Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2340 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [soru]- CNC hakkinda

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Megabond, temel egitiminizi bitirdikden sonra CAM programi ogrenmenizi tavsiye ederim. Daha iyi isler bulabilirsiniz, ve maasi daha yuksek olur. Ben yaklasik bir bucuk yil once geldim almanyaya, cnc kullanan eleman gelip gidiyor firmaya ama cam operatoru zor bulunuyor. Ingilizceniz var ise evde internette ucretsiz videolarla ogrenebilirsiniz. Hangi sehirdesiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. AhmetOzgur üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    Alıntı AhmetOzgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megabond, temel egitiminizi bitirdikden sonra CAM programi ogrenmenizi tavsiye ederim. Daha iyi isler bulabilirsiniz, ve maasi daha yuksek olur. Ben yaklasik bir bucuk yil once geldim almanyaya, cnc kullanan eleman gelip gidiyor firmaya ama cam operatoru zor bulunuyor. Ingilizceniz var ise evde internette ucretsiz videolarla ogrenebilirsiniz. Hangi sehirdesiniz?

evet arkadasim yabanci dil dünyanin heryerinde cok önemli,insana cok avantajlar sagliyor,,ama sadece almanyada bu isi yapmak isteyene cokta ingilizce lazim degil,,ha olursa fenami olur,,tabiki iyi olur.

ben simdilik derslere konsantre olmus durumdayim,,,i$in icine birde ingilizceyi sokarsam,,iyicene corba olur, $u an zaten benim icin bayagi bir stresli geciyor,,,hesap kitap,denklemler cözümler, koordinatlar,,,,,$u an matematikle bogusuyoruz,,,ileriki günlerde program yazmaya gecicez,,ama daha var. 6 aylik egitimin sonunda praktikumla beraber heralde makinayi kullanabilir yazilim yazabilir duruma gelicez insallah.

konuya ilginden ötürü tsk ederim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadasim yabanci dil dünyanin heryerinde cok önemli,insana cok avantajlar sagliyor,,ama sadece almanyada bu isi yapmak isteyene cokta ingilizce lazim degil,,ha olursa fenami olur,,tabiki iyi olur.

ben simdilik derslere konsantre olmus durumdayim,,,i$in icine birde ingilizceyi sokarsam,,iyicene corba olur, $u an zaten benim icin bayagi bir stresli geciyor,,,hesap kitap,denklemler cözümler, koordinatlar,,,,,$u an matematikle bogusuyoruz,,,ileriki günlerde program yazmaya gecicez,,ama daha var. 6 aylik egitimin sonunda praktikumla beraber heralde makinayi kullanabilir yazilim yazabilir duruma gelicez insallah.

konuya ilginden ötürü tsk ederim.
    Anladigim kadariyle almancaniz var. o zaman daha kolay sizin icin. Ben almanca bilmiyorum.

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Ben CNC Programmierung icin Stuttgarttaki Fanuca gittim 1 Hafta, ve is bizim bölümde Hartdrehen de sadece Fanuc olduğundan bana göre Fanuc daha kolay, şimdi başka bir Makina daha geldi Benzinger Siemens Hartdrehen için bana göre farklı geldi yani zor gibi ama bunu zaman gösterir. Benim Abteilungda Star, Spinner Makineleri var ve hep Fanuc, ondan dolayı kolay geldi.

6 Tane yeni Parça geldi ve bunları Fanucda Yazdım Programını ve ufakta bir 2D Simulasyon vardı çok işimi gördü.

Benşunu tecrübe edindim, istediğin kadar kursa git kendin bizzat Makinada veya PC den Programlamazsan öğrenemezsin, Programın içeriğine bakınca belli oluyor zaten bir insanmı yoksa CAD mi Programladı, bizde 3-4 tane var hemen anlaşılıyor.

Tavsiyem öyle bir imkanın varsa sakın kaçırma git öğren derim ve ardından hemen iş bul ve başlaki öğrebdiklerin tazeyken kendini geliştirirsin.

7. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Arkadasim,
    en bastan söyleyim, burada yazdiklarim 20 sene önce tarafimdan yasanmistir, simdi ise yararmi bilmem. Denemekte fayda var.

Eger elinde TR den alinmis bir meslek diplomasi varsa, al onu tercüme ettir, onunla Arbeitsamt a git. Seninle ilgilenen adama "ya bu diplomayi anerkennen yapin, yada beni Umschulung a gönder, kendimi gelistireyim" de. Ilk basta olmaz falan deyince ne yapiyim simdi, sen beni kacak iste calismaya mecbur ediyorsun falan diyerekten azicik üstele. Bu ilk seferde ise yaramiyor ama bir kac seferden sonra, adam bikiyor ve seni Arbeitsamt üzerinden Umschulunga yolluyor. Bu arada Devlet sana Unterhaltsgeld diyede bir para veriyor. Ondan sonra yolun acik, istedigin CNC isinde gidip calisabilirsin.

Selamlar
    05300 - Merzifon

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim,
    en bastan söyleyim, burada yazdiklarim 20 sene önce tarafimdan yasanmistir, simdi ise yararmi bilmem. Denemekte fayda var.

Eger elinde TR den alinmis bir meslek diplomasi varsa, al onu tercüme ettir, onunla Arbeitsamt a git. Seninle ilgilenen adama "ya bu diplomayi anerkennen yapin, yada beni Umschulung a gönder, kendimi gelistireyim" de. Ilk basta olmaz falan deyince ne yapiyim simdi, sen beni kacak iste calismaya mecbur ediyorsun falan diyerekten azicik üstele. Bu ilk seferde ise yaramiyor ama bir kac seferden sonra, adam bikiyor ve seni Arbeitsamt üzerinden Umschulunga yolluyor. Bu arada Devlet sana Unterhaltsgeld diyede bir para veriyor. Ondan sonra yolun acik, istedigin CNC isinde gidip calisabilirsin.

Selamlar
    05300 - Merzifon
    slm arkadasim,,,,anladigim kadariyla buraya kadar olan mesajlari okumadin sanirsam...

Türkiyeden aldigim diplomami 20 sene önce cevirttirmistim,,yani anerkannt

bu baslamis oldugum CNC kursunu arbeitsamttan yapiyorum zaten

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)