Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3140 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 200 metrekare arsaya ev kaca mal olur (didimde)

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı

200 metrekare arsaya ev kaca mal olur (didimde)

Merhabalar arkadaslar

belki yapan veya yaptiran tanidiklari aramizda olan vardir diye sorayim dedim

arkadaslar didimde 200 metrekare arsa plan projesi Hazir hemen insahata baslanabilinir bir arsa var acaba normal bir sekilde 2 1/2 veya 3 kat triblex bir ev ne kadara mal olur TL olarak veya buna benzer bir ev ne kadara mal olur

ayrica oralarda iyi niyetli isine sadik tanidiginiz mühendisler varmi

tskler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    200 m² arsaya triblex nasil sigacak?arsa cok kücük
    hic bahce-balkon filan düsünülmüyormu?
    hapşursan komşun çok yaşa der,benden yazmasi

4. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    200m² az sanma.. 75m² evin krokisi ise (75 de az degil).. 125m² bahcen olur.. diyelim giris/araba birakma yeri de 25-30m² olsa bile.. halen 100m² bahcen olur..

@sswiss, kusra bakma bu konuda bilgim olmadigi icin sana yardimcin olamiyacam.. :-)
    Konu talo176 tarafından (23 Ağustos 2015 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

6. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    200 metrekare ev dikilmiyecek Kadar az degilki zemin Kati 60 metrekareden yukari Dogru toplam 3 kat hemen hemen bütün dublex evler öyle oluyor zaten .sadece ne Kadar masraf olur tahmini onu merak ettim

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    Didim de zaten bütün evler bütün yapilar hemen hemen yan yana.. fazla mesafe yokdur.. yani balkon dan komsunuza cay bile ikram edersiniz..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Anahtar cekmece 3 kat 250 bin tl yi bulur.

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Ben yaptim su an bitti 2013 yilinda basladim 2015 bitti bir kere insaata girmeden su olur bu olur yanlistir arsanin yeri bile önemli diyelimki yüksek yerde yolu yok % 10 maliyeti artirir
    ise girmeden fiyat cikmaz sana söyle söyleyim 60+60+60 180 metre kare 180 bin tl yi bulur plan proje ruhsat bedeli mütahitlik belgesi isci sigortasi kabayi bu fiyata mal edersin geriye kalan sana kalmis en 180 bin de öyle harcarsin yok daha lüks
    olsun dersen isten de anlamzsan 300 binde harcarsin türkiyede Dünyada Ne kadar cakal ,alcak ,serefsiz varsa hepsi insaat isiyle ugrasiyor Burada namusuyla calisan dürüst insanlari Tenzih ederek söylüyorum
    türkeyede yasadim tecrübeler türkiyede kimseye güvenmeyeceksin güvendigin anda kaybettin ,benimle insaata baslayan fransali biri 500 binlira harcadi ayni insaata ben onun neredeyse yarisin biraz fazlasini harcadim ben üzerinde durdum sürekli pazar arastirmasi yaptim ,ve mütahitlerden bilgi aldim ,insat yaptiktan sonra isi ögrenirsin isi yaparken bir sey bilemezsin türkiyede sunu ögrendim kimseye acimayacaksin acirsan acinacak hale gelirsin
    Kalipcilarin mutlaka karadenizli olsun cok iyi kalipcilar genelde karadenizli oluyor yozgatlilara is yaptirma genelde hic bir bilgileri yok adamlar teraziyi bilene kullanamiyorlar ,genellemek istemem ama bu benim tecrübem
    Konu haveri68 tarafından (16 Kasım 2015 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

11. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    cok tskler bilgilerin icin ,aslinda bende insahatciyim abimde insahatci .Ben ve abim Mermer seramik mazaik isleriyle ugrasiyoruz(ben bu isten sakatlandigim icin) yapmiyorum ve isvicrede yasiyorum .ancak abim yaklasik 30 yildir mermer isi yapiyor ve mahalle aralarinda degil geneler rusya suudi arabistan ve türkiyede bankalarin lux binalarin mermer islerini yapiyor .

ancak didim piyasasi bizim yasadigimiz yere uzak bilemiyorum ben hatayliyim isvicrede yasiyorum .onun icin bilgi almak istedim hani almanya veya avrupada oralarda ev yaptiran mutlaka vardir ve tercübelerini ögrenmek istedim

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Bence, ortalama 3+1 100 metre kare bir dairenin maliyeti(işçilik,iç döşemeler vs her şey dahil) en iyi malzemeleri kullansan bile 40.000 lirayı geçmez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)