Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3131 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şimdi ben sigarayı bırakmışmı oluyorum

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı

Şimdi ben sigarayı bırakmışmı oluyorum

Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3 haftadan beri normal sigara hiç kulanmadım ve bana çok iğrenç geliyor şimdi daha önce zevkle içtiğim naleti.

Ama 3 haftadan bri elektironik sigara kulanıyorum ve çok düşük nikotulusunu ve hiç normal sigara aramıyorum
    Acaba bu yöntemle sigarayı tam bırakan oldumu ?

Veya sizce zararı nasıl? Arkadaşların dediğine göre zararı yok denecek kadar azmış bu ne kadar doğru

Hepinize sigarayı bırakma dileğiyle saygılar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Sigarayi birakmak demek sigara ile ilgili elektronik sigara dahil her ürünü birakmak demektir.Malesef su anda nikotini birakmamis oluyorsun..Elektronik sigarada nikotin iceren bir baska zararli bir aliskanliktir.

4. 3 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    onu da birak.. wrigleys sakiz dose al ara sira cigne

6. 2 kişi f4scistx üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    326
    Kolay değil ha dedığin zaman bırakılmıyor ama bırakmaya niyetliyim kafaya taktım

8. .onur üyemize teşekkür edenler:

Üye selo65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    265
    24 mesaja 44 teşekkür aldı
    evet arkadasim sigarayi birakmak gercektende kolay degil ama savasmadan zafer kazanilmiyor. ben sigarayi birakmis biri olarak sana tavsiyem sigara icilen ortamlardan uzak duracaksin. her zaman sigaranin saglik ve maddi yönden zararlarini düsüneceksin. sigarayi biraktikdan belirli bir süre sonra bir tane sigara iceyim bir sey olmaz dersen ertesi günü sigara paketi alip tekrar basa dönersin. cünkü ben bunlari cok yasadim.

10. 4 kişi selo65 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim

2005 Sigarayi birakmaya karar verdigimde, Doktorum söyle dedi Koltuk altina yapistirilan, Damla ilaclar , Senin gibi Elektoronik Sigaralar bunlarla olmaz dedi.
    Sigarayi beyinsel olarak birakman gerekiyor. Eger böyle yapmazsan Sakizmis felan bunlar hikaye dedi.
    Bende Eve gelince Pakette kalan Dört Sigarayi Tam Telvizyonun üzerine Koyuverdim. Deneyim bakalim nekadar dayanacagim diye. Yarim Saat sonra canim Sigara cekti. Saate baktim bu kac dakika sürüyor diye Tam Bes Dakika sürdü.
    Böyle ise inadim inat adim Kel Murat misali ben seni yenecegim dedim. Birde kendime söyle dedim Eger en Üzgün halimde vede Neseli halimde seni Elime Almaz isem birdaha Almam seni dedim. O Gün bu gün birdaha sigarayi agzima vurmadim.
    Sunuda belirtmeliyim , Ilk zamanlar yemekte acili birsey yiyince Sigara icme duygusu uyandiriyordu. Allahima Sükürler olsun o duygularda yok oldu.
    Azmin yenemiyecegi hic bir sey yok.Hic bir zaman birseye hayir olmaz demeyin. Azimle hersey olyur.

Simdi Kendime bazen soruyorum ben Neden daha önceden yapmamisim diye. Ben Kurtuldum darisi birakmak isteyen Arkadaslara, Birakanlarada devaminda Sabirlarla Basarmalarini Allahtan diliyorum

Saygilarimla.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay değil ha dedığin zaman bırakılmıyor ama bırakmaya niyetliyim kafaya taktım

en önemlisi sigarayi birakmanin kafana taktigin,gerisi senin icin daha kolay olur,insallah tamamiyla kurtulursun.Bende 30 yil sigara kullandim,en son 14 ocak 2004 yilinda icmistim,bu güne kadar bir sigara agzima almisligim yok.

Darisi senin basina,sabir sabir sabir gerisi gelir.

13. 3 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    326
    Alıntı selo65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadasim sigarayi birakmak gercektende kolay degil ama savasmadan zafer kazanilmiyor. ben sigarayi birakmis biri olarak sana tavsiyem sigara icilen ortamlardan uzak duracaksin. her zaman sigaranin saglik ve maddi yönden zararlarini düsüneceksin. sigarayi biraktikdan belirli bir süre sonra bir tane sigara iceyim bir sey olmaz dersen ertesi günü sigara paketi alip tekrar basa dönersin. cünkü ben bunlari cok yasadim.
    Burada yazmışsın en önemlisi sıgara içilen ortamdan uzak duracaksın diye ,işte en önemli konuda bu evde hanım içiyor ben
    İçmemiye çalışıyorum benim işim baya zor galiba

15. .onur üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Erat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    368
    4 mesaja 8 teşekkür aldı
    Hersey kendi elinde,bende gecen sene subat ayindan itibaren kullanmiyorum,yaklasik 33 seneden fazla kullandim,hanim kullaniyor ve kullananlar arasinda bulunuyorum.
    Ruyalarimda bile sigara tutturdugum cok olmustur,ama kontrolu kendimde tutuyorum.Bu sadece IRADE meselesi,iradene sahip cik ve savasi ben kazanacagim de olsun bitsin bu is.

