Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2385 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Is hayatinizdan memnun musunuz ? Isinizi severek mi yaparsiniz ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    30 senedir deutsche bahnda calisiyorum ve cesitli hastaliklardan dolayi 90% isgücü kaybim var yasimda 54. Son 2 sene epey rahatsizliklarim artti en son 8 ay önce menisküsden ameliyat oldum ve pekde iyi olamadim. 2017 senesinde ancak 3 ay calisabildim ve bu durum isvereni rahatsiz etti haliyle. Benimle bir konusma yapmak istediler durumum hakkinda bende fazla konusmak istemedim durumumu arzettim, isverene karsi hastaliklarimdan dolayi verimli olamadigimi belirttim ve anlasabilirsek tazminat alp cikmak istedigimi söyledim. Isverenin bana tekllif etmis oldugu rakam (80.000€ brüt) kabul etmedim. Etmedim cünkü normal sartlarda en erken emekli olabilmem icin daha 9 sene var,sendikacida üstelik arbeitamt sperre koyar dedi ve onun icin tazminati kabulde etmedim. Bu arada isyerinin doktoru beni kontrole cagirdi bana bu durumda 3 vardiya calisabilirmiyim diye soruyor...sanki kafamdan asagi kaynar su döküldü sandim. Bende kendisine dedimki, yillar önce sizden önceki meslektasiniz beni vardiya isinden aldi ve sizde benden bu durumda 3 vardiya calsiabilirmiyim diye soruyorsunuz dedim. Ben öyle deyince akli basina gelmis olmali ki ha evet tabi dedi sende diabet hastaligi ver calisamazsin dedi. Beni ayni doktor 1 ay sonra tekrar görmek istedi ve bu sefer yanima sendikaciyi götürdüm, yahu arkadaslar daha önce bana psikolojik sekilde sorular sorup baski uygulamak isteyen doktor sendikacinin yaninda adeta el pence durmaya basladi. Disari ciktiktan sonra sendikaciya ilk görüsmemizde bana daha farkli davrandigini ve kendisinin oldugunda ise cok farkli davrandigini söyledim. Arkadaslar, bilhassa genc kardeslerimize sözüm, daha is hayatina yeni basladiniz, hic bir zaman kendinizi ezdirmeyin, hakli oldugunuz yerde hakkinizi savunun, hepinizde Allah kismet ederse ihtiyarlayacaksiniz ve Allah hepinize saglikli bir ömür versin, ancak insanin hayati cok farkli gelisiyor ve günün birinde hastalandiginizda isverenin yaninda hic degeriniz olmuyor. Isveren icin sen saglikli oldugun müddetce degerlisin. Genc kardeslerimize tavsiyem, yapmaniz gerektiginden fazlasini yapmayin, ilerde Allah vermesin hastalandiginizda sizden kötüsü degersizi olmaz. Allah hepinize saglikli bir yasam ve is hayati nasib etsin.

2. 3 kişi göremeli üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)