Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2317 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is yerinden cikmak istiyorum 2ayda amt dan sperre yemem icin ne yapmam gerekiyor.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diyelim 25.2.2018 abfindungu kabul ettim bana aufhebungsvertrag veriyorlar yani imzaladim an serbes degilmiyim ? hemenn 1-2 haftalina biyere giripde olmazmi kündigungfrist tamm olarak ne oluyor,

Sie haben einen neuen Job

Haben Sie vor Ihrer Kündigung eine konkrete Zusage für die nächste Stelle oder einen neuen Job, können Sie kündigen. Selbst wenn es mit der neuen Stelle dann nicht klappt, haben Sie die Arbeitslosigkeit nicht willentlich oder vorsätzlich herbeigeführt.

Burdan cikmadan baska bir isyeri seni alacam diye Vertrag verirse, Abfindung olmuyuormus.

Kaynak: https://karrierebibel.de/arbeitsamt-sperre/

2. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,890
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı redbull911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avukat yolu ilemi 20 bin yoksa firma ile anlasmalimi?
    Firma sahibi amerikalıydı, hiç almanyaya geldiğini de görmedim, bizim Betriebsrat sıkı bir pazarlık yaptı işverenle

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    selam arkdaslar bir sorum olcakti sizlere simdi benn yukariya yazdim gibi 2ayda cikis almak istiyorum yani abfindung alipda simdi benim sorum

bir baska firma beni büyuk bir ihtimal aldi konusmaya gitim simdi ikinci konusmam var haftaya ama daha 2 yerde konusmalarim daha var onlarda ama 2ayda simdi ben buraya garantie olsun diye imza atarsam sonra öbur yerler beni isterse ve mesela parasi daha iyi bu atim imzayi geri cevire biliyormuyum imza attim halde is baslangici 1.3.18.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkdaslar bir sorum olcakti sizlere simdi benn yukariya yazdim gibi 2ayda cikis almak istiyorum yani abfindung alipda simdi benim sorum

bir baska firma beni büyuk bir ihtimal aldi konusmaya gitim simdi ikinci konusmam var haftaya ama daha 2 yerde konusmalarim daha var onlarda ama 2ayda simdi ben buraya garantie olsun diye imza atarsam sonra öbur yerler beni isterse ve mesela parasi daha iyi bu atim imzayi geri cevire biliyormuyum imza attim halde is baslangici 1.3.18.
    bir çok kere yazdık Firmaların Abfindung verme mecburiyetleri yok yani kanunda da yok

Aufhebungs Anlaşmanızda Abfindung varsa o zaman olur .. Karşılıklı anlaşmada Kündigungfrist yoktur fakat büyük tehlikesi Arbeisamt tan Sperre yemenizdir

Abfindung size teklif edilirsede olur ancak nizami iş çıkışlarında Abfindung yoktur

Ancak işten çıkarılırsanız ve siz haksız çıkarıldığınızı düşünüyorsanız o zaman iş mahkemesinde Kündigungschutzklage açmanız gerekcek

buda demek değildirki Hakim size Abfindung verecek ama çoğu kez bu davalar Abfindung ile sonuçlanıyor

birde Kündigungfristlere uymanız gerekiyor yoksa Arbeitsamttan Sperre yersiniz

her ayın 15 veya sonunda Kündigung verilebilinir .. 4 hafta kündigungsfrist vardır (eğer iş kontratında başka bir sürede anlaşmadıysanız 3 ay 6 ay olabilir)

bunu işveren yaparsa firmaya aitlik sürenize göre değişebilir.. Bazen işyerlerinde Sosyal Plan yapıyorlar o zamande bu fristlere uymaları gerek

1. zwei Jahre bestanden hat, einen Monat zum Ende eines Kalendermonats,
    2. fünf Jahre bestanden hat, zwei Monate zum Ende eines Kalendermonats,
    3. acht Jahre bestanden hat, drei Monate zum Ende eines Kalendermonats,
    4. zehn Jahre bestanden hat, vier Monate zum Ende eines Kalendermonats,
    5. zwölf Jahre bestanden hat, fünf Monate zum Ende eines Kalendermonats,
    6. fünfzehn Jahre bestanden hat, sechs Monate zum Ende eines Kalendermonats,
    7. zwanzig Jahre bestanden hat, sieben Monate zum Ende eines Kalendermonats.
    Konu hOrOz tarafından (14 Ocak 2018 Saat 18:14 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Mrb ustam tsk ederim bilgin icin ama herhalde yanlis anladin sen beni is yeri saten kendisi teklif ediyor herkeze isteyen parayi alip cika biliyor hersene bu angebotu iscilerine yapiyor . Benim bilmek istedim simdi ben yeni is yeri buldum haftaya imza atmam gerekiyor ama iki yerde daha konusmam var simdi ben o imzayi atarsam bu iki yer daha iyi teklif bana verirse o attim imzayi ret ede biliyormuyum onu ögrenmek istedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)