Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3138 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sosyal yardim alan kisiden unterhalt nasil alinir.

Üye Kamil09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    17
    7 mesaja 18 teşekkür aldı

Sosyal yardim alan kisiden unterhalt nasil alinir.

Selam arkadaslar,
    Evlilik disi dogan çocugumun velayeti isviçrede bana verildi ben isviçre/Türk vatandasiyim çocugum benimle birlikte yasiyor Almanyada yasiyan ve sosyal yardim Hartz4 alan annesinden nasil Unterhalt (Nafaka) alabilirim.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    23 mesaja 24 teşekkür aldı
    arkadasim bayan zaten harz4 aliyor ondan nasil nafaka alacaksin ki
    harz4 ün ödeyecegi zaten haftada 220 euro belki
    onuda cocuguyun annesinden alsan kadincagiz nasil gecinir
    tabi bu sizin özel meseleniz
    saygilar

4. catli50 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Kamil usta senin velayet Konusu kapanan Forumdada vardi ve takipde etmi$tim,
    meseleye gelince farkli bir ülkede ya$ayip devlet yardimi ile gecinen bir anneden nafaka talep edip kazanmak bence imkansiz gibi bir$ey,
    yaptigin masraflarda cabasi

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    bence alir (onuda anne adina devlet öder ve sonra anneden talep eder/almasada emeklilik den yani ödedi paradan keser!)
    en saglami avkata danis derim

Ettiği Teşekkür
    17
    Alıntı Talha'linho 7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence alir (onuda anne adina devlet öder ve sonra anneden talep eder/almasada emeklilik den yani ödedi paradan keser!)
    en saglami avkata danis derim
    Evet bende bu düsüncedeyim.
    Zira isviçre ile Almanya arasindaki uluslar arasi anlasmaya göre her iki ülkede birinde nafaka alacagi diger ülkede de geçerli oluyor ve tahsil ediliyor nafaka vermekle yükümlü kisi ödeme gücü yoksa devlet tarafindan bu karsilaniyor ve nafaka ödemekle yükümlü kisinin emeklik parasindan kesiliyor nafakanin kaçari yok.
    Velayet bende degilken ben ayni sekilde karsitarafin jopcenter araciligla bana yolladigi nafaka talebini ödemek zorunda kalmistim.
    simdi bu talebi ben isviçre makamlari üzerinden yapmak istiyorum her halde onlarda alman meslektaslarina talebi iletip gereginin yapilmasini isteyeceklerdir.
    Maksat karsi tarafi zor duruma düsürmek degil,nafaka hakki olan çocugun hakkini korumak tahsil etmek çocuk su an 11 yasinda 18 yasina kadar tüm haklarini koruyup kollamak benim görevim çocuk 18 yasina geldiginde baba benim nafaka hakkimi niye istemedin dediginde verilecek cevabim olmasi gerekmiyormu?

Ettiği Teşekkür
    17
    Bu arada isviçre makamlariyla irtibata girip nafaka talebinde bulundum.
    Ayni zamanda Türk ve isviçre vatandasi oldugum için böyle bir hakka sahip oldugumu,fakat yerlesim yerimin Türkiyede oldugu için Avrupa uluslararasi sözlesmelere göre nafaka talebi ancak ikametgahinin oldugu ülke makalarina yapilabildigini bildirip,ikametgahininiz oldugu ülkeye makamlarina basvurmami bildirdiler.
    Buda su oluyor Türkiyede bir nafaka davasi açip dava sonucunda Türk dis isleri hukuk müdürlügüne bas vurup türk mahkeme karirinin Alman makamlarina taninmasini ve nafaka talebinde bulunullmasini istemem gerekecek.
    Buda Türkiyedeki bürokrasiden dolayi yani ölme esegim ölme ben bunlari yapmaya kalksam oglan askerlik çagina gelir.
    En azindan ben üzerime düseni yaptim istiyenin bir vermiyenin iki yüzü kara.
    Eger bu arada ikametgahimi isviçreye alirsam olay süresi çok kisa zaman içinde isviçre ve alman makamlarinin kooparatif çalisma sonucunda sonuçlaniyor.
    Benim tekrar isviçreye dönmem gerekiyor buda su an söz konusu olmadigindan olay rafa kalkmis bulunuyor.
    Kapanan boardada anlattigim gibi Yasamis oldugum olaylar birilerine ibret olur.
    Konu hakkinda biraz bilgi kazadirdimsa ne mutlu bana.

9. 3 kişi Kamil09 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Allah kolaylık versin zor
    Konu tolgahamburg tarafından (14 Mart 2016 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

11. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)