Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2352 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yapay zeka hakkinda dusunceleriniz.

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    ALSANCAK-35 arkadasim,ilk önce seni tebrik ediyorum,cok iyi birkonu actin.dünya gündemi, yapay zeka, insan hayatini 200 seneye cikarma,uzayda hayat gibi seylerken,Türkiyede bilimsel projelerden cok, Organik Hoşaf ilgi görmüstü ve hergün tv'lerde ülke gündemine bakincada,neden gelismis ülkeler bizden ilerdeler daha iyi anliyorum.
    yapay zeka, yasal ve alenen olmasada, fiilen hayatimizin her alanina girdi. evde-iste-disarda gezerken heryerde yapay zekanin degisik versiyonlarini görüyoruz ve bunlar gelisme asamasindalar, büyük firmalarda bunun icin cok yatirim yapiyor. amazon mesala,amerikadaki cok deposunda hic insan calismiyor,stapler yok,staplerfahrer yok,lagerarbeiter hic yok ve isler normal bir depodan cok daha iyi calisiyor.gogle,facebook yapay zekada zirvedeler,hastanelerde robotlar ameliyat yapiyor.
    ben almanyada,dünyanin en büyük 3.ilac firmasinda calisiyorum.bize 100m.x300m. ebatinda ve 30m. yüksekliginde hochregallager yaptilar. tamamen otomatik,hic isci calismiyor.enaz 50 iscinin yaptigini yapiyor,hemde daha hizli-saglam yapiyor.
    ben kayseriliyim,köyde evimiz var,elektrik parasini yatirmak icin ilcedeki elektrik kurumuna gittim, kapiya bir automat koymuslar,gece-gündüz git,bütün ödemelerini yap. köylerimize bile yapay zeka girmis.
    aldiginiz bir ilacin bile bir sürü yan etkisi var, yan etkisi var diye ilaci almiyormuyuz?
    tabiiki yapay zekaninda sakincalari vardir, her yeni cikan sey icin birsürü kötü senaryolar üretilir,yapay zekada dünyayi ele gecirecek filan denmeye baslandi.ben bunlara ihtimal vermiyorum,bir robot,10 insanin yaptigini tek basina yapabilir,daha hizli-genis düsünebilir. böylede olmasi lazim,cünkü robotlari bunun icin yapiyorlar.ama programini insanin yaptigi robot,hic bir zaman insana hükmedemez.
    yapay zekanin ülkemiz ve fakir ülkeler icin ayri boyutuda var. mesala Mercedes, gidiyor iscilik ucuz diye Türkiyeye fabrika aciyor. yapay zeka böyle gelismeye devam ederse, Mercedes kendi ülkesinde,almanyada robotlarla daha iyi arabalar yapar ve Türkiyedeki-cin-hindistandaki fabrikalari kapar.
    yapay zeka dünyanin gelecegidir ve ülkelerin buna yatirim yapmasi gerekir. insallah Türkiyemiz yapay zekaya yatirim yapar,organik hosafa degil.

2. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)