli olmak lazim. hakliken basini derde sokma.

benim görüsüm birsey yapamazsin. yukarida daki arkadas händler den almis. sen privat dan almisin isde fark burada. sen händler den alsaydin o zaman is degisiyor. ama privat dan alinca kanuni yollunda bir sey yapamazsin. cünkü karsi taraf ben bilmiyordum vs diyecek ve sana hic bir yerde Euro 4 sattigini da da garantie vermiyor. fahrzeugschein da Euro 3 yaziyor onun icin bu konuda kendisini hakli gösterir.
    Konu Osmanbey34 tarafından (30 Ağustos 2017 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

12. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    20
    adam dese ben yapistirmadim, o zaman onun yapistirdini ispatlaman lazim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Burada Tartlasacak Bir Konu Degil,
    Bu Dalda Uzman Olan Bir Avukata Danisip,
    Hareket Etmekte Fayda Var,
    Bizler Ne Desek Yalan Olur.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı fatosch10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam dese ben yapistirmadim, o zaman onun yapistirdini ispatlaman lazim
    Adamın üzerine nasıl yeşil etiket alıp yapıştırılabilirim ki ben?

En iyisi bir avukata danışmak. Teşekkürler ilginiz için.
    Konu Memoli1976x tarafından (01 Eylül 2017 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    grüne plaketi Almak cok kolay. adamin olunca grünü plaketi de alirsin, schrott arabaya tüv de alirsin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    11 mesaja 22 teşekkür aldı
    Insan satin almadan önce hic Fahrzeugschein e bakmazmi hangi model,Euro kac diye,billiyorsun bu diesel arabalarda cok önemli.Artik Euro 4 veya Euro 5 in de önemi kalmadi.Bu arabalari satmaya kalksan bile su anki durumda para etmiyorlar.En iyisi bir avukata basvurmak,ama bir sey yapacagini sanmiyorum cünkü kaufvertragta gördügüm gibi satim aldin diye bir cümle yazar.Ama en iyisi bu islerde uzman bir avukat.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Keske arabayi almadan önce burada bir konu acip sorsaydin,yada ADAC-ATU gibi yerlere göstermis olsaydin ev en azindan yanina arabadan anlayan birini götürseydin cok iyi olurdu,olan olmus geri bir tek sansin var avukata danismak,yoksa diger arkadaslarinda yazdiklari gibi arabayi geri vermek biraz zor görünüyor,sansin bol olsun neticeyi buraya yazarsin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    23 mesaja 24 teşekkür aldı
    yav arkadaslar herkesin bayramini kutlarim
    yalniz bu arabayi alan arkadasa öyle cevaplar yazmissiniz ki hayret
    adam arabayi 26.08.2017 almismi
    nasil vertrag yaparsa yapsin bu arabayi 2 hafta icinde geri verme hakki var.
    hemen bir avukata git ve avukat adam bir yazi yazsin ve durum resmiyet kazansin
    sonra isin kolay.
    selamlar

Ettiği Teşekkür
    497
    arkadas 2 hafta geri hakki verme nerede yaziyor ? aklina gelen bir sey yaziyor ve herkez her konuda avukata gidin yaziyor. bi googeln yap 14 gün deyi birsey yok. sen internet ten bi ürün almiyorsun. alici privat, satici privat

sebep olarak ne gösterecek ?? fahrzeugschein da Euro 3 yaziyor . Problem nerde ben anlamadim.

bazi kisiler mercedesini amg aufkleber yapistiriyor. ozaman amg mi oluyor ?
    smart ta , mercedes amblemi takiyor o zaman smart mercedes mi oluyor ?

Alıntı catli50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yav arkadaslar herkesin bayramini kutlarim
    yalniz bu arabayi alan arkadasa öyle cevaplar yazmissiniz ki hayret
    adam arabayi 26.08.2017 almismi
    nasil vertrag yaparsa yapsin bu arabayi 2 hafta icinde geri verme hakki var.
    hemen bir avukata git ve avukat adam bir yazi yazsin ve durum resmiyet kazansin
    sonra isin kolay.
    selamlar
    Konu Osmanbey34 tarafından (02 Eylül 2017 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)