Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayir kurulusu benim yerimemi benzin yakip kafa patlatacak?ben kendimi anlatamiyorum galiba alicam para ikiyuz ucyuz euroyu gecmiyor bu paranin zaten en az yuzellisini lohnsteuerci alicak geri kalan en yuksek mebla yuzelli euro bu paradan benzin zaman kosusturmacalarini ciktigin zaman birak kär etmeyi zarar bunun yuzunden biraktim gelir giderdede degisiklik olunca bilirkisiye yani avukata verdim kagitlari yukarda yazdiklarimi soyledi bundan daha iyi bilen arkadaslar var galibaki halen daha soyleydi boyleydi deyip duruyoruz herkezin pasa gonlu bilir kalin saglicakla mazarci arkadsim sen cuzdanda tutma parani direk hayir kurumlarina ver paran cogalir ben vermiyorum para misliyle bana geri donuyor sorun yok.Icerde kalan para hayir sayilmiyormu?Sen alirsan ben alirsam finanzamtttan parayi suriyeliler ac kalir asyllerde sevaplaniyor iste bundan daha iyi hayirmi olur?
Bak olayi tamami ile yalnis anlamisin
1.Hayir kurulusu derken Finanzamta birakacagima gider bir sürü verrein sen bunu biraz yalnis algilamisin ben hayirkurulusu derken geneli kast ettim yalnizca islami hayirkurulusu degil:)
2.Cüzlaninda 300 eksik veya fazla olmasi yani finanzamt a birakacagima cebimde 300 fazla olur Ha sen bunu istemezsin o seni baglar.
3.Olayi saptirma Ben cebimdeki parayi degil senin Finanzamt a biraktigin parayi Hayir kurumuna bagisla dedim. Hem hayir kurulusu anlayisin da senin bakis acin Her Hayir kurulusunun ne siyasi nede dini amaci vardir.
4.finanzamta hediye ettigin para sana geriye dönmez ama o parayi yardim olarak verirsen mislisi ile sana geri gelir ha sen istemezsen bir fakir fukaraya verirsin.
5.Zaman kaybi Ya Arkadasim almanyada 300 euro net kazanmak icin kac saat calisman gerekiyor?
6.Bu isi uzatmanin Bir anlami yok istiyen ne isterse onu yapsin.