Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2363 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman Pasaportu Iyi ve Kötü taraflari

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Ileride tekrardan Türk vatandasligina gecmekte bir sorun olmaz, eger askerlik sorununu halletmeden alman vatandasi olursan o sorunun olur bunuda alman vatandasligina gecmeden eger yapmamissan yap derim cünkü su an 1000€ ile hallediyorsun, ileride sorun yasamazsin en azindan. Ha birde yaslaninca Türkiye den emekli olmak istersen bunun icin sadece Almanya da Türk vatandasi olarak gecirdigin calisma sürelerini borclanabilirsin bunuda bir kenara not al.

2. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    54
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha birde yaslaninca Türkiye den emekli olmak istersen bunun icin sadece Almanya da Türk vatandasi olarak gecirdigin calisma sürelerini borclanabilirsin bunuda bir kenara not al.
    ustam bu nedemek oluyor, yani ben burda misla 2 sene türk vatandasi olarak calismisligim olsa, bunun emeklilik parasini elimnen yatiracagim sonrada bana gerimi ödiyecekler?
    ben simdi alman vatandasligina gecsem, 20 sene calissam, onun emeklilik parasini veriyorlarmi?
    tam olarak anlamadim
    saygilar

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Alıntı fatrix38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam bu nedemek oluyor, yani ben burda misla 2 sene türk vatandasi olarak calismisligim olsa, bunun emeklilik parasini elimnen yatiracagim sonrada bana gerimi ödiyecekler?
    ben simdi alman vatandasligina gecsem, 20 sene calissam, onun emeklilik parasini veriyorlarmi?
    tam olarak anlamadim
    saygilar
    Söylediklerim sadece yurtdisi borclanma ile Türkiye de emeklilik basvurusu yapilmak istenmesiyle alakali mesela 23 yasinda alman vatandasligina gectiniz bu durumda 18 yasindan sonra 5 yillik calismaniz var yani 1800 is günü, borclanma icin örnek 5500 güne ihtiyac olursa 3700 gün eksik olacak bunu kastettim, almayadaki yaslilik emekliligiyle bir alakasi yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)