Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2390 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nasıl sparen yapiyorsunuz?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı Boss91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah herkese iyi gecimler ve iyi kazanclar versin...

Ben hep kendime soruyorum bizim türkler neden hep son model araba kullaniyorlar özellikle gencler...Parayi nerden ve nasil kazandiklari hep merak ederdim...

Ya biz sparan yapmayi bilmiyoruz veya para harcamayi daha cok seviyoruz...

Benim yasim 26 ve bekarim... aylik kazancimdan 2000 euro hep kenara atmaya calisiyorum... Nee son model arabam var ve ne sürekli kiyafet alirim.. Daha dogrusu ihtiyacim olmadigi icin para harcamiyorum...

Ama bazi arkadaslar diyorki evli degilsin git araba al bilmem sunu bunu al falan filan... Evlenmeden önce kendine göre para harca demek istiyorlar...

Bilmiyorum acaba haklilarmi
    Hakli degiller. O arkadaslarin kafasi calismiyor. Günlük düsünüyorlar, yarini düsünmüyorlar. Onlar zihin olarak daha ermemisler. Sen zihin olarak ermissin.

O arkadaslar saniyorki güzel bir BMW veya Mercedesim olunca daha iyi yasarim. Sanki cok güzel bir BMW veya Mercedesin bana bir faydasi var. Onlarin derdi kizlar ile tanismak ve gezmek. Tanisiyorlarda. Allah var güzel kizlarlada tanisiyorlar, ama kizlar ile ne köy olur ne kasaba.

Allah izniyle senin gibi zihinsel olarak ermis bir kiz ile tanirsin ve yuva kurarsin. Aylik 1500 Eurp kenara atsan yilda 18000. Üc senede 54000 bin Euro para. Senin o arkadas diye hitap ettigin arkadaslar, yarin herkes evlenince para yok diye aglayip zirliyorlar. Sonrada sana "tabiki senin tuzun kuru" diyecekler. Sende dersin "Sizinde onun yerine arabaniz vardi, hani nerde o araba". Ondan sonra o tip kisiler 2000 Euro Polo bulupta binecegiz diye ugrasiyorlar.

Benim bir tasarruf yolum daha var oda Faks cihazi. Aldim tas gibi bir Faxcihazi Brotherin 2810 modelini. 30 Euroya bulunuyor. Tonerleride ucuz. Ince bir ayar yaptin. Hic bir yere mektup yollamiyorum. Krankenkasseden mektup geldi imza mi istiyorlar, veriyorum Faxa. Handyvertraga mi cikis verecem? Veriyorum Faxa. Araba sigortasina cikis mi verecegim? Veriyorum Fax. Yani Pul parasi ödemiyorum, birde postaneye gitmeyede gerek kalmiyor. Bir Toner aldimmi 10 sene gidiyor.
    Konu Memoli1976x tarafından (14 Ocak 2018 Saat 05:00 ) değiştirilmiştir.

2. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)