17. 2 kişi Erat üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    326
    Aynen savaşı ben kazanacagım ben bu işi taktım kafaya zaten normal
    Sigara içmiyorum artik birde bu e sigarayi biraktimmi bu iş tamam

Üye rumix40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 27 teşekkür aldı
    cigerlerine cektigin hemen hemen her sey insana zararli.. temiz hava dedigimiz bile zararli oldugu yerlerimiz vardir.. yeterince zehir cekiyoruz icimize, birde fazladan sigara, nargile veya e-sigara gibi seyleri zehir etme kendine.. sigarayi birakirken sadece kendini degil, ailenide düsün. senin sigara icmenden rahatsiz olan veya passiv icen.. mesela hanimin, cocuklarin, arkadaslarin.. onlarada zarar etmis oluyorsun..

gercekten birakmak istersen, sikintisiz birakirsin..

saygilar

20. 2 kişi rumix40 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3 haftadan beri normal sigara hiç kulanmadım ve bana çok iğrenç geliyor şimdi daha önce zevkle içtiğim naleti.

Ama 3 haftadan bri elektironik sigara kulanıyorum ve çok düşük nikotulusunu ve hiç normal sigara aramıyorum
    Acaba bu yöntemle sigarayı tam bırakan oldumu ?

Veya sizce zararı nasıl? Arkadaşların dediğine göre zararı yok denecek kadar azmış bu ne kadar doğru

Hepinize sigarayı bırakma dileğiyle saygılar
    simdiden tebrik edebilirim seni arkadasim,ayni bu yolla yani elektronik sigarayla biraktim bende.allaha sükür 3 yil oldu,hem ozamanki elektronik sigaralar cok dandikti ne fazla dumani vardi nede tam icim zevki veriyordu eminim simdilkiler cok daha iyidir,sana tavsiyem böyle devam et,sigara icmekten dolayi edindigin el aliskanligini atlatman zaman aliyor biraz,birde ben ozamanlar okumustum ne derece dogru bilmem elektronik sigarada sadece nikotin veriyorsun vüduca ve bu direk kalbi etkiliyor diye,yani genede abartma,yakinda sigaranin kokusundan bile tiksinirsin,kolay gelsin,

22. 2 kişi alkolikkedi üyemize teşekkür etti:

Moderator DJ TENAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bu Dünyadan Degil
    Ettiği Teşekkür
    1,068
    172 mesaja 889 teşekkür aldı
    Yazan olmus burada ama, Ben birakamayanlardan Oldugum icin yazayim.. Hersey Beyinde Bitmesi Lazim!! Yoksa Hersey Fasa Fiso..Benim Beyinde Sorun Bitirmiyor ama bir gün bende basaracagim eminim..saygilar

24. 2 kişi DJ TENAY üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı DJ TENAY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazan olmus burada ama, Ben birakamayanlardan Oldugum icin yazayim.. Hersey Beyinde Bitmesi Lazim!! Yoksa Hersey Fasa Fiso..Benim Beyinde Sorun Bitirmiyor ama bir gün bende basaracagim eminim..saygilar

Bir an önce kafana takmani öneririm,cünkü heryerde sigara icilmesi yasak,bu meretide rahat icemedinmi kiymeti yok,eski bir tiryaki olarak seni cok iyi anliyorum,dedigim gibi bir gün önce dahi baslasan senin icin kardir,ileride daha cok zorluklarla karsilacaksin.

26. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye dalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    16 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı DJ TENAY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .. Hersey Beyinde Bitmesi Lazim!!
    iste bu ,fazla lafa gerek yok..
    günde 2 Pakete yakin icerdim bundan 11 sene önce, Allaha sükür bir günde kurtuldum bu meret den..
    onur@ kardesim kolay gelsin azimli isen kazanirsin..
    Konu dalli tarafından (19 Eylül 2015 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

28. 2 kişi dalli üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 453 teşekkür aldı
    Bir bucuk ay oldu. Sesin cıkmıyorda.

30. ZSworld üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    .onur kardes,sonuc nedir,sigarayi birakabildinmi ?.Hanginiz galip geldiniz ?.Ben üc yil biraktim tekrar basladim.Insanin vucuduna bir kere bulastimi birakmasi cok zor oluyor.

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Bende biraktim yaklasik 12 sene oldu inanin isten sabah gelince uykuda gecirecegim zamanin sigarasini icerdim, kalp bir tekledi o gün biraktim tam 12 sene oldu keske önceden biraksaymisim. sigara hayatimdan cok seyler aldi sizinde fazla almasin hemen birakin.

33. Sah üyemize teşekkür edenler:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Ben en son Sigarayi agzima alali 3.1.2008 Gününde Aksam üzeri Lungenentzündung
    olduktan sonra kesinlikle Sigarayi biraktim .

ALLAH'a sükür iyiki birakmisim

35. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Beyler hersey sizin Elinizde / Kafanizda bitiyor Azimli olduktan sonra birakmak kolay
    Ben Günde 2 Paket sallardim yeri geldigi Zaman Rote Händle diye bir Sigara vardi Filtersiz onu bile icerdim.

Hey gidi heyyy hic mi acimamissim kendime diyordum ALLAH'a sükür iyiki birakmissim
    Sabahlari kalktigimda Affedersiniz Balgam tükürmek gibi , Öksürmek , Yemeklerin tadini simdi oldugu gibi alamamak
    Herhangi bir Koku almak .Örnek Parfüm ve benzeri. Agiz Kokusu daha saymakla bitmez!!!

Herkese birakmasini tavsiye ederim zor ama su Dünya'da Insanoglu'nun basaramadigi birsey yoktur evvelallah

37. 3 kişi memo82a üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